چرا خیابان نانجینگ در شانگهای معروف است؟

خیابان نانجینگ در شانگهای

معمولا همه شهرهای زیبا و پرگردشگر دنیا خیابان های معروفی دارند که با رفتن به آنجا هیجان و شور و هیاهوی خاصی را تجربه می کنید. خیابان نانجینگ در شانگهای چین هم از آن خیابان های معروفی است که کمتر گردشگری پیدا می شود که به شانگهای برود اما این خیابان را نبیند. اگر در شانگهای قصد خرید دارید اینجا بهترین جا برای خرید است، تا چشم کار می کند مغازه و مرکز خرید می بینید و از این همه تنوع در اجناس حسابی ذوق زده می شوید. برای اینکه خیابان نانجینگ ( Nanjing) را بیشتر بشناسید، درادامه الی گشت را همراهی کنید.

شانگهای
مطالب مرتبط:
«آشنایی با محله تیانزیفانگ» شانگهای، پاتوق نقاشان و هنرمندان
خیابان یویوآن شانگهای، جایی که هر چه درباره ی چینی ها باید بدانید را به شما می گوید!
چهره شبانه خیابان نانجینگ در شانگهای + ویدیو

خیابان نانجینگ از معروف ترین خیابان های شانگهای است که گردشگران معمولا در بازدید از این شهر به این خیابان شلوغ و پرهیاهو سر می زنند. در سمت شرق این خیابان مرکز شانگهای یعنی میدان «مردم» قرار دارد. تاریخ خیابان نانجینگ به سال ۱۸۴۵ باز می‌گردد، در آن زمان به این خبابان خیابان پارک می گفتند بعدها طول این خیابان بزرگ تر شد به طوری که بعد از جنگ جهانی دوم طول آن از غرب به شرق ۵ کیلومتر بود.

خیابان نانجینگ

در سال ۲۰۰۰ این خیابان به پیاده رو تبدیل شد و امروز به عنوان طولانی ترین خیابان خرید دنیا روزانه بیش از یک میلیون بازدید کننده دارد. این خیابان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده که در زیر درباره این دو بخش صحبت می کنیم:

خیابان نانجینگ شرقی

خیابان نانجینگ شرقی کاملا تجاری است. در غرب این خیابان قبلا رستوران های اروپایی زیادی وجود داشت که امروز با ساخت ساختمان های جدید مشتریانش کمی عوض شده است. در این قسمت یک بازار مرکزی صد ساله وجود دارد که در آن بیشتر لوازم الکترونیکی و دیجیتال فروخته می شود و روباز است. برای پیدا کردن بزرگ ترین و قدیمی ترین فروشگاه ها شانگهای باید در همین سمت خیابان باشید. اینجا غذاخوری های سنتی زیادی وجود دارد که می توانید طعم غذاهای اصیل چینی را در آنجا امتحان کنید.

غذاهای خیابان نانجینگ

خیابان نانجینگ غربی

خیابان نانجینگ غربی که در نزدیکی بنای مذهبی «جینگ آن» قرار دارد دراین ده سال رشد و پیشرفت زیادی کرده است. در اینجا هتل‌های پنج ستاره، مراکز خرید لوکس، رستوران‌ها و ساختمان‌های اداری زیادی وجود دارد. در سال های اخیر در نزدیکی این خیابان ۷ خط مترو باز شده که رفت و آمد به آن را آسان کرده است.

خیابان تجاری نانجینگ

مراکز خرید خیابان نانجینگ

در این خیابان مغازه ها و فروشگاه هایی هستند که از بقیه معروف ترند و خرید از آن لذت دیگری دارد. در زیر آن ها را به شما معرفی می کنیم:

لائودافانگ : (Lao Da Fang) اینجا به ماهی دودی و پیراشکی گوشت‌های تازه اش معروف است. بر روی غذای لذیذ و خوشمزه ی ماهی دودی، سسی با مزه شور و شیرین ریخته می شود که طعم آن را دلچسب تر می کند. در سفر به شانگهای امتحان طعم این غذاهای اصیل تجربه ای شیرین را برایتان می سازد.

ققنوس‌های پی (The Old Phoenixes) : این مغازه تنها مغازه ای است که نزدیک ۲۰۰ سال از عمرش می گذرد ولی همچنان فعال و پابرجاست. اینجا را یک خاندان اداره می کنند و بیشتر به جواهراتش معروف است.

کای تونگ ده  (Cai Tong De) :این فروشگاه که در سال ۱۸۸۲ باز شده به فروش گیاهان سنتی و معروف مشغول است و یکی از اولین فروشگاه های این خیابان بوه است .

چرا به طالقان سفر کنیم؟
چرا به طالقان سفر کنیم؟
استانبول، پلی بین دو جهان!
استانبول، پلی بین دو جهان!
زیباترین پارک های ملی دنیا
زیباترین پارک های ملی دنیا
راز گم شدن اتاق طلایی این قصر چه بود؟!
راز گم شدن اتاق طلایی این قصر چه بود؟!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code