پاگنده های دیده شده در ایران!

مشاهده ی پاگنده ها در ایران

شاید تا به حال تنها در قصه ها و یا داستان های عجیب نان پا گنده ها و یا داستان هایشان را شنیده باشید اما واقعا پاگنده ها وجود دارند و لطفا به این فکر نکنید که این موجودات در ایران نیستند زیرا بر اساس گفته ها و شنیده ها این موجودات که به خاطر گریزشان همچنان معماگونه و افسانه ای مانده اند این موجودات واقعی ولی افسانه ای در ایران وجود دارند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا احتمال عجیب وجود پاگنده ها در ایران و داستان هایی که پیرامون مشاهده و وجود آن ها نقل شده است را به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم.

مشاهده ی پاگنده ها در ایران

پاگنده ها چیستند؟ 

مطالب مرتبط:
کشف دوباره ی یکی از عجایب طبیعی جهان
زنی که در ۱۳ روز عجایب هفتگانه جهان را دید

در تعریف و توضیح پاگنده ها اینگونه می گویند که: پاگنده یا ساسکوآچ یکی از موجودات خیالی است که گونه ای مخصوص به آمریکای شمالی می باشد. پاگنده ها به صورت کلی شبیه به گوریل هستند و معمولا در مناطق دور افتاده ی شمال آمریکا زندگی می کنند.

میانگین قدی پاگنده ها ۲٫۱ تا ۲٫۷ متر گزارش شده است. چشم‌های این موجود ریز، ابروهای درشت و پهن و البته سرش کوچک و مخروطی شکل است. گزارش کرده اند که پاگنده ها دارای بویی بسیار بد و زننده می باشند. اما وجه تسمیه پاگنده ها و عجیب بودنشان در چیست؟ پا گنده را موجودی توصیف کرده اند که شبیه به انسان ها هستند!

درواقع این موجود ترکبیبی از شامپانزه، بونوبو، اورانگوتان و انسان و گیبون هستند که اما در نهایت با میمون ها تفاوت دارند و نمی توان به آن ها میمون گفت.

ایران

پاگنده های ایرانی!؟

از دوره های خیلی دور در ایران مخصوصا از نواحی شمالی ایران درباره ی دیدن پاگنده ها داستان های در بین مردم محلی گفته می شده است. اما همه ی این گفته ها به خاطر عدم وجود قطعیت کامل و نبود امکانات کامل و حال و هوای آن دوران این موضوع نه به قطعیت رسید و نه تحقیقات جامعی در این زمینه انجام شد.

اما امروزه گزارشاتی مبنی بر وجود پا گنده ها در جنگل های شمال ایران داده شده است. قبل از این که به کنکاش و بررسی این داستان ها عجیب از وجود پاگنده ها در ایران بپردازیم. باید این نکته را بگوییم که داستان های زیادی وجود دارد و می گویند این موجودات خیالی نیستند و امروزه و یا شاید روزگاری در این کره ی خاکی می زیسته اند و اصلا هم دور از عقل نیست که این موجودات در مناطق سبز و جنگلی ایران همچون شمال کشور نیز وجود داشته باشند.

پاگنده ها چیستند؟

به نظر شما با فرض قبول این فرضیه، چگونه پاگنده ها در ایران هستند ولی تاکنون گرفتار انسان ها نشده اند و یا نتوانسته اند آن ها را به دام بیاندازند ؟ جنگل های زیادی در شمال ایران وجود دارد که دارای جنگل هایی انبوه هستند و در مناطق کوهستانی قرار گرفته اند. در قسمت ها کوهستانی این جنگل ها قسمت هایی وجود دارد که آن قدر صعب العبور است که شاید تا به حال هیچ انسانی از آن عبور نکرده است!

حتی در سردترین فصل های سال اصلا از نزدیکی آن ها حتی نمی توان رد شد. پس اگر پا گنده ای در ایران و در شمال کشور وجود داشته باشد بی شک در این مناطق سکنی گزیده اند. علاوه بر این ها، پوشش سبز و گیاهی این مناطق حتی به نوعی برای این موجودات می تواند بهترین راه برای استتار باشد.

اصولا این حیوانات هم می توانند گوشت خوار باشند و هم گیاه خوار که اتفاقا هر دوی آن ها به وفور در مناطق جنگلی در دسترس هستند. همه ی این عوامل و البته عواملی شبیه به آن ها و البته، عدم باور مردم به وجود این موجودات باعث شده است که این موجودات حتی اگر به طور قطع وجود داشته باشند لازم نباشد که خودشان را به کسی نشان دهند.

پاگنده

پاگنده ها در ایران دو نوع دارند: پاگنده های جنگلی و پا گنده های کوهستانی. می گویند که پاگنده های جنگلی تیره تر و عظیم الجثه تر هستند. البته گونه های جنگلی و کوهستانی تنها از نظر مکان زندگیشان مورد تفکیک قرار می گیرند. پاگنده ها با این که ممکن است ترسناک تا حدی به نظر بیایند اما تا به حال نه تنها در تهران بلکه در تمامی جها هیچ گزارش حمله و آسیب زدن از طرف این موجودات وجود نداشته است.

می گویند که پاگنده ها به علت شرایط زیستیشان در استتار و پنهان شدن بسیار ماهر هستند و ممکن است حتی در هنگام حضور شما آن ها هم حضور داشته باشند ولی شما اصلا متوجه حضور آنان نشوید. از برخورد و مشاهده ی این موجودات در مناطق کوهستانی بسیار کمتر از مناطق جنگلی گزارشی شده است. بیشترین تعداد گزارش های واصله در هنگام طلوع خورشید، بعد از ظهر و غروب خورشید بوده است. می گویند که اگر روزی خواستید پاگنده ها را ببینید حتما به مناطق جنگلی بروید.

