چین گردی

جاذبه های زیبای چین

متخصصان راهنمای ما به شما مقاصدی از چین را پیشنهاد می دهند این کشور پهناور از پکن گرفته تا سرزمین های جنوب غربی آن مملو از جاذبه هایی است که مدرنیته و سنت را در کنار هم دارد. بعضی از شهرهای چین آنقدر زیباست که اگر بار اولتان است که به چین می روید نباید آن ها را از دست دهید. مسافران اغلب، هم می خواهند مکان های باستانی چین و هم فرهنگ مدرن آن را ببینند. “پکن” و “شی آن” بهترین راه را برای اکتشاف گذشته امپراتوری چین پیشنهاد می دهد. در شانگهای بیشتر چین مدرن را می بینید. استان های غربی و جنوبی هم بهترین محل برای قایق سواری در انتهای سفر شماست.با الی گشت همراه باشید تا شما را با چین بیشتر آشنا کنیم.

مطالب مرتبط:
در چین این ۸ عادت را ترک می کنید
عادات و رفتارهای جالب و عجیب چینی ها
دیوار چین

چین باستانی؛ پکن، شی آن، پینگ یائو

بهترین جاذبه های پکن شهر ممنوعه، قصر تابستانی، عبادتگاه آسمان و میدان تیان آنمن هستند. برای دیدن دیوار بزرگ چین باید یک سفر یک روزه به شمال داشته باشید. از مقاصد گردشگری جدیدتر دهکده المپیک است که با سازه های بینظیر خود محل مناسبی برای گردش می باشد.

در درون عبادتگاه آسمان پارکی پرطرفدار وجود دارد که اگر قبل از طلوع آفتاب به این محل بیایید مردم بسیاری را در حال انجام حرکات ورزشی می ببینید. می توانید دوچرخه ای کرایه کرده و یا پیاده از کوچه های تنگ و باریک قدیمی اطراف خیابان نانلوگژیانگ دیدن کنید و تصویری از زندگی مردم محلی این ناحیه داشته باشید.

. لشکر سفالین که مجسمه هایی از جنگجویان قدیم چین هستند در “شی آن” واقع شده است. در شهر “شی آن” در پشت دیوار چین عبادتگاهی است که در اطراف آن غازهای وحشی زیادی دارد و محل خوبی برای استراحت و لذت بردن از طبیعت می باشد که باید اول صبح به آنجا بروید و یکی از جاذبه های گردشگری آرام تر و ساکت تر شهر “شی آن” است. در عصر، به پارک “لی آن هو” که از پاک های محلی است بروید، در آنجا کافه ای وجود دارد که روبروی آن حوضی قرار داد که پر از گل های نیلوفر سفید و صورتی است و زیبایی حیرت آوری دارد.

از پکن می توانید سوار بر قطار سریع السیر شده و در کمتر از ۴ ساعت به به شهر “تائی یوان” بروید در آنجا  شهر کوچک “پینگ یائو” ظاهر دیوارهای قدیمی دور شهر خود را کاملا حفظ کرده و معماری دوستان از تماشای این دیوارها سیر نخواهند شد، اولین بانک چین در این شهر ساخته شده بود و این شهر پر از هتل های سنتی و قهوه خانه های کلