برای آنهایی که از هواپیما می ترسند!

ترس از پرواز و راه های مقابله با آن

آیا این فکر که در هواپیما باشید و هواپیما تیک آف کند، حسابی می ترساندتان؟ آیا علامت “کمربندهایتان راببندید” تپش قلبتان را تندتر می کند؟ آیا هر بار که می خواهید با هواپیما سفر کنید و در ارتفاع هستید عرق سرد تمام بدنتان را می گیرد؟  اگر جوابتان به این سوالها بله است با الی گشت همراه باشید تا این ترس ها را بررسی کرده و راه مقابله با آنها را به شما بگوییم:

مطالب مرتبط:
خوابی عمیق در هواپیما
نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید

ترس از پرواز

ترس از پرواز عادی است. طبق بررسی هایی که انجام شده، حدود ۲۵ درصد آمریکایی ها در مورد پرواز احساس عصبی بودن می کنند. به هرحال اینکه انسان با یک تکه آهن بزرگ در هوا تاب بخورد غیر طبیعی است، درست است؟ چه چیزی شما را در هوا نگه می دارد و چه اتفاقی می افتد اگر همه چیز خوب پیش نرود؟

ممکن است این ترس ها تا حدی طبیعی باشند اما اگر ترستان آنقدر زیاد است که شما را از دیدن این دنیای پهناور و زیبا منع می کند، باید فکری به حال این قضیه بکنید! هواپیماها خیلی بیشتر از آنچه که شما فکر می کنید امن هستند. برای اینکه در هنگام پرواز احساس امنیت و آرامش کنید، در زیر ۵ مورد آماده کرده ایم:

یادتان باشد سقوط هواپیماها بد گزارش می شود

ممکن است با خودتان فکر کنید هر هفته دارید یک خبر از سقوط هواپیماها در دنیا می شنوید، اما این فقط به این دلیل است که سقوط هواپیما یکی از داستان های خبری تاسف انگیز است که در رسانه های خبری خیلی بیشتر از خبرهای دیگر کاور می شود. به همین دلیل است که احساس می کنید خبرهای سقوط هواپیما زیادند. مثلا در سال ۲۰۱۴، ۹۹۲ نفر در اثر سانحه ی هوایی جان خود را از دست دادند و طبق آمار گوگل، ۴۳ درصد توجه را به خود جلب کردند.

مقابله با ترس از پرواز

حواس خودتان را با برنامه های تلویزیونی و فیلم پرت کنید

تا حالا دقت کردید وقتی دارید برنامه ی مورد علاقه تان را می بینید زمان چقدر سریعتر می گذرد؟ همین کار را وقتی می خواهید پرواز کنید انجام دهید. یک لپ تاپ یا تبلت فول شارژ همراهتان ببرید و در دنیای فیلم های مورد علاقه تان غرق شوید.

با یک دوست سفر کنید

داشتن دوستی که به او اعتماد دارید و نشستنش در کنارتان وقتیکه برای پروازتان عصبی هستید واقعا معجزه می کند. آنها می توانند دستتان را بگیرند، با شما صحبت کنند، حوستان را پرت کنند و شما را آرام کنند.

از گروه درمانی غافل نشوید

برنامه های گروه درمانی زیادی برای افرادی که از پرواز می ترسند برپا می شود. این برنامه ها معمولا در فرودگاه ها برگزار می شود و در آنجا یک درمانگر هست که با شما درباره ترستان صحبت می کند و احساس بدتان را از بین می برد. چک کنید و ببینید چه  فرودگاههایی این برنامه ها را اجرا می کنند.

اطلاعاتتان را از هواپیماها بالا ببرید

بیشتر ما وقتی چیزی برایمان ناشناخته است و در مورد آن اطلاعات زیادی نداریم، از ارتباط برقرار کردن با آن می ترسیم.

سفرهای هوایی واقعا امن هستند و اگر دنبال مدرک هستید، زیاد می توانید پیدا کنید. تکنولوژی ای که در این صنعت برای جلوگیری از تصادفات و امن بودن هواپیماها وجود دارد، واقعا پیچیدده است و خلبان ها آموزش های زیاد و سختی را در این حوزه میبینند. فکر کردن به این مطلب، تا حد زیادی مطمئنتان می کند.

منبع: travelversed.co

 

بهترین چشم اندازهای جهان از نگاه هواپیما!
عمر مفید هواپیما چقدر است؟
معرفی شرکت هواپیمای رایان ایر
معرفی فرودگاه مالاگا اسپانیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code