چگونه از فرودگاه آتاتورک تا هتل برویم؟

از فرودگاه آتاتورک تا هتل

وقتی به فرودگاه آتاتورک استانبول رسیدید باید برای رفتن به هتل از وسیله حمل و نقل عمومی فرودگاه استفاده کنید مگر اینکه از قبل با هتل قرار گذاشته باشید که به طور رایگان شما را به محل اقامت خود ببرند. صرف نظر از اینکه هتل شما در کدام قسمت شهر قرار داشته باشد از فرودگاه بین المللی آتاتورک راه های زیادی برای رفتن به هتل دارید. نکاتی که در این پست به آن اشاره می کنیم به شما کمک می کند تا بر اساس تعداد نفرات، تعداد چمدان ها و نیازهای خود بهترین راه رفتن از فرودگاه آتاتورک تا هتل را پیدا کنید پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه آتاتورک تا استانبول

نکات کلی

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه آتاتورک استانبول
راهنمای سفر به استانبول

لیره ترکیه داشته باشید: اگر همراه خود لیره ترکیه ندارید از عابر بانک هایی که در فرودگاه وجود دارد مقداری پول نقد بردارید. هیچ کدام از وسایل حمل و نقلی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم کارت بانکی اعتباری، ارز خارجی و یا اسکناس های درشت لیره  قبول نمی کنند پس حتما همراه خود اسکناس های ۵، ۱۰، ۲۰ و یا حداکثر ۵۰ لیره ترکیه داشته باشید.

آدرس هتل را بدانید: حتما محل آدرس دقیق و شماره تلفن هتل را نوشته باشید، استانبول شهر بزرگی است و تنوع هتل های استانبول بسیار زیاد است به همین خاطر هتل های کوچک بسیاری دارد و حتی مردم خود شهر استانبول هم بسیاری از آن ها را نمی شناسند و آدرس آن ها را نمی توانند حفظی به شما بگویند به همین دلیل اگر برای پیدا کردن آدرس نیاز به کمک داشتید حتما برگه کاغذ خود که آدرس روی آن نوشته شده را به آن ها نشان دهید.

فرودگاه آتاتورک استانبول

تاکسی

متداول ترین و راحت ترین راه برای رفتن به هتل، تاکسی گرفتن است و اگر تعداد شما چهار نفر باشد هزینه کرایه آن برای شما خیلی مناسب تمام می شود. بدون توجه به کسانی که سعی می کنند در خود سالن های فرودگاه شما را به صورت دربست به مقصد خود ببرند به بیرون فرودگاه بروید در آنجا ردیف تاکسی هایی را می بینید که در انتظار مسافر هستند. اگر سوار این تاکسی ها شوید اگر در مسیر ترافیک وجود نداشته باشد با ۴۵ لیره ترکیه (به تاریخ ۱۰ فروردین ۹۶) بعد از نیم ساعت به منطقه تاریخی سلطان احمد می رسید. برای رسیدن به میدان تکسیم مسافت بیشتری را باید طی کنید و هزینه کرایه آن حدود ۵۵ لیره ترکیه است.

تاکسی فرودگاه آتاتورک

 هاواتاش، سرویس ویژه فرودگاه | Havataş

هاواتاس سرویس ویژه فرودگاه است که زیر نظر شهرداری می باشد. می توانید آن ها را در خارج از ترمینال فرودگاه در خط دو پیدا کنید. بین ساعت ۴ تا ۱، هر نیم ساعت یکبار این اتوبوس ها به سمت میدان تکسیم راه می افتند و در کنار هتل پونت (در نزدیکی میدان تکسیم) مسافران را پیاده و سوار می کند. هزینه کرایه برای هر نفر با چمدان ۱۱ لیره ترکیه (به تاریخ ۱۹ فروردین ۹۶) و بسته به ترافیک تقریبا حدود ۴۰ دقیقه بعد به مقصد می رسید. تنها مشکل این سرویس این است که به سمت منطقه تاریخی سلطان احمد نمی رود به همین دلیل اگر هتل شما در آن منطقه قرار داشته باشد از مقابل هتل پونت که از سرویس پیاده شدید برای ادامه مسیر تا میدان تکسیم پیاده رفته و از آنجا سوار تاکسی یا وسایل حمل و نقل عمومی شوید.

فرودگاه آتاتورک تا هتل

خدمات شاتل فرودگاه

آن ها از تاکسی خیلی راحت تر هستند، هزینه کرایه آن ها مقدار ثابت و مشخصی است و با آن ها می توانید خیلی آسان تر به هتل برسید. اگر تعداد شما سه نفر یا بیشتر است، چمدان های زیادی همراه خود دارید و فرزندتان کوچک است بهترین راه رسیدن به هتل برای شما استفاده از همین وسیله است.

 

منبع: theistanbulinsider.com

خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول
معرفی کناک هتل تقسیم استانبول | ۴ ستاره
معرفی کناک هتل تقسیم استانبول | ۴ ستاره
چطور از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز شهر استانبول برویم؟
چطور از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز شهر استانبول برویم؟
بازار عمده ی پوشاک استانبول کجاست؟
بازار عمده ی پوشاک استانبول کجاست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code