چرا هر کسی باید موزه دورسای پاریس را ببیند؟

موزه دورسای پاریس

در پاریس موزه های خیلی خوبی وجود دارد که می تواند روح و سلیقه ی هر هنردوست با هر سلیقه ای را راضی کند. بعضی از مهم ترین و گرانترین شاهکارهای دنیا مانند تابلوی مونا لیزا و ونوس در موزه های این شهر نگهداری می شود در نتیجه تعجبی ندارد که چندین قرن است این شهر، همه ی هنر و فرهنگ دوستان را خیره به تماشای خود کرده است. علاوه بر این، در پاریس موزه هایی وجود دارند که کاملا رایگان هستند و بازدید از آنها بهانه ی دیگری نمی خواهد! همیشه موزه های پاریس را با لوور آن می شناخته اند چرا که پربازدیدترین و معروف ترین موزه این شهر بوده و هست. اما حالا وقت آن رسیده تا یکی دیگر از موزه های شگفت انگیز پاریس را بشناسید، موزه ی دورسای که در قلب شهر قرار گرفته است. با الی گشت همراه باشید:

موزه دورسای پاریس
مطالب مرتبط:
تصاویری جالب از مقایسه شهر قدیمی و جدید پاریس
رمانتیک ترین رستوران های پاریس

موزه ی دورسای در قلب شهر پاریس قرار گرفته است و کالکشن های هنری بسیار زیبایی را در خود جای داده است، از نقاشی های معروف گرفته تا تندیس ها، اشیا گرانقیمت و کارهای هنری دیگر که بین سال های ۱۸۴۰ و ۱۹۱۴ خلق شده اند و به هنرمندانی مهم  از جمله رنویر، کلاود مونت، ادگار دگاس، آلفرد سیسلی و چندین هنرمند دیگر متعلق هستند.

داخل موزه دورسای پاریس
ساعت موزه دورسای پاریس

موزه ی دورسای در نیمه دوم قرن نوزدهم وقف شد. این موزه در یک ساختمان بزرگ بسیار زیبا با چشم اندازی عالی به رودخانه سن قرار دارد و یکی از چشم نوازترین موزه های پاریس محسوب می شود. در این موزه امکانات زیادی برای بازدید کنندگان قرار داده شده تا بعد از یک گشت و گذار به یاد ماندنی در آن بتوانند روز خود را به بهترین نحو ممکن به پایان برسانند، یک رستوران خیلی خوب و دو کافه ی دوست داشتنی از امکانات این موزه است. یکی از کافه ها، یک تراس بزرگ با نمایی دراماتیک به رودخانه سن و باغ های تویلری دارد.

کافه موزه دورسای پاریس

این موزه روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶ بعدازظهر، درب خود را به روی علاقه مندان باز می کند.

حقایقی جالب از موزه دورسای پاریس

  • موزه دورسای در ابتدا، فعللیت خود را با ۲۳۰۰ تابلوی نقاشی و ۱۵۰۰ مجسمه و تندیس و ۱۰۰۰ شی مهم و قیمتی دیگر شروع کرد.
  • این موزه در ۳ سطح مجزا طبقه بندی شده است: طبقه ی همکف، طبقه ی میانی با اتاق های هنری بزرگ و عالی و طبقه ی بالایی که نور خود را از طریق پنجره ی سقفی می گیرد.
  • این موزه دارای ۱۰ پله برقی و ۱۱ آسانسور است.
  • در موزه دورسای پاریس ۸۰ گالری مجزا وجود دارد.
  • بلیط ورود به این موزه برای هر نفر، ۷ یورو است که این مقدار در روزهای یکشنبه به ۵ یورو کاهش پیدا می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code