بلیط هواپیما

برای یکبار هم که شده این باغ های بمبئی را ببینید!

پارک های معروف شهر بمبئی

یکی از جاذبه های گردشگری در هر کشوری پارک های آن کشور است. از این رو کشور هند هم از این قائده خارج نیست و دارای طبیعت بکر و زیبایی می باشد. هر گردشگری برای یکبار هم شده دوست دارد به کشور تاریخی و زیبای هند سفر کند. اما کجا برود؟ چه چیزی را ببیند؟ این سوال هایی است که برای هر گردشگری هنگام سفر به هر نقطه ای پیش می آید؛ در این پست الی گشت این قصد را دارد تا شما را پارک های معروف شهر بمبئی در کشور هند آشنا کند، تا اگر به شهر بمبئی رفتید کارتان راحت تر باشد. با ما در سفر به بمبئی همراه باشید.

پارک های معروف شهر بمبئی

باغ های معلق

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به هند
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر در جهان

باغ های معلقی که در بالای بخش غربی تپه های Malabar واقع شده اند. این باغ های زیبا به باغ های معلق یا Pherozeshah Mehta  معروف هستند. در سال ۱۸۸۰ توسط Ulhas Ghapokar به منظور جلوگیری از آلوده شدن ذخایر آبی طراحی و در مسیرهای پر رفت و آمد واقع شده اند. یک ساعت پر گل رنگارنگ در میان این باغ های معلق قرار دارد. خانه های قایقی و کفش پیر زن که با سنگ ساخته شده اند از دیگر جاذبه های این پارک به شمار می روند. اگر شما حتی تنها هم به این پارک رفتید می توانید از سکوت باغ در فضای زیبایی که در باغ وجود دارد نهایت بهره را ببرید. مسیرهای فوق العاده ای برای پیاده روی در این باغ وجود دارد، که با قدم زدن در آن می تواند برای شما احساس فوق العاده ای ایجاد نماید. این پارک یکی از پارک های معروف شهر بمبئی محسوب می شود و بسیاری از فیلمبرداری های فیلم های بالیوود در این مکان انجام شده است.

ساعات بازدید: هر روز ۵ صبح تا ۹ شب

فعالیت های کودکان: انواع وسایل بازی برای سرگرمی کودکان موجود می باشد.

باغ پنج گانه در بمبئی

پارک و مجموعه ورزشی  Priyadarshini در بمبئی

مجموعه تفریحی جذابی که در کنار دریا قرار دارد و یکی دیگر از پارک های معروف شهر بمبئی می باشد. پوشش سبز این پارک بسیار آرامش بخش است و همین موضوع توجه عده زیادی از گردشگران و محلی های این شهر را به خود جلب کرده است. مسیرخاکی در امتداد این پارک وجود دارد که شما می توانید به آهستگی بر روی آن پیاده روی کنید، از همین رو است که به این پارک jogger’s park به معنای (آهسته رفتن) می گویند. این مجموعه دارای چهار زمین تنیس و زمین دوی ۴۰۰ متر می باشد، که علاقمندان به این دو ورزش پارک Priyadarshini بهترین گزینه برایشان محسوب می شود. همچنین دیگر امکانات ورزشی، هم در این پارک وجود دارد، از جمله کلاس یوگا، ایروبیک، ژیمناستیک، گلف، بسکتبال و بوکس که در این مجموعه برگزار می شود. در سال ۲۰۱۳ این پارک میزبان بیست و پنجمین فستیوال بین المللی کایت به عنوان یک واقعه جذاب بوده است؛ که همین موضوع باعث جذب گردشگران متعددی به شهر بمبئی شده است.

مناظر عکسبرداری: این پارک در کنار دریای عربی قرار دارد، که مناظر طلوع و غروب بسیار زیبایی را نمایش می دهد.

فعالیت های کودکان: این مجموعه سرگرمی های زیادی برای بچه ها دارد.

تمرینات یوگا در پارکی در بمبئی

باغ Port Trust در بمبئی

این باغ در Colaba قسمت جنوبی بمبئی واقع شده است (این پارک را با نام Sagar Upvan هم در شهر بمبئی می شناسند). این مکان سرسبز زیبا توسط شرکت حمل و نقل Trust در بمبئی ساخته شد، که نام این سازمان بر روی این باغ زیبا قرار گرفته است. سرمایه گذاری حیات وحش جهانی ( WWF ) کمک شایانی در نگهداری و زیبا سازی این باغ کرده است. مساحت این پارک در شهر بمبئی ۱۳ هکتار می باشد، زمین این پارک از چمن و خاک است. مجاورت باغ با دریای عربی باعث افزایش زیبایی و جذابیت این پارک بین عموم مردم شده است. همین خود دلیلی است برای اینکهپارک Trust در لیست پارک های معروف شهر بمبئی قرار بگیرد. این باغ شامل گیاهان دارویی و زینتی است. در این باغ جانورانی از قبیل Coppersmith barbets (نوعی پرنده رنگارنگ)، سنجاب و مارمولک دیده می شود. این باغ دارای Rock Garden (قسمت هایی که گل ها بین سنگ ها روییده اند) و کاکتوس های زیبا  طبیعتی جذاب را هر سال برای این پارک به وجود می آورد. مسیرهای پیاده روی بسیاری تمیز بوده و  رو به دریا زیر درختان این پارک نیمکت هایی قرار داده شده که نشستن بر روی آنها باعث ایجاد آرامش در ذهن شما خواهد شد.

ساعات بازدید: روزها  ۶ – ۱۱ صبح و عصرها ۱۶:۳۰ – ۲۰:۳۰

مناظر عکسبرداری: در کنار گیاهان و حیواناتی که در این پارک قرار دارد می توانید بهترین عکس ها را بگیرید.

ورودی: ۲ روپیه برای هر نفر و برای دوربین به منظور عکس برداری ۱۰ روپیه

پارک تراست در بمبئی

پارک Shivaji در بمبئی

یکی از پارک های بمبئی پارک Shivaji است که در Dadar واقع است. مکانی محبوب برای ملاقات های سیاسی  اجتماعی است. این پارک قبل از زمان استقلال هند از اهمیت فرهنگی و تاریخی بسیاری برخوردار بوده است. پارک Shivaji نام خود را از رهبری قهرمان که Chhatrapati Shivaji بود گرفته است. این پارک در سال ۱۹۲۵ توسط شهرداری بمبئی در دورانی که مستعمره انگلیس بودند، ساخته شده است. تا سال ۱۹۲۵ نام این پارکMahim  بود، اما پس از مدتی نام پارک به Shivaji تغییر پیدا کرد و مجسمه ی بزرگ و عظیمی در سمت غرب پارک به یاد این قهرمان قرن هفدهم Chhatrapati Shivaji در پارک قرار داده شد. از جمله امکانات این پارک سالن بدنسازی، وسایل بازی برای کودکان، قسمتی برای سالمندان، کتابخانه و همچنین طبیعت دلنشین با درختان بلند و سرسبز از جمله ویژگی ها این پارک در کشور هند شهر بمبئی می باشد. همچنین این پارک دارای مسیرهای پیاده روی خوبی است که  دو طرف آن را درختان بلند پوشانده اند و گزینه ای بسیار مناسب برای کسانی که می خواهند پیاده روی کنند. این پارک در میان دوستداران بازی کریکت مشهور است از همین رو دارای زمین های تمرین برای کریکت بازان معروف بین المللی از جمله Sachin Tendulkar، Sunil Gavaskar و Vinod Kambli می باشد. با توجه به این که مجسمه ی یک قهرمان ملی در این پارک قرار دارد، پارک Shivaji در لیست پارک های معروف شهر بمبئی قرار می گیرد.

ساعات بازدید: همه روزه

مناظر عکسبرداری: کنار زمین بازی و مجسمه ها جای مناسبی است. درختان این پارک پس زمینه ای مناسب برای عسکبرداری است.