البته باید این مورد را به شما بگوییم که امروزه هیچ دولت و یا کشوری برای یافتن این موجود بودجه ای را صرف نمی کند. هر تحقیق و یا جست و جویی که انجام می شود توسط مردم و محلی و یا افراد و محققین کنجکاو است. در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر چند روایت از برخورد مردم با پاگنده ها را بازگو می کنیم.

پاگنده ها در ایران چه می کنند؟

داستان مردی را می خواهیم در ادامه به شما بگوییم که به همراه دوستانش به سمت جنگل های شمل کشور در گیلان رفته بود. این مرد می گوید که در هنگام عصر بود که باران شروع به باریدن کرد و ما هم به دنبال جایی برای پناه گرفتن بودیم.

بالاخره درختی را پیدا کردیم و در زیر آن منتظر شدیم. شب هنگام بود که حس کردیم موجودی به ما نزدیک می شود. وقتی از جاهای خود بلند شدبم آن موجود از ما به سرعت دور شد. رد پاهای او را که نگاه کردیم هم بسیار بزرگ بود و هم اصلا به جای پای حیوانی مثل خرس نبود. شاید ما در خانه ی او بوده ایم!

از این دست روایت ها که اکثر آن ها برای ایامی نه چندان دور و حتی در همین چند مدت گذشته بوده اند، بسیار است اما در نهایت این نکته را متذکر می شویم که ما صرفا راوی هستیم و صحت و یا عدم صحت این مطالب را به هیچ عنوان تایید و یا تکذیب نمی نماییم.

جزئیات تورهای نوروزیِ تهران‌گردی اعلام شد!
جزئیات تورهای نوروزیِ تهران‌گردی اعلام شد!
راهنمای سفر به مشهد
راهنمای سفر به مشهد
از نوقا تبریز و تاریخچه آن چه می دانید؟
از نوقا تبریز و تاریخچه آن چه می دانید؟
پارک جنگلی چالدره، بهشتی در تنکابن
پارک جنگلی چالدره، بهشتی در تنکابن
 1. Avatar
  Nasser

  در میان مردم ترکمن از قرن ها پیش اعتقاد به وجود موجودی با ویژگی های پاگنده وجود داشته و داستان های زیادی در مورد اون نقل شده, از شباهت این داستان ها با داستان های پاگنده ها در سایر مناطق دنیا شگفت زده شدم.

 2. Avatar
  Arya

  سلام
  در استان کرج و در روستای ارنگه که روستای نسبتا کوچکی است شواهدی مبنی بر وجود یتی یا پاگنده وجود دارد
  مردم این روستا کاملا ان راموجودی واقعی میدانند
  و من بارها از پدرم داستان هایی شنیده ام که میگویید مردم ان را چندین بار در کوه های اطراف ان روستا مشاهده کرده اند
  مردم روستا به این موجود (دیو لنگه) میگویند
  من هم حدود دو هفته پیش موفق به ضبط صدایی شبیه به نعره شدم که فکر میکنم صدای این موجود عجیب است

 3. Avatar
  کوروش

  سلام .من و برادرم حدود ٢۴ سال پیش شب ساعت ٢ پاگنده رو دیدیم.در قرچک ورامین.اون زمان ساختو ساز مثل الان نبود بیشتر جاها خالی از سکنه بود و بیابان زیاد بود. اما برخلاف گفته ی شما عزیزان رنگش سفید نبود قهوه ای روشن وتقریبا زرد.

 4. Avatar
  پوریل

  با سلام.نن این موضوع رو تایید‌ میکنم به دلیل اینکه ایا موجود رو خودم از فاصله ۳۰ متری مشاهده کردم در کوهای کلات نادری که در حال کوه نوردی بودم که احساس کردم زمین داره میلرزه ترسیدم نکنه گسل فعال شده که یک دفه اونو دیدم.سریع خودمو قایم کردم و هیچ تکونی نخوردم.خداشکر بعد از ۱۰ دقه رفت.اون داشت برگ درختا رو میخورد..با خودم فکر کردم دارم خوای میبینم.واقعا جانور عجیبی بود.برگشتم به روستای فامیلمون تعریف کردم.ولی متاسفانه بعم میخندین و باور نمیکردن.من فقط بهشون گفتم مواظب باشن به کواای دوردست نرن

 5. Avatar
  مهدی

  دوستان پاگنده یا ساسکواچ حاصل مهندسی ژنتیک انسان و گوریل می‌باشد.
  این مهندسی در زمانی و به دست موجوداتی انجام شد که علمشان هزاران سال از ما جلوتر می‌باشد.
  و به دلیل اینکه مردم ما آگاهی چندانی از این موضوع ندارند از بیشتر توضیح دادن صرف نظر کردم.

 6. Avatar
  امیر گرجی

  سلام .این موجود واقعا وجود داره من و یکی از دوستانم از نزدیک خیلی اتفاقی دیدیمش در یکی از کوه های لواسان.بنده از سر کنجکاوی دوباره به اون کوهستان رفتم که دوباره پیداش کنم ولی چیزی نیافتم.البته یه مکان خیلی عجیب دیدم که فکر میکنم این موجود اونجا زندگی میکنه.چون در اون مکان یک ردپای خیلی بزرگ دیدم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code