بلیط هواپیما

لذت تماشای طبیعت بکر در پارک ملی کاکادو در استرالیا

پارک ملی کاکادو در استرالیا | Kakadu National Park

استرالیا قاره ای جدا مانده از دو قاره ی بزرگ اورازیا و آفریقا است که از زمان های دور روند تکاملی جداگانه ای را برای خودش داشته است. هم جدا ماندن سبب شده تا طبیعتی که در این جزیره به وجود آمده است تفاوت بسیار زیادی با قاره های آسیا، اروپا و آفریقا داشته باشد، موجودات و گیاهان منحصر به فرد از خصوصیت های جذاب این قاره بوده است. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم درباره یکی جاذبه های طبیعی این کشور به نام پارک ملی کاکادو در استرالیا صحبت کنیم. این پارک در شمال استرالیا قرار گرفته و جزء میراث طبیعی و فرهنگی استرالیایی ها به شمار می رود. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره پارک ملی کاکادو در استرالیا خدمتتان اطلاعاتی را بدهیم.

طبیعت پارک ملی کاکادو
مطالب مرتبط:
اطلاعات پروازی کامل سفر به شهرهای استرالیا
طبیعت گردی در پارک ملی کانانگرا واقع در کشور استرالیا
هیجان های نفس گیر کوهستان آبی در استرالیا

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، پارک ملی کاکادو در شمال استرالیا و ۱۷۱ کیلومتری جنوب شرقی داروین نیز قرار گرفته است. با توجه به این که استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در حال حاضر است اما دولت این کشور در حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگی این کشور اهمیت بسزایی دارد و در تلاش است تا جایی که امکان دارد طبیعت لطمه ای نبیند. پارک ملی کاکادو یکی از این مناطق حفاظت شده است که توسط دولت استرالیا به‌عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری به آن توجه ویژه در این کشور می شود. به منظور دسترسی به پارک کاکادو در استرالیا تنها لازم است که چند ساعت رانندگی کنید و از داروین پایتخت قلمرو شمالی استرالیا به این پارک برسید.

پارک ملی کاکادو در استرالیا

نکته ای جالب است بدانید در مورد پارک کاکادو در استرالیا این است این پارک علاوه بر جاذبه ی طبیعی به عنوان یکی از میراث ملی هم محسوب می شود چرا که یکی از بزرگترین معادن اورانیوم درون این پارک قرار گرفته است و افزون بر مناطق طبیعی و ملی دارای بخش های باستان شناسی می باشد که فرهنگ مردم بومی استرالیا را با بیش از ۴۰۰۰ سال در خود حفظ کرده است. این پارک به‌ عنوان یک طبیعت بکر و دست ‌نخورده در سال ۱۹۸۱ به‌ عنوان مکانی فرهنگی و طبیعی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک کاکادو

آثار تاریخی پارک ملی کاکادو استرالیا

در پارک کاکادو در استرالیا هر قسمت را که نگاه کنید زیبایی های خاص خودش را می توانید مشاهده کنید. در این پارک می توانید سنگ نگاره های متنوعی که توسط ساکنان بومی کشور استرالیا در طی هزاران سالی که در این منطقه زندگی می کردند و از خود به جای گذاشته اند را مشاهده کنید. هر کدام از این سنگ نگاره ها که کشف شده اند قدمتی بیش از ۲۰ هزار سال نیز داشته اند که می تواند بر اهمیت پارک ملی کاکادو در استرالیا بیافزاید.

پارک ملی کاکادو

خدمات پارک ملی کاکادو استرالیا

برای بازدید از پارک ملی کاکادو در استرالیا تورها و راهنماهای متعددی وجود دارد که کمک می کند بتوانید این پارم را بیشتر و بهتر بشناسید. پوشش گیاهی هر بخش از این منطقه منحصر به خودش است و تورهایی که برگزار می شود هر کدام دارای تجهیزات منحصر به فردی هستند که شما بتوانید پارک را بهتر بازدید نمایید. از جمله تجهیزاتی که برای بازدید از این پارک نیز لازم است: ماشین ‌های آ فرود، کروزها و قایق های آبی که برای تماشای رودخانه ها و مسیر بکر و زیبا، هلی‌کوپترها که می توانند تمام چشم اندازهای بی نظیر از جمله آبشارها و پوشش های گیاهی وسیع را با استفاده از آن ها ببینید و لذت ببرید.

