پیاده روی در بلوار باتومی

توسعه شهر باتومی در اواخر قرن ۱۹ میلادی صورت گرفته است و دلیل آن وجود ایستگاه پایانی و غربی خط آهن باکو که یک پنجم نفت جهان از این طریق حمل می شد، عنوان می شود. کمی بعد و در این زمان یک خط لوله انتقال نفت و یک پالایشگاه توسط لودویک نوبل برادر آفرد نوبل بنیان گذار جایزه نوبل و کاشف دینامیت در این شهر تاسیس می شود. به این ترتیب شهر باتومی تبدیل به یک بندر آزاد شده و رفته رفته به اقامت گاهی شیک در جنوب امپراتوری روسیه تغییر چهره می دهد. در دوران حکومت شوروی، مرزهای این کشور با ترکیه مسدود شده و سبب می شود تا باتومی به یک منطقه دورافتاده تبدیل شود اما در همین زمان هنوز می توان باتومی یک مرکز گردشگری و تجاری محسوب کرد. با الی گشت و با بلوار مهم این شهر آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
سه روز در باتومی، بهشت گرجستان
گشت و گذاری مفرح در سرزمین گرجستان
batumi boulevard

همه مسافران باتومی ، پیاده روی در پارک – بلوار زیبای این شهر را که به صورت یک نوار ساحلی در حاشیه دریا و اصلی ترین ساحل شهر امتداد دار، را تجربه ای متمایز قلمداد می کنند. این بلوار در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده و امروزه به طول ۶ کیلومتر در حاشیه دریا امتداد دارد. درختان بلند، پیاده روهای مناسب، فواره ها و آب نماهای زیبا، کافه ها و رستوران های ساحلی و سایر جاذبه های این منطقه را می توان روح اصیل باتومی محسوب کرد. ساحل این منطقه اگر چه سنگی است اما بسیار مناسب بوده و به ویژه در ماه های جولای و آگوست بسیار شلوغ  اما همواره تمیز است. در بخش شمال شرقی این بلوار شما می توانید سوار چرخ و فلک بزرگی به ارتفاع ۱۴۵ متر شده و یا به برج آلفابت به معنی الفبا (Alphabet Tower) بروید که بنای ویژه خط و فرهنگ گرجستان محسوب می شود.  در این منطقه همچنین یک مجسمه ۷ متری که توسط هنرمند مشهور (Tamar Kvesitadze) ساخته شده و در سطح جهان با نام علی و نینو (Ali & Nino) مشهور است، وجود دارد که بر پایه رمانی از قربان سعید ساخته شده و شامل دو مجسمه زن و مرد متحرک که سازه ویژه ای داشته و به یکدیگر رسیده و از هم عبور می کنند، می شود. توصیه می شود این اثر را در ساعات پس از تاریک شدن هوا مشاهده کنید.

alphabetic tower location

اگر از این محل کمی به سمت جنوب بروید، بلندترین ساختمان گرجستان با  ارتفاع ۲۰۰ متر به نام برج باتومی (Batumi Tower) قرار دارد که تا حدی شبیه به ساختمان امپایر استیت (Empire State Building) است و یک چرخ و فلک کوچک نیز در کنار آن کار گذاشته شده است. این بنا در دوره زمامداری میخایل سا آکاشویلی (Saakashvili) و به منظور تاسیس دانشگاه فناوری ساخته شد اما در دوران حاکمان پس از وی تغییر کاربری داده و به هتل (Le Meridien hotel) تبدیل شد. اگر از این ساختمان کمی به سمت جنوب حرکت کنید، به بلوار جدید می رسید که در آن یک دریاچه زیبای تزئینی قرار دارد که در آن برنامه مفرح رقص آب و نور و لیزر و موسیقی اجرا می شود.

برای اقامت و بازدید از این دیدنی ها به صفحه رزرو هتل باتومی بروید.

با دیدن این ویدئو برای سفر به باتومی مصمم می شوید!
با دیدن این ویدئو برای سفر به باتومی مصمم می شوید!
لذت شام در فضای متفاوت رستوران های باتومی
لذت شام در فضای متفاوت رستوران های باتومی
گشت و گذار در شهر باتومی گرجستان
گشت و گذار در شهر باتومی گرجستان
پارک ۶ می؛ پارکی رویایی در باتومی گرجستان
پارک ۶ می؛ پارکی رویایی در باتومی گرجستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code