چرا عاشق ژاپن شدم

دلایلی که ژاپن را دوست دارم

ماه قبل به مدت سه هفته به ژاپن رفتم، هیجان زده بودم و از کشوری که سال ها آرزوی دیدنش در سرم بود انتظارات زیادی داشتم . وقتی انتظار زیادی داری می توانی به راحتی دلسرد شوی اما ژاپن نه تنها من را دلسرد نکرد بلکه انتظاراتم را بیشتر کرد. من عاشق ژاپن هستم بیشتر از هر چه که فکرش را بکنید ژاپن را دوست دارم .غذا، مردم، فرهنگ و نوع معماری ساختمان هایش همه اینها من را به وجد می آورد. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ژاپن دیدنی است آن هم در زمستان
آنچه در سفر به ژاپن باید بدانید!

سوشی

سوشی یکی از چیزهایی بود که همیشه منتظر خوردن آن در ژاپن بودم، ژاپن محل تولد سوشی است و حتی بدترین سوشی ها هم در این کشور از سوشی های کشورهای دیگر بهتر است. مزه بینظیر این غذا  تجربه ای فراموش نشدنی است.

سوشی

ادب

نمی توانم بگویم مردم این کشور چقدر مودب هستند. در مسیر خود متوقف می شوند تا به تو کمک کنند وقتی در راه رسیدن به جایی گم شدم مردی همه مسیر را با من آمد تا مطمئن شود که راه را پیدا می کنم، پلیسی که انگلیسی بلد نبود با من تا مقابل عابربانک آمد چون نمی توانست طریقه استفاده از آن را به من توضیح دهد، هر وقت کمی احساس گیجی و غریبی می کردم فورا پیشنهادات کمک به سمتم می آمد، ادب و کمک کردن از روح و جان ژاپن تراوش میکند.

مهربانی

خانمی که به خانه نرفت تا با گروه تور ما صحبت کند، مردی که اجازه می داد همه کنار سگش عکس بگیرند، دانش آموزانی که به آن ها انگلیسی یاد دادم، صاحب مغازه رشته فروشی که انگلیسی بلد نبود اما وقتی فهمید من گردشگرم  می خواست با من بازی بیس بال انجام دهد، زوج سالخوره ای که وقتی در رستوران آن ها سوشی می خوردم مدام به من لبخند می زدند و من فقط می گفتم «اویشی (به معنی خوشمزه) »، مردی که به من کمک کرد تا مسیرم را پیدا کنم. در این کشور همه مردمی کمک رسان و بینهایت مهربان بودند.

قطار تندرو

قطارهای تندرو، مسافرت های ۹/۵ ساعته را تبدیل به ۲/۵ ساعت میکنند و این چیزی است که بیشتر دنیا به آن نیاز دارد. بزرگی، تمیزی و سریع بودن این قطارها از آن ها وسایلی ساخته که در هر مسافرتی می خواهی از آن ها استفاده کنی، فقط اگر مجهز به سیستم وای فای و وسایل الکتریکی شود دیگر چیزی کم ندارد.

قطار تندرو

ایستگاه های قطار

وقتی در ایستگاه های قطار ژاپن هستی، می بینی که آن ایستگاه ها فقط برای قطارها نیستند و مراکز خرید، سوپرمارکت ها، رستوران های بزرگ و ساختمان های اداری زیادی هم در آن ها وجود دارد، در این کشور از هر فضا و ساختمانی به خوبی استفاده می شود.

چشمه های آب گرم

من حمام های عمومی را دوست ندارم اما چشمه های آب گرم ژاپن را امتحان کردم . باید اعتراف کنم که چشمه های آب گرم و آبشار کوچکی که در کنارش قرار دارد خیلی آرامش دهنده است .

چشمه های آب گرم ژاپن

دستگاه فروش خودکار

در ژاپن همیشه در ۳ متری شما یک دستگاه فروش خودکار وجود دارد، هر طرف را که نگاه می کنید دو یا سه عدد از این ماشین ها در کنار هم قرار گرفته تا هر چه را که نیاز دارید برای شما فراهم کند، حتی در شهرهای کوچک هم درخشش حداقل یکی از این ماشین ها را خواهید دید.

منبع: nomadicmatt.com

۶ نقطه بی دردسر کره زمین
در کنار سربازهای سفالین چین بایستید + ویدیو
۱۰ جاذبه ی تاریخی و دیدنی شهر ناپل
حسن آباد، میدانی به سبک اروپایی در تهران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code