چرا باید در هنگام سفر بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

بیمه مسافرتی در سفردر هنگام برنامه ریزی برای سفر، چه مقصد شما شهری در کشور نزدیک و چه در آنسوی دنیا باشد باید حتما به بیمه مسافرتی فکر کنید. افرادی هستند که فکر می کنند داشتن بیمه مسافرتی ضرورت چندانی ندارد و بدون آن هم می توانند سفر خوبی دشته باشند اما گاهی کوتاهی در جهت خرید بیمه مسافرتی زمینه ساز مشکلات بسیاری می شود مشکلاتی که می تواند لذت سفر را برای شما خراب کند. اگر در هنگامی که به سفر فکر می کنید دچار تردید شده اید که آیا پول خود را برای داشتن بیمه مسافرتی هزینه کنید یا نه قبل از تصمیم نهایی پست زیر را بخوانید تا بدانید که بیمه مسافرتی برای چه چیزهایی کاربرد دارد، در ادامه با الی گشت همراه باشید.
مطالب مرتبط:
چطور بدون پول سفر کنیم؟
چگونه برای ماجراجویی های خود پول پس انداز کنید؟

وسایل گم شده، آسیب دیده یا دزدیده شده

اگر بیمه مسافرتی خوبی را برای خود انتخاب کرده باشید در صورتی که چمدان های شما توسط ایرلاین ها گم شود و یا آسیب ببینید هزینه آن ها را می دهد و اگر به خاطر گم شدن چمدان در سفر بدون لباس مناسب باشید مبلغی اضطراری را به حساب شما می ریزد. اگر در سفر کیف دستی شما به سرقت برود گاهی می تواند به خراب شدن کل مسافرت شما منجر شود چون ممکن است تمام پولی که برای سفر آورده باشید دزدیده شود در این صورت اگر بیمه ای خوب داشته باشید خسارت شما را پرداخت می کند.

چمدان گم شدهتخلیه اضطراری

گاهی در مواقعی نادر به کشوری سفر می کنید و در آن کشور به دلیل مسائلی مثل جنگ یا بیماری مجبور به خروج اضطراری از کشور مقصد و رفتن به کشور خودتان می شوید در این صورت اگر بیمه مسافرتی خوبی داشته باشید پول و امکانات لازم برای برگشتن به کشور خودتان را برای شما فراهم می کند.

پوشش هزینه های درمان

اکثر کشورهای اروپایی هزینه بیماری ها و مصدومیت های جزئی در سفر را پوشش می دهند اما در زمانی که به درمان های تخصصی تری نیاز داشته باشید دیگر همه این هزینه ها را خودتان باید پرداخت کنید در اینجاست که داشتن بیمه مسافرتی خوب می تواند بسیار کمک کننده باشد.

کنسل کردن سفر

ممکن است مدت های زیادی را برای پس انداز پول برای سفر به شهر مورد علاقه خود صرف کره باشید و بعد از رزرو سفر خود به دلایلی مثل بیماری، از دست رفتن عزیران، شرایط بد آب و هوایی و یا اتفاقات و حوادث در شهر مقصد مجبور شوید که سفر خود را کنسل کنید در این صورت تمام پولی که برای سفر هزینه کردید به هدر می رود اما اگر تحت پوشش بیمه ای مناسب باشید هیچ گونه نگرانی ای ندارید چون ضرر و زیان شما را بیمه پرداخت می کند.

کنسل کردن سفرمشکلات سفر

در حین سفر اگر بیمه مسافرتی با کیفیت داشته باشید به جای اینکه سوار بر وسایل حمل و نقل عمومی شوید می توانید از تاکسی و با کرایه خودرو استفاده کنید، این خدماتی است که بیمه مسافرتی برای شما در نظر می گیرد. مشکلاتی مثل کنسل شدن سفر و یا تاخیر در سفر را بیمه پوشش می دهد و خیال شما را از بابت این مسائل راحت می کند. 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد