۸ مورد از زیباترین پارک های ملی کنیا

پارک های ملی کشور کنیا

تعجب برانگیز نیست که کشور کنیا با دیدنی های جذاب و سرگرمی های زیادی که دارد هر سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. سواحل زیبا، شهرهایی که با توریست ها خو گرفته اند و مناظر دیدنی خیره کننده آن با قرار گرفتن در کنار یکدیگر مسافران را به کنیا می کشانند. کنیا پارک های ملی زیادی دارد که خانه پنج بزرگ جهان (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) است. با الی گشت به ماجراجویی در مناظر شگفت انگیز پارک های ملی کنیا بیایید و از آن لذت ببرید.

پارک های ملی کنیا

پارک ملی سیبیلوئی | Sibiloi National Park

مطالب مرتبط:
جذاب‌ترین جاذبه های کشور اوگاندا
تا جوان هستید این ماجراجویی‌ها را در آفریقا تجربه کنید

اگرچه شکل گیری آتشفشانی یکی از لذت های دیدن کردن از سیبیلوئی است اما دلیل مهم تری برای انتخاب آن در برترین پارک های ملی کنیا وجود دارد. ظاهر خشن و وحشی آن مانند ماسکی در حال پوشاندن حقیقتی جالب است، می توان ریشه های انسان های اولیه را در این جا پیدا کرد. در پارک چندین مکان باستانی وجود دارد که اثبات کننده این فرضیه هستند. موزه Koobi Fora یکی از آن ها است. درون موزه فسیل های جالبی هستند که قدمتشان به هزاره های قبل بر می گردد و تمامی آن ها در زمین های اطراف یافت شده اند. سیبیلوئی با چشم اندازهای منحصر به فردش در شمال کشور و نزدیکی سواحل دریاچه تورکانا (Turkana) قرار دارد. تاریخچه باستانی، مناظر دیدنی و حیات وحش خاص از عواملی هستند که پارک را به منطقه ای گردگشردی تبدیل کرده اند.

سیبیلوئی

پارک ملی کوه کنیا | Mount Kenya National Park

جذابیت بی انتها چیزی است که مسافران ماجراجو تمام و کمال در پارک ملی کوه کنیا دریافت خواهند کرد. پارک به خاطر کوه مرتفع و خارق العاده ای که در آن قرار دارد بدین گونه نام گذاری شده است. بر خلاف دیگر پارک های ملی کنیا که گردشگران به خاطر دیدن کردن از حیوانات آن ها را انتخاب می کنند، این پارک به خاطر مناظر دیدنی اش مورد توجه قرار می گیرد. کوهنوردان می توانند دومین قله مرتفع آفریقا را که توسط برف احاطه شده ببینند. فرم جغرافیایی آن تقریبا شکل ماه است و هرچه بالاتر بروید با مناظر دیدنی تری روبه رو خواهید شد.

کنیا

پارک ملی دریایی مالیندی | Malindi Marine National Park

این پارک ملی دریایی دقیقا در جوار سواحل مالیندی قرار دارد و کاملا ارزش بازدید را دارد. این پارک زیبا با سواحل دیدنی اش به خاطر اکوسیستم بومی وغنی که دارد جزو مناطق حفاظت شده قرار گرفته است. از پارک که در سواحل اقیانوس هند قرار دارد غالبا به عنوان اولین پارک دریایی در تمام آفریقا یاد می شود. با قایق سواری در میان آب های آرام می توانید لحظاتی دلنشین را به خود هدیه دهید و اگر اندکی خوش شانس باشید شاهد بازی گوشی و شنای دلفین ها خواهید بود.

مالیندی

پارک ملی ابردار | Aberdare National Park

در میان دامنه های رشته کوه ابردار پارک ملی با همان نام قرار دارد. پارک از تپه ها و حوضچه ها که از ویژگی های این ذخایر بی نظیر طبیعت هستند حفاظت می کند. به خاطر ارتفاع بالا مرتبا در منطقه باران می آید که موجب تشکیل آبشارهای غران و جنگل های فشرده شده که مسافران می توانند به کشف آن بپردازند. با چنین محیط سرزنده ای، شگفت انگیز نیست که ابردار خانه ای برای حیات وحش و علاقه مندان به پرندگان است. بیش از ۲۵۰ گونه پرنده در این پارک زندگی می کنند. بیشتر بازدیدکنندگان برای دیدن کرگردن سیاه که درمعرض انقراض است به این جا می آیند. آن ها در اندازه و ابعاد بسیار بزرگ هستند. دیدن این حیوان حتی به صورت مختصر ارزش بازدید از حیات وحش ابردار را دارد.

ابردار

پارک ملی کوه لانگونوت | Mount Longonot National Park

کوه لانگونوت که آتشفشانی خاموش است پارک ملی متمایز و منحصر به فرد در میان پارک های ملی کنیا است. پارک با شیب زیاد به سمت آسمان می رود و امتداد آن بر روی دامنه گسترش می یابد. اگر اهل طبیعتگردی و ورزش در آن هستید مسیرهای فوق العاده ای برای کوهنوردی و پیاده روی در پارک وجود دارد. اطراف دهانه خاموش زندگی حیوانات و جانوران برقرار است. هنگام ایستادن در ارتفاعات آن چشم اندازی زیبا و خیره کننده در برابر چشمانتان قرار خواهد گرفت. در پارک ممکن است حیواناتی چون شیر، بوفالو یا گورخر ببینید.

لانگونوت

پارک ملی ساوو شرق | Tsavo East National Park

بزرگ ترین پارک ملی کشور کنیا که اگر به دنبال تماشای حیات وحش باشید بهترین انتخاب شما خواهد بود  ساوو شرقی است. در نگاه اولیه ممکن است به نظر شما این سرزمین ها خشک و بی برکت به نظر برسند اما در واقع خانه موجودات ریز و درشت بسیاری می باشد. تماشای گله فیل ها در پارک تجربه ای فراموش نشدنی برای آنهایی است که اطراف چشمه های حیات بخش آب منتظر تماشای آب خوردن آن ها می نشینند. سرزمین های بکر و دست نخورده ساوو هر سال گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند تا به تماشای پنج بزرگ جهان (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) بنشینند.

ساوو

پارک ملی امبوسلی | Amboseli National Park

هنگامی که  سوار بر سافاری در حال گشت و گذار هستید کوه های کلیمانجارو تضمین می کنند که پس ضمینه عکس هایتان همه را شگفت زده کند. کوه های زیبای کلیمانجارو آن سوی مرزها در کشور تانزانیا قرار دارند و کاملا دیده می شوند، البته خود پارک برای ماجراجویان کنجکاو کافی است. دسته عظیم فیل ها که به آرامی در حال خوردن گیاهان هستند و دسته های پرندگان بر بالای سر آن ها پرواز می کنند. پارک امبوسلی محل فوق العاده ای است برای علاقه مندان به حیوانات که می خواهند آن ها را در حال تماشای زندگی واقعیشان در طبیعت ببینند.

ناکورو

پارک ملی دریاچه ناکورو | Lake Nakuru National Park

شهرت این پارک بی نظیر عمدتا به خاطر رنگ صورتی روشنی ایست که با تجمع فلامینگو در سواحل آن هر بییننده ای را شگفت زده خواهد کرد. سایه ای صورتی ساحل را پوشانده و ابرهای پنبه ای درآسمان پاک آبی هستند. دریاچه ناکاورو در میان پارک های ملی کنیا قابی را به شما هدیه می دهد که همانند آن را هیچ نقطه دیگری از جهان نخواهید یافت.

منبع: touropia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد