برای تماشای آبشارهای کرواسی به پارک ملی کرکا بروید

پارک ملی کرکا | Krka National Park در کرواسی

اگر عاشق آبشارها هستید و با دیدن آبشارهای باشکوه به وجد می آیید به کرواسی بروید، کشوری که به خاطر خط ساحلی ناهموار و کوه هایی با رودخانه های پرآب، آبشارهای جذابی دارد. پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک به خاطر وجود همین آبشارهاست که در دنیا معروف شده و بدون شک یکی از پرطرفدارترین جاذبه های کرواسی است. اما کرواسی پارک های ملی دیگری هم دارد که یکی از آن ها پارک کرکا (Krka National Park) است در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا پارک ملی کرکا را بیشتر بشناسید.

پارک ملی کرواسی
مطالب مرتبط:
آیا کرواسی بهشت گمشده اروپاست؟
اسپلیت، شهر تاریخی و ساحلی کرواسی

پارک ملی کرکا در منطقه دولماسی و در ۱۰ کیلومتری شهر سیبنیک قرار گرفته است. این پارک ۱۴۲ کیلومتر مربع مساحت دارد و به خاطر اینکه رودخانه کرکا از آن می گذرد به پارک ملی کرکا معروف شده است. دو سوم رودخانه کرکا از این پارک می گذرد و پارک را بدون این رودخانه اصلا نمی توان تصور کرد. کرواسی پارک های ملی زیادی دارد و این پارک از سال ۱۹۸۵ تا به حال هفتمین پارک ملی کشور شده است.

مهترین جاذبه این پارک آبشارهای باشکوهش است که مناظر چشم نوازی را برای پارک به وجود آورده اند. با رفتن به این پارک گردشگران زیادی را می بینید که در کنار این آبشارها در حال شنا هستند. شاید جذاب ترین جاذبه این پارک آبشارهای اسکارادینسکی بوک (Skradinski Buk) باشد، مجموعه ای از ۱۷ آبشار مختلف که هر کدام بیش از ۴۵ متر ارتفاع دارند و یکی از جذاب ترین قسمت های پارک را به وجود آورده اند.

آبشارهای اسکارادینسکی بوک

این تنها آبشار باشکوه پارک نیست، پارک هنوز هم آبشارهای جذابی دارد که که تماشای آن ها هوش از سرتان می برد. یکی دیگر از این آبشارهای باشکوه، روسکی اسلپ (Roski Slap) است که از ۱۲ آبشار مختلف تشکیل شده و بزرگ ترین آن ها ۲۲ متر ارتفاع و ۶۰ متر عرض دارد.

روسکی اسلپ

حتما ذوق زده می شود اگر بدانید در این پارک ملی جزیره هم وجود دارد جزیره ای کوچک که چند کلیسای تاریخی در آن ساخته شده و در رودخانه کرکا قرار دارد. جزیره ویسواک  (Visovac) در قرن سیزدهم، سال ها محل زندگی گروه خاصی از مردم بود و امروز خیلی ها با قایق به بازدید از آن می روند.

جزیره ویسواک

شاید دلتان بخواهد بیشتر قسمت های پارک را ببینید اما نمی خواهید طبیعت گردی کنید و یا مجبور به پیاده روی در قسمت های مختلف پارک شوید در این صورت بهترین راه گشت و گذار در پارک قایق سواری است. بیشتر قایق ها از شهر سکرادین راه می افتند و بر روی آن ها نه تنها ریلکس می نشینید و زیبایی پارک را کاملا از نزدیک می بینید بلکه می توانید از قایق پیاده شوید و در مسیرهای کنار آب کمی پیاده روی کنید.

قایق سواری در پارک

شنا، طبیعت گردی، قایق سواری و دوچرخه سواری از تفریحات این پارک ملی است. اگر شنا کردن را دوست دارید رفتن به پارک ملی کرکا بهترین انتخاب است چون می توانید به راحتی در تعدادی از دریاچه های این پارک شنا کنید. در اینجا برخلاف پارک ملی دریاچه های پلیتویک شنا کردن ممنوع نیست پس لباس شنا به همراه داشته باشید و در آب های زلال این پارک شنا کنید. بعد از شنا و لم دادن زیر آفتاب سری به مسیرهای طبیعت گردی بزنید و برای دوچرخه سواری به مسیرهایی بروید که کسی در آنجا پیاده روی نمی کند.

رودخانه کرکا

پارک ملی کرکا متعلق به منطقه اروپای جنوبی است و به خاطر موقعیت خاص و زیستگاه های متنوع، گیاهان و جانوران زیادی دارد. در رودخانه کرکا ۱۸ نوع ماهی زندگی می کنند که ۱۰ نوع آن ها بومی کرواسی هستند و فقط در همین کشور پیدا می شوند. در کناره های این رودخانه، نیزارها و دریاچه های زیادی به وجود آمده است که زیستگاه دوزیستان، پرندگان و خزندگان متنوعی شده است. مطمئنا اگر تماشای حیات وحش را دوست داشته باشید با قدم زدن در کنار این رودخانه جانوران و پرندگان زیادی را می بینید.

پارک ملی کرکا

پارک ملی کرکا یکی از مناطق ارزشمند اروپا برای تماشای پرندگان است. پارک ۲۲۲ گونه پرنده دارد و در فصل های بهار و پاییز، پرندگان مهاجر زیادی آن را به عنوان زیستگاه انتخاب می کنند. همین که فصل بهار می شود اینجا به یکی از مقاصد اصلی عاشقان تماشای پرندگان تبدیل می شود، کسانی که به این پارک ملی می روند تا پرندگان رنگارنگ و خاص را از نزدیک تماشا کنند.

پرندگان پارک ملی

اگر بخواهید چند روزی را در پارک بگذرانید، پارک هیچ هتل یا محل اقامتی ندارد اما شهر سکرادین و روستای لوزواک هتل های زیادی دارند که می توانید برای اقامت شبانه به آنجا بروید. بازدید از پارک در ماه های گرم سال گران تر است چون امکان شنا و قایق سواری فقط در ماه های گرم محیاست. اگر می خواهید از همه قسمت های پارک دیدن کنید هزینه ورودی در ماه های تیر و مرداد ۱۸۰ HRK، در ماه های فروردین تا خرداد و شهریور و مهر ۱۱۰ HRK و در ماه های آبان تا اسفند ۳۰ HRK است. این هزینه ورودی شامل قایق سواری هم می شود البته بلیط های ارزان تری هم هست که فقط برای بازدید از قسمت های خاص پارک هستند.

منبع: adventurouskate.com

معرفی معروفترین جاذبه های گردشگری شهرستان تنکابن
راز شهر پنهان شده در اعماق جنگل های آمازون!
جشن و فستیوال هایی عجیب و دیدنی در اروپا
دیدنی ترین شهرهای یونان + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code