بلیط هواپیما

چرا مالزی را خانه ی ملت ها می دانند؟

مالزی جایگاه فرهنگ های مختلف

“خانه ی هر کسی جایی است که در آن احساس راحتی کند”. مالزی یکی از آن جاهایی است که جدای از فرهنگ، مذهب، یا هر پس زمینه ای از افراد همیشه به آنها خوشامد می گوید. این کشور جایگاه تعدادی از جاذبه های فوق العاده ای است که در هیچ کجای دیگر به جز مالزی پیدا نمی شوند. پس با الی گشت همراه باشید تا شما را با خود به یک سفر کوتاه ببرد…

مطالب مرتبط:
مواردی که باید قبل از سفر به مالزی بدانید
شهربازی پرطرفدار لگولند در مالزی

برج های پتروناس مالزی

بلندترین پل آسمانی دنیا، قدیمی ترین جنگل های بارانی دنیا، یکی از زیبا ترین جزایر دنیا و از آنجا هم غارهایی پر رمز و راز… اینها چیزهایی است که فقط در این کشور می بینید و بس!

مالزی خانه ی بلندترین آسمانخراش های دنیاست

آیا ممکن است سفرمان در مالزی را از جایی به جز کوالالامپور شروع کنیم؟ این شهر بی نظیر است و هیچ چیزی نیست که شما نتوانید در فرهنگ چند ملیتی این کشور پیدا کنید. ترن های هوایی در مراکز خرید، میمون های بامزه ای که روی شاخه ی درختان از این سو به آن سو می روند و چیزی که اصلا نمی توانید آن را نادیده بگرید… برج های دو قلوی پتروناس.
دیدنی ترین ویژگی ای که این برج ها دارند، بلندترین پل آسمانی ای در جهان است که دو برج را به هم وصل می کند. این پل برای عموم آزاد است و هر روز در ساعت های خاصی می توانند از آن بازدید کنند. پیشنهاد می کنیم حتما از آن دیدن کنید و بهترین مناظر کوالالامپور در بالای آن را از دست ندهید.
این ساختمان از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۰۴، بلندترین ساختمان دنیا بود اما حالا بلندترین برج دوقلوی دنیا است. از نوک برج تا پایه ی آن ارتفاع ۴۵۲ متری دارد و جالب است بدانید هر کدام از برج ها توسط ۲ شرکت مختلف ساخته شده اند که یکی از برج ها را کشور کره و یکی راهم کشور ژاپن ساخته است.

غذاهای مالزی

این کشور بهشت غذاهاست…

طبق یک قانون کلی، همیشه چیزهای خوب در کنار خود بهایی هم دارند، مثلا اگر چیزی عالی باشد، پس حتما گران است و اگر هم ارزان باشد احتمالا به آن عالی نمی گوییم مخصوصا وقتی پای غذا در میان باشد!
اما در مالزی اینطور نیست، در این کشور شما می توانید بهترین و خوش مزه ترین غذاها را با هزینه ی خیلی کمی میل کنید. چه غذای مالایی دوست داشته باشید و چه چینی، هندی یا تایلندی، فود کورت های مالزیایی در این کشور بهترین آن را با کمترین هزینه برایتان آماده می کنند. بهترین دکه های غذایی که در این کشور می توانید پیدا کنید در پنانگ قرار دارند.

فرهنگ مردم مالزی

خانه ی فرهنگ های متفاوت…

مالزی جایی است که همه در محیطی آرام و پر از احترام و صلح در کنار هم زندگی می کنند. وقتی به این کشور وارد می شوید، کلیساها را در کنار مساجد و مکان های مذهبی مالایی ها می بینید. در این کشور می توانید کریسمس را در حالیکه برای سال نوی چینی آماده می شوید جشن بگیرید یا برای ماه مبارک رمضان آماده شوید…
مالزی کشوری چند فرهنگی و جایگاه مردم و فرهنگ های مختلفی از سرتاسر دنیاست. مالزی جایی است که در آن مردم از هر گوشه ی جهان کنار هم آمده اند و خانه ی هر کسی است که دوست داشته باشد آن را خانه ی خود بداند…

منبع: gotravelyourway.com

توصیه هایی برای داشتن سفری لذت بخش به بلغارستان
توصیه هایی برای داشتن سفری لذت بخش به بلغارستان
در سفر به روسیه چه جاذبه هایی ببینیم؟ (قسمت اول)
در سفر به روسیه چه جاذبه هایی ببینیم؟ (قسمت اول)
راهنمای سفر به بریستول در انگلستان
راهنمای سفر به بریستول در انگلستان
زیباترین جاذبه های ایران از دید انگلیسی ها
زیباترین جاذبه های ایران از دید انگلیسی ها