بلیط هواپیما

چرا هر کسی باید موزه دورسای پاریس را ببیند؟

موزه دورسای پاریس

در پاریس موزه های خیلی خوبی وجود دارد که می تواند روح و سلیقه ی هر هنردوست با هر سلیقه ای را راضی کند. بعضی از مهم ترین و گرانترین شاهکارهای دنیا مانند تابلوی مونا لیزا و ونوس در موزه های این شهر نگهداری می شود در نتیجه تعجبی ندارد که چندین قرن است این شهر، همه ی هنر و فرهنگ دوستان را خیره به تماشای خود کرده است. علاوه بر این، در پاریس موزه هایی وجود دارند که کاملا رایگان هستند و بازدید از آنها بهانه ی دیگری نمی خواهد! همیشه موزه های پاریس را با لوور آن می شناخته اند چرا که پربازدیدترین و معروف ترین موزه این شهر بوده و هست. اما حالا وقت آن رسیده تا یکی دیگر از موزه های شگفت انگیز پاریس را بشناسید، موزه ی دورسای که در قلب شهر قرار گرفته است. با الی گشت همراه باشید:

موزه دورسای پاریس
مطالب مرتبط:
تصاویری جالب از مقایسه شهر قدیمی و جدید پاریس
رمانتیک ترین رستوران های پاریس

موزه ی دورسای در قلب شهر پاریس قرار گرفته است و کالکشن های هنری بسیار زیبایی را در خود جای داده است، از نقاشی های معروف گرفته تا تندیس ها، اشیا گرانقیمت و کارهای هنری دیگر که بین سال های ۱۸۴۰ و ۱۹۱۴ خلق شده اند و به هنرمندانی مهم  از جمله رنویر، کلاود مونت، ادگار دگاس، آلفرد سیسلی و چندین هنرمند دیگر متعلق هستند.

داخل موزه دورسای پاریس
ساعت موزه دورسای پاریس

موزه ی دورسای در نیمه دوم قرن نوزدهم وقف شد. این موزه در یک ساختمان بزرگ بسیار زیبا با چشم اندازی عالی به رودخانه سن قرار دارد و یکی از چشم نوازترین موزه های پاریس محسوب می شود. در این موزه امکانات زیادی برای بازدید کنندگان قرار داده شده تا بعد از یک گشت و گذار به یاد ماندنی در آن بتوانند روز خود را به بهترین نحو ممکن به پایان برسانند، یک رستوران خیلی خوب و دو کافه ی دوست داشتنی از امکانات این موزه است. یکی از کافه ها، یک تراس بزرگ با نمایی دراماتیک به رودخانه سن و باغ های تویلری دارد.

کافه موزه دورسای پاریس

این موزه روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶ بعدازظهر، درب خود را به روی علاقه مندان باز می کند.

حقایقی جالب از موزه دورسای پاریس

  • موزه دورسای در ابتدا، فعللیت خود را با ۲۳۰۰ تابلوی نقاشی و ۱۵۰۰ مجسمه و تندیس و ۱۰۰۰ شی مهم و قیمتی دیگر شروع کرد.
  • این موزه در ۳ سطح مجزا طبقه بندی شده است: طبقه ی همکف، طبقه ی میانی با اتاق های هنری بزرگ و عالی و طبقه ی بالایی که نور خود را از طریق پنجره ی سقفی می گیرد.
  • این موزه دارای ۱۰ پله برقی و ۱۱ آسانسور است.
  • در موزه دورسای پاریس ۸۰ گالری مجزا وجود دارد.
  • بلیط ورود به این موزه برای هر نفر، ۷ یورو است که این مقدار در روزهای یکشنبه به ۵ یورو کاهش پیدا می کند.
پنیری که در غارها درست می شود!
پنیری که در غارها درست می شود!
چرا اروپایی ها این شهر را زمینی نمی دانند؟
چرا اروپایی ها این شهر را زمینی نمی دانند؟
معرفی هتل اپگیا پاریس | ۳ ستاره
معرفی هتل اپگیا پاریس | ۳ ستاره
راهنمای سفر به مارسی در فرانسه
راهنمای سفر به مارسی در فرانسه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code