پارک لگولند; تجربه ای فراموش نشدنی در دبی

پارک لگولند یکی از زیباترین مجموعه های گردشگری در دبی است.

این پارک در اواخر هر هفته، میزبانی هزاران بازدیدکننده را بر عهده دارد. بسیاری از افراد از بلیط های سالانه استفاده نموده و در دسته ی افراد برجسته قرار دارند. بازدید از پارک لگو، پیش از افتتاح رسمی آن در روز دوشنبه امری امکان پذیر و رایج است. لگولند یکی از پارک های معروف در دبی است که بازدید از آن برای عموم مردم آزاد خواهد بود. برای ساخت پارک ها و استراحتگاه های موجود در این مکان چیزی در حدود ۱۰٫۵ بیلیون درهم هزینه صرف شده است. هزاران نفر از طرفداران پارک لگو نسبت به سواری، نشانه گیری (تیراندازی)، و بازی های مربوط به ساخت و ساز علاقه و هیجان فراوانی را نشان داده اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۱۰ چیز غیر منتظره درباره دبی که نمی دانید!
بزرگترین سیاره سبز در دبی
لگولند دبی

زیگفرید بوئرست، مدیر کل پارک لگولند، در طی مصاحبه ای با گلف نیوز اظهار داشته است که بازخورد بازدید کنندگان در روزهای جمعه و شنبه “بسیار مثبت” بوده است. وی معتقد است: ” دیدن کودکان و خانواده های خندان موهبت بسیار بزرگی خواهد بود”.

طبق اظهارات وی، لگولند دبی از طرح ها و الگوهای به کار رفته در پارک های دیگر استفاده نموده و ساخت خود را آغاز کرده است. آب و هوای محلی از جمله مواردی به شمار می رود که در ساخت این بنا تاثیر گذار بوده است.

وی معتقد است که ساخت این پارک، یکی از بهترین جاذبه هایی است که با توجه به شرایط زیست محیطی این منطقه ساخته و پرداخته شده است. طرح های به کار رفته در سایر پارک ها الگوی مناسبی برای اجراء و ساخت این مکان است. برای مثال، محیط داخلی این پارک به اندازه ای مطلوب است که بازدید از آن در فصول گرم سال لذت بخش خواهد بود. ترکیب ساختاری این پارک با مینی لند بسیار شبیه است. سایه ها، جاذبه های محیط داخلی، و رستوران های این پارک به گونه ای طراحی و اجراء شده اند که با آب و هوای آن منطقه کاملا سازگار است. از این رو، بازدید از این پارک خالی از لطف نبوده و می تواند تجربه مشابهی از دیگر پارک های لگولند را به همراه داشته باشد.

استابایا، طراح و مدیر داخلی لگو لند، ازدحام بازدید کنندگان در روز شنبه را فراتر از حد انتظار تصور نموده است. به اعتقاد وی، این پارک (مینی لند) یکی از بهترین پارک های موجود در این شهر است. به عبارتی دیگر، در این مکان از تمام ساختمان های نمادین امارات متحده عربی و دبی استفاده شده است.

لگولند دبی

طبق اظهارات وی، این پارک یکی از نشانه های نمادین در عایشه (دبی) را در خود جای داده است. یکی از دانش آموزان بازدیدکننده از ساخت این پارک قدردانی نموده و آن را یک مینی لند عربی خوانده است. به اعتقاد وی، این پارک به پارک لگولند آمریکا شباهت بسیاری داشته و فرهنگ عرب را در خود جای داده است.

یعقوب متای، مدیر فروش یک کارخانه معتقد است: “این لگولند عربی می تواند محل مناسبی را برای پیوند دوباره ی افراد خانواده با یکدیگر فراهم آورد. تمامی فرزندان من نسبت به این پارک هیجان فراوانی را نشان داده اند. در بیشتر مواقع، صرف یک روز کامل برای گردش در این پارک بزرگ و هیجان انگیز بسیار کم است. این پارک، یک مکان مناسب برای گذراندن اوقات فراغت در کنار خانواده، به خصوص بچه ها را فراهم آورده است. محیط این پارک بسیار مفرح و لذت بخش است.”

ریورلند دبی مساحتی در حدود ۲۱۷۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده و از یک رودخانه ی کوچک در قسمت مرکزی خود برخودار است. ورود به این قسمت از پارک تنها در روزهای دوشنبه امکان پذیر است و این در حالیست که پارک بالیوود و پارک آبی لگولند در ۱۵ام نوامبر بازگشایی خواهد شد. علاوه بر این، تم هالییودی این پارک در ۱۶ ام دسامبر افتتاح خواهد شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code