پارک ملی کاکادو

تفریحات پارک ملی کاکادو استرالیا

شما می توانید هنگام بازدید از پارک ملی کاکادو در استرالیا از تفریحات متعددی که برایتان در نظر گرفته شده است استفاده کنید و تجربه دلچسبی از سفر به این پارک برای خودتان رقم بزنید. در ادامه به چند مورد از تفریحاتی که در این پارک امکان پذیر است اشاره کنیم:

پیاده روی: تورهای پیاده روی متعددی برای مسیر ۲۰۰۰۰ کیلومترمربعی این پارک در نظر گفته شده است که با استفاده از هر کدام از آن ها می توانید آبشارهای سرازیر شده از ارتفاعات، حوضچه هایی که در امتداد این آبشارها تشکیل شده و یا حیات وحش هیجان انگیز آن را نیز مشاهده کنید.

آبشارگردی: یکی دیگر از فعالیت هایی که می توانید در پارک ملی کاکادو در استرالیا انجام دهید این است که از آبشارهای متعددی که در آن وجود دارد دیدن کنید، دو آبشار جیم جیم و آبشار دوقلو از معروف ترین آن ها هستند و آبشار دوقلو در میان جنگل های موسمی قرار گرفته که از جمله بهترین سایت های گردشگری در این منطقه به شمار می رود.

تماشای کروکودیل ها: تقریبا بیش از ۱۰۰۰۰ کروکودیل در این پارک وجود دارد که حتما پیشنهاد می شود به همراه یک راهنما برای بازدید از آن ها بروید و در کنار آنها عکس هایی را تهیه کنید.

سنگ نگاره های ۲۰ میلیون ساله: در این پارک تورهایی برگزار می شود که در آن یک راهنما همراه بازدیدکنندگان است و به آن ها اطلاعات تاریخی لازم درباره سنگ نگاره های ۲۰ میلیون ساله می دهد، تا بیشتر با این جاذبه ی تاریخی آشنا شوند.

شنا، ماهی گیری و تماشای پرندگان از جمله دیگر فعالیت هایی است که در پارک ملی کاکادو در استرالیا می توانید انجام دهید.

تفریجات ممکن در پارک کاکادو

پوشش گیاهی و حیوانی پارک ملی کاکادو در استرالیا

در این پارک دیدنی در استرالیا رودخانه های عجیب و غربی که به آن مارمولک جنوبی می گویند نیز وجود دارد و همچنین علاوه بر آن جنگل های باران زای موسمی و دریاچه های کوچک جذاب و دلپذیری وجود دارد که هر کدام می توانند برای گردشگران ماجراجویی که اهل تجربه هیجان و بازدید از مکان های ناشناخته باشند گزینه های مناسبی باشد.

پارک ملی «کاکادو» به دلیل برخورداری از ۳۰ درصد گونه‌های مختلف پرندگان استرالیایی به یکی از بهترین مناطق تماشای پرندگان در جهان نیز تبدیل شده است.

به غیر از پرندگان در این پارک حیواناتی نظیر کروکودیل، کانگورو و والابی هایی هم زیست می کنند که به یکی از جاذبه های گردشگری پارک ملی کاکادو در استرالیا تبدیل شده اند. با تمام این تفاسیر باز هم می توان گفت که زیباترین و جذاب ترین جاذبه هایی که در این پارک وجود دارد سنگ نگاره هایی است که هر کدام قدمت ۲۰ هزار ساله دارند و نگهدارنده ی فرهنگ بومی اهالی آن منطقه هستند. لازم به ذکر به منظور این که بیشتر با این جاذبه ها در این پارک آشنا شوید و همچنین به دلیل وسیع بودن پارک در آن گم نشوید سعی کنید که با یک راهنما یا تورهایی که برگزار می شود به سمت آن بروید.

منبع: parksaustralia.gov.au

معرفی هتل مرکور کرولاین اسپرینگ ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل مرکور کرولاین اسپرینگ ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل پپرز گالری کانبرا | ۴ ستاره
معرفی هتل پپرز گالری کانبرا | ۴ ستاره
معرفی هتل لیتل ناشنال کانبرا | ۴ ستاره
معرفی هتل لیتل ناشنال کانبرا | ۴ ستاره
هزینه های سفر به ملبورن
هزینه های سفر به ملبورن