alexaa

چطور سفر کردن انسان را تغییر می دهد؟

مزیت هایی که سفر بر زندگی اشخاص دارد

اولین چیزی که درمورد تاثیرات سفر کردن بر زندگی به ذهنمان می رسد، دنیا دیدگی است. انگار که با هر سفری که می کنیم و با هری جای جدیدی که میبینیم ذهنمان بیشتر از قبل باز می شود. سفر کردن ما را تغییر میدهد اما چطور؟ در واقع ما را با حقایق و شگفتی هایی آشنا می کند که خارج از جهان کوچک خودمان است. فقط از طریق گردشگری است که می توان فهمید که زمین ما پر از زندگی است. در پایین می توانید عواملی را که چطور سفر باعث تغییر زندگی مان می شود را ببینید. همراه الی گشت نگاهی به این عوامل می اندازیم:

مطالب مرتبط:
مهارت های کاربردی برای زنده ماندن در سفر و طبیعت
این توصیه های سفر را جدی نگیرید

آشنایی با فرهنگ های جدید

۱-فرهنگ های دیگری را یاد میگیرید

وقتی در خانه تان نشسته اید و زندگی معمولتان را دنبال می کنید، فرهنگ هایی که از فرهنگ شما متفاوت هستند به نظرتان عجیب و حتی اشتباه می آیند. اما بعد از اینکه به کشور دیگری می روید و مدتی را در آن سپری می کنید، خودتان را در فرهنگ و آداب و رسوم آنجا غرق می کنید و همان فرهنگی که به نظرتان نادرست می آمد، حالا یک مفهوم کامل برایتان دارد و چیزهایی که هیچ وقت نمی توانستید بفهمید حالا دیگر به نظرتان واضح و مشخص می آید. بهترین چیزی که در این مورد وجود دارد این است که این تجربه حتی با تمام شدن سفرتان تمام نمی شود و هر کجا باشید همیشه همراهتان خواهد بود و تبدیل به بخشی از وجود شما می شود.

۲- هر کجا بروید می بینید که مردم شبیه هم هستند

هر کسی متفاوت از دیگری است. هر شهر، هر کشور وهرجامعه، فرهنگ خاص خود را دارد و هنوز علیرغم تمام تفاوت هایی که بین جوامع و فرهنگ ها وجود دارد، همه ی ما شبیه به هم هستیم. هر کجای جهان بروید، مردمی را می بینید که دارند زندگی شان را می کنند. آنها هم مانند من وشما به غذا و موسیقی و هنر و ورزش علاقه مندند. همینکه این را درک کنید، نحوه ی نگرش شما به زندگی تغییر می کند. می بینید نژاد پرستی دیگر معنایی ندارد و مردم را همانطوری که واقعا هستند دوست خواهید داشت.

دوست شدن با طبیعت در سفر

۳- بیشتر با طبیعت اخت می شوید

وقتیکه در شهر زندگی می کنید، زیبایی های طبیعت و آنچه بیرون است را کم کم فراموش می کنید و با محیط اطراف خودتان اخت می شوید. اما ناگهان تصمیم می گیرید به جاده بزنید. کوهی ببینید، در طبیعت چادر بزنید یا بدون هیچ ایده ای فقط راهی طبیعت شوید. این موضوع هم حس و حالتان را تغییر می دهد و هم باعث می شود به خودتان بگویید خوب همیه چیز درست است. جهان پر از زیبایی است و به طرز عجیبی الهام بخش است. پس بروید و تابلوی زندگی خودتان را بسازید.

۴- می فهمید که چقدر کوچک هستید

وقتی که در سایه ی کوه اورست می ایستید و یا در جنگل های انبوه آفریقای جنوبی قدم می زنید، می بینید که واقعا آنقدر ها هم که فکر می کرده اید بزرگ نیستید. در شب به آسمان پرستاره نگاه کنید. آنگاه به این فکر کنید که حتی یکی از میلیون چیزهایی که در سیاره ی فوق العاده مان وجود دارد را شاید نتوانیم کشف کنیم و زمین فقط مانند لوبیایی کوچک در برابر جهان بالای سرمان است. و در این لوبیا، ما جزیی کوچک هستیم. سفر کنید تا نوع نگاه به زندگی را تغییر دهید و فکرتان را پیش از پیش پرورش دهید.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد