بلیط هواپیما

با رعایت این نکات اصلا نگران «چاق شدن در سفر» نباشید!

چاق شدن در سفر | Gain Weight on Vacation

مطمئنا بسیار مایوس کننده خواهد بود اگر تمام تلاشی که برای سالم ماندن و اضافه نکردن وزن کرده اید، تنها با یک هفته سفر از بین برود. از طرف دیگر هم دلتان نمی خواهد حالا که به سفر آمده اید، به خود سخت بگیرید و طوری لحظه ها را بگذرانید که انگار همان زندگی روزمره خود را دارید. به هر حال چاق شدن در سفر اتفاقی است که برای خیلی از مسافران می افتد؛ اما لازم نیست زیاد هم نگران باشید. با مطالعه ادامه این متن از الی گشت، می توانید با رعایت چند نکته ساده از چاق شدن در سفر جلوگیری کنید و در عین حال از تعطیلات خود در مقصدِ دوست داشتنی‌تان لذت ببرید.

چاق شدن در سفر

در روز حداقل یک فعالیت خاص داشته باشید

مطالب مرتبط:
اختلاف ساعت ایران با کشورهای مختلف
همه چیز در مورد گرمازدگی در سفر: علائم، درمان و پیشگیری
یک روز قبل از سفر چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

اگر مقصد شما یک شهر است، احتمالا به خاطر دیدن جاذبه ها روزانه هزاران قدم راه خواهید رفت و این بسیار خوب است، اما اگر شما در مقصدی ساحلی مانند وارنا در بلغارستان و یا کوش آداسی هستید و فعالیت های شما تنها رفتن به ساحل و دراز کشیدن زیر آفتاب محسوب می شود، آن موقع است که باید کمی خود را تکان دهید. پیشنهادهای ما این است که به خوبی جاذبه های اطراف محل اقامتتان را بررسی کنید و برای یک فعالیت ساده آن ها را در نظر بگیرید: مثلا طبیعت گردی در دامنه کوه های اطراف، قایق سواری (قایقی که خودتان آن را هدایت می کنید مانند قایق های کانو)، پیاده روی تا جاذبه ای که کمی دورتر است و یا قدم زدن در ساحل هنگام غروب. فایده این کار علاوه بر داشتن تحرک این است که فعالیت های فیزیکی شما را سرزنده تر خواهد کرد؛ مطمئن باشید!

پیاده روی در ساحل

از غذای بوفه باز پرهیز کنید

با اینکه هیچ چیز هیجان انگیزتر از این نخواهد بود که میزی پر از غذاها و دسرهای مختلف جلوی شما باشد، اما رستوران های بوفه باز مطمئنا به چاق شدن در سفر کمک می کنند. هیچکس نمی تواند بگوید که من به یک رستوران بوفه باز رفتم و اصلا زیاده روی نکردم چراکه شاید حقیقت این رستوران ها چاق کردن شما باشد! پس بهتر است که خودتان را اذیت نکنید؛ از این رستوران ها دوری کنید و به این ترتیب هم از خرج زیاد در امان می مانید و هم نگران بدنتان نخواهید بود.

دسر بوفه

اهداف تمرین واقعی برای خود در نظر بگیرید

بدون شک دلیلی وجود دارد که باشگاه بدنسازی هتل ها معمولا خلوت ترین مکان هستند. حتی اگر شما لباس های ورزشی‌تان را با خود آورده باشید، حتما سخت است که به دلتان بگویید حالا وقت استراحت نیست و باید کمی ورزش کنیم. پس به شما توصیه می کنیم که با خود صادق باشید و از خود انتظار یک ورزش زیادی که حسابی بدنتان را خسته کنید، نداشته باشید. به هر حال شما در تعطیلات هستید و این همه خرج کرده این که خوش بگذرانید، پس بهتر است خودتان را گول نزنید. مطمئن باشید که پیاده روی تا یک جاذبه نزدیک خیلی راحتتر از این است که خود را متقاعد کرده و به باشگاه بروید. البته منظور از این حرف مطمئنا نیست که از تجهیزات هتل استفاده نکنید، بلکه اگر در باشگاه هم ورزش کنید، کاری را کرده اید که اراده تان را نشان می دهد.

باشگاه هتل

هر زمان که می توانید، حرکت کنید

به قول معروف کاری را که می توانید ایستاده انجام دهید، نشسته انجام ندهید. تصور کنید که شما در شهری ساحلی مثلا در بدروم هستید، در این زمان بیشتر فعالیت های شما به صورت افقی است! یعنی شما در بیشتر اوقات دراز کشیده اید. در چنین سفرهایی که زمان شما صرف استراحت، مطالعه، تماشای تلویزیون و … می شود می توانید همانطور که هستید کمی حرکت کششی بکنید. مثلا برخی از حرکت یوگا را در حالت نشسته انجام دهید و یا حرکاتی نظیر لانچ می تواند شما را از چاق شدن در سفر دور کند.

حرکات کششی در ساحل

خوراکی های سالم به همراه داشته باشید

برای اینکه از چاق شدن در سفر و البته هزینه اضافی برای خرید میان وعده جلوگیری کنید، یکی از راه حل ها این است که از خانه با خود خوراکی های سالم به همراه داشته باشید. برای مثال می توانید خوراکی های مغذی در کیف خود داشته باشید تا وقتی یک ظرف سیب زمینی چرب و چیلی دیدید و حس گرسنگی به شما دست داد آن را میل کنید. خوراکی هایی را انتخاب کنید که فاسد نشدنی هستند مثلا میوه های خشک و یا آجیل و یا میوه هایی مثل موز و سیب که می توانند بدون ماندن در یخچال چندین روز سالم بمانند. آن ها را زمانی که در ساحل یا هرجای دیگری هستید در کیف دستی خود بگذارید تا هر زمان که دلتان هوس یک خوراکی کرد، بتوانید آن ها را بخورید. یک نکته به صرفه دیگر این است که برای روزتان یک خوراکی از صبحانه بوفه باز هتلتان ذخیره کنید؛ مثل یک میوه یا چند تکه نان و پنیر.

خوراکی های سالم

استفاده از اپلیکیشن ها

قبل از اینکه به سفر بروید می توانید اپلیکیشن های مناسبی که به سلامت شما در سفر کمک می کنند، نصب کرده و در طول تعطیلات از آن استفاده کنید. مثلا اپلیکیشن Happy Cow رستوران های گیاهی خوب را با نظرات افرادی که در آنجا غذا خورده اند به شما معرفی می کند و یا اپلیکیشن Aaptiv به شما حرکات ورزشی می دهد که می توانید در هتل آن ها را برای چند دقیقه انجام دهید. این اپلیکیشن تمرینات را به صورت صوتی به همراه موسیقی هیجان انگیز ارائه می دهد که شما را سرحال خواهد آورد.

اپلیکیشن Aaptiv

راه دورتر را انتخاب کنید

اگر به دنبال یک رستوران می گردید، می خواهید به موزه بروید و یا می خواهید به نقطه ای از ساحل بروید، تا آنجا که می توانید راهتان را طولانی کنید و راه های انحرافی را تجربه کنید (این خودش یک ماجراجویی به یادماندنی خواهد بود). فعالیت های فوق العاده و سرگرم کننده را در برنامه سفر خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید لذت های بیشتری را در مقصد خود تجربه کنید.

پیاده روی در شهر

خود را تشنه نگه ندارید

یکی دیگر از راه های چاق نشدن در سفر این است که اصلا خود را تشنه نگه ندارید. بدن ما گاهی اوقات تشنگی را با گشنگی اشتباه می گیرد و پالس هایی که به مغز می رسد کاری می کنند که ما به سمت خوردن یک وعده غیر ضروری بروید. به همین دلیل یک راه خوب این است که همیشه با خود یک بطری آب به همراه داشته باشید و با آب خوردن مداوم، بدن خود را از این حالت دور نگه دارید.

منبع: theculturetrip.com

ایروان بهتر است یا باکو؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
ایروان بهتر است یا باکو؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
به این دلایل حتما به مالزی در زمستان سفر کنید!
به این دلایل حتما به مالزی در زمستان سفر کنید!
چمدان های چرخ دار یا کوله پشتی؟ کدام بهتر است؟
چمدان های چرخ دار یا کوله پشتی؟ کدام بهتر است؟
جملات پرکاربرد ایتالیایی در سفر
جملات پرکاربرد ایتالیایی در سفر