فعالیت های کودکان: این پارک وسایل بازی زیادی برای بچه ها دارد تا کاملا سرگرم شوند.

پارکی با نماد قهرمان ملی در بمبئی

باغ های پنجگانه در بمبئی

باغی که با ورود به آن می توانید روح خود را زنده کنید! باغ های پنج گانه ۸۰ سال پیش توسط Mancherji Joshi ساخته شده است. این مکان بین King’s Circle و Dadar در بمبئی واقع می باشد. محلی های شهر بمبئی برای استراحت و گذراندن تعطیلات به این باغ می روند. بزرگترها می توانند در این باغ انرژی از دست رفته خود را به کامل با طبیعت زیبایی که وجود دارد بدست بیاورند، کودکان هم می توانند با تمام انرژی خود را تخلیه کنند و از اوقات خود بهترین استفاده را بنمایند. یکی از این باغ ها به میدانی (در جنوب آسیا برای انجام مسابقات و همایش های عمومی) تبدیل شده است؛ جایی که به عنوان زمین بازی برای ورزش های مختلف استفاده می شود. افراد با سنین مختلف به این مکان برای انجام مسابقات گروهی می آیند. برای بچه ها چرخ و فلک و لوازم بازی دارد. شهرداری بمبئی یکی از این باغ ها به باغ nana-nani تخصیص داد. این باغ مکانی برای افراد سالمند است جایی که آن ها در مورد مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی با یکدیگر بحث و گفتگو می کنند. اگر از شلوغی شهر خسته شدید پیشنهاد می کنیم از این مکان بازدید نمایید. خیلی از فیلم های بالیوودی مثل  Jayantabhai Ki Luv      Story  در سال ۲۰۱۳ با بازی Vivek Oberoi و Neha Sharma در این باغ ها فیلمبرداری شده اند.

فعالیت های کودکان: کلی وسایل بازی برای بچه ها دارد.

ورودی: رایگان است.

پارک های معلق

باغ های ویکتوریا یا Jijamata Udyan

باغ های ویکتوریا که سابقا به آنها Jijamata Udyan گفته می شد به عنوان یکی از مکان های جذاب در شهر بمبئی مطرح می باشد. این مجموعه دارای یک پارک جانورشناسی و موزه Bhau Daji Lad است. مالک کل این باغ ها بازرگانی به نام  David Sassoon بوده که مالکیت این مکان را به شهرداری بمبئی واگذار کرده است. مساحت این مکان ۴۸ هکتار می باشد. این پارک به اتاق های کوچکی که دارد به نام chawls معروف است. حضور برج ویکتوریا و مجسمه پادشاه ادوارد هفتم که از سنگ سیاه ساخته شده اند به جذابیت این مکان افزوده است. سر در قوسی شکل تزیین شده یکی از زیبایی های این باغ ها است. باغ وحشی هم در این مجموعه در سال ۱۸۶۱ ساخته شده است، که یکی از قدیمی ترین باغ وحش های هند، که شامل نمونه های متنوع و زیادی از گیاهان و جانوران می باشد. موزه Bhau Daji Lad که سابقا Victoria and Albert نامیده می شد، دارای مجموعه ارزشمند از آثار باستانی شامل مجسمه فیل عظیم الجثه از غارهای Elephanta می باشد. به طور کلی در این پست پارک های معروف شهر بمبئی را نام بردیم اما خوب کشوری به بزرگی هند قطعا پارک های بی نظر دیگری هم دارد.

ویکتوریا در بمبئی
۸ نوشیدنی خوشمزه و پرطرفدار در بمبئی؛ هند
۸ نوشیدنی خوشمزه و پرطرفدار در بمبئی؛ هند
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی، بزرگترین پارک آبی هند
پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی، بزرگترین پارک آبی هند
چرا به بمبئی شهر آرزوها می گویند؟
چرا به بمبئی شهر آرزوها می گویند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code