چرا استانبول یک مقصد گردشگری خوشمزه است؟

وقتی به شهر زیبای استانبول سفر می کنید، مکان های زیادی برای دیدن دارید: از مسجد آبی گرفته تا مساجد سبک عثمانی، ایا صوفیه، آب های زیر زمنی باسیلیکا، موزه ها، ساحل وسیع، دریا و…. بازدید از همه ی این ماکن های خوب مطمئنا گرسنه تان می کند و وقتی گرسنه باشید، غذای استانبولی چیزی است که واقعا نا امیدتان نمی کند. در اینجا ۴ غذای خوشمزه ی استانبولی در ۴ جای خوب شهر استانبول به شما معرفی می شود، غذاهایی که مزه شان تا همیشه زیر دندانتان می ماند و اقامتتان را به یاد ماندنی تر می کند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
مرکز خرید آک‌ مرکز، سومین مرکز خرید مجلل استانبول
۳ محله برتر استانبول برای اقامت

صبحانه ترکی

۱- صبحانه ی ترکی در Lades Menemen

صبانه ی ترکی یکی از نقاط قوت غذایی استانبول و یکی از مهم ترین وعده های غذایی استانبولی هاست و در کنار پنیر، خامه، زیتون، ترشی و نان سرو می شود، Lades Menemen یکی از بهترین صبحانه های سبک ترکی استانبولی را با خاگینه ی مخصوص سرو می کند. اگر در سفر خواستید در این جای جالب صبحانه میل کنید می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه ی بی اغلو، استقلال، پلاک ۱۴
ساعت شروع کار: هر روز ۶ صبح به جز روزهای یکشنبه

قهوه ترکی

۲- قهوه ترکی در Mandabatmaz

Mandabatmaz، کافی شاپی کوچک در کمی آنطرف تر از خیابان استقلال استانبول است که یک قهوه ی ضخیم و نرم ترک با طعم فوق العاده ای از هل و شکلات تلخ سرو می کند. اگر در سفرتان سری به این کافی شاپ زدید و با جمعیت زیادی روبرو شدید، تعجب نکنید چون هر کسی که یکبار طعم قهوه های ترک این کافی شاپ را بچشد، امکان ندارد که بار دیگر به آنجا نرود.
آدرس: ترکیه، بخش اروپایی استانبول، منطقه ی بی اغلو، تولیویا گسیدی، استقلال
ساعت شروع کار: هر روز ۱۰ صبح تا ۱۱:۳۰ شب

۳- خوردن Kokorec در Kral Kokoreç

Kral Kokoreç یکی از دکه های خیابانی فروش غذا است که در پخت Kokorec مهارت زیادی دارد. Kokorec یک غذای بسیار خوشمزه ی ترکی است که از گوشت بره ای که در ادویه ی زیاد ترکی خوابانده شده و بعد برشته می شود، درست می شود. Kokorec های این دکه حتی در بین رستوران های تاپ استانبول هم زبانزد هستند و معمولا به دلیل قیمت مناسبی که دارد، محل دوست داشتنی توریست ها محسوب می شود.
آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه فاتیح، منطقه بویوک کادسی، پلاک ۱/۲۶
ساعت شروع کار: هر روز ۹ صبح تا ۸ بعد ازظهر

سالمون دریای سیاه

۴- سالمون دریای سیاه در Balıkçı Lokantası

اگر به غذاهای دریایی علاقه مند هستید، شهر استانبول جای خوبی برای شماست. استانبول به دلیل قرار داشتن در منطقه ی مدیترانه، غذاهای دریایی سالم و تازه ای دارد بنابراین با تعداد بیشماری رستورانی که غذاهای دریایی دارند در این شهر روبرو هستید و انتخاب از بین آنها کار ساده ای نیست. اگر علاقه دارید در استانبول این نوع غذا را تجربه کنید، ماهی سالمون یکی از گزینه های خوب پیش رو است. Balıkçı Lokantası، یک رستوارن دریای کوچک خانوادگی است که جز یکی از بهترین رستوراتنهای دریایی استانبول هم است. همه چیز در این رستوارن تازه و خوشمزه است و طبق رسم مردم این کشور، معمولا ماهی سالمون را با روغن زیتون و پیاز سرو می کنند.
آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه ی کادیکوی، منطقه ی تیارچی سامی، پلاک ۱/۲۰
ساعت شروع کار: هر روز ظهر تا ۹ شب

منبع: traveler.marriott.com

۲۴ ساعت در استانبول
۲۴ ساعت در استانبول
۳ محله برتر استانبول برای اقامت
۳ محله برتر استانبول برای اقامت
معرفی هتل گوریون استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل گوریون استانبول | ۵ ستاره
تجربه دنیای زیر آب با آکواریوم استانبول
تجربه دنیای زیر آب با آکواریوم استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code