پارک ملی کاچکار، طبیعت گردی در ترکیه

پارک ملی کوهستانی کاچکار

ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران و پیوند دهنده ی  طبیعی دو قاره ی آسیا و اروپا، دیدنی های بسیار زیادی را در خود جای داده است که پارک ملی کوهستانی کاچکار، یکی از آنهاست. امروز همراه الی گشت قرار است بار سفر را ببندیم و به سمت این کوهستان زیبا برویم، جایی که طبیعت را می توان طور دیگری لمس کرد:

پارک ملی کاچکار ترکیه

درباره پارک ملی کوهستانی کاچکار | Kackar Mountain National Park

مطالب مرتبط:
۶ ایده ی خوب خرید سوغاتی در ترکیه
چند دقیقه ای با آیین صوفی گری و مولانا در ترکیه

کوهستان کاچکار در کشور ترکیه قرار گرفته است و بلندترین و طولانی ترین رشته کوه کوهستانی در شرق دریای سیاه محسوب می شود. این کوهستان دارای وسعت ۵۲٫۹۷۰ هکتار است و کوه های این کوهستان معمولا پوشیده از یخ و برف هستند و در آن، ۵ یخچال طبیعی وجود دارد. بنابریان در صورتی که قصد سفر به ترکیه را داشته باشید، باید همه ی تجهیزات و وسایل گرم را همراهتان ببرید.

کوهستان کاچکار شامل ۱۱ روستا و ۴۴ ییلاق است که ییلایق آیدر، یکی از بهترین آنها مخصوصا برای افرادی است که می خواهند یک سفر کوهنوردی چندین روزه به این کوهستان داشته باشند.

این کوهستان به دلیل زیبایی بیش از اندازه و هوای بسیار پاکی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند بطوریکه هر سال حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر از آن بازدید می کنند.

سفر به کاچکار ترکیه

در کاچکار چه کنیم؟

کاچکار یک کوهستان بکر و وسیع است که حتی خیل گردشگرها هم نتوانسته از دست نخورده بودن آن کم کند و به همین دلیل، علاقه مندان به محیط زیست را جذب می کند. خیلی از افراد حاضرند تور ترکیه را خریداری کنند تا حتی برای یکبار هم که شده بتوانند از کوهستان کاچکار دیدن کنند. در ادامه می خواهیم چند تفریحی که می توانید در این پارک ملی کوهستانی داشته باشید را به شما معرفی کنیم:

  • کوهنوردی و طبیعت گردی در کاچکار

این کوهستان، بهترین منطقه برای کوهنوردان حرفه ای و غیر حرفه ای است طوری که گروه های کوهنوردی زیادی را می توان مخصوصا در آخر هفته ها در این کوهستان دید، بعضی ها هم بصورت تکی از این کوهستان دیدن می کنند.

در این کوهستان،  ۸ مسیر برای کوهنوردی وجود دارد که از بین آنها، دو مسیر از بقیه ایده آل تر است. مسیر اول از کنار دریای سیاه و شمال کوهستان است که مسیر راحتی است و مسیردوم، از کنار رود کروه در شرق کوهستان است که مسیر سخت و خطرناکی است و برای کوهنوردان حرفه ای مناسب است.

هر کدام از این مسیرها را که انتخاب کنید باید یادتان باشد که این کوهستان همواره پوشیده از یخ است بنابراین تجهیزات مناسب را فراموش نکنید. بهترین زمان کوهنوردی، از اواسط خرداد تا ماه شهریور است.

  • اقامت در خانه های ییلاقی

در این کوهستان، می توانید در خانه های قدیمی ای که از سنگ و چوب ساخته شده است، بمانید. البته این خانه ها، مخصوص عشایر منطقه است اما به دلیل شهرت بیش از اندازه کاچکار و محبوب بودن آن بین توریست ها، از گردشگران هم در آن پذیرایی می شود.

خانه های ییلاقی کاچکار
  • رفتینگ در رود خروشان کروه

این رود، در شرق کاچکار قرار دارد و آب های خروشان آن که از دره های پر پیچ و تاب کوهستان عبور می کند، برای رفتینگ عالی است. ماه های ژوئن و می برای رفتن به این رودخانه بهترین زمان است

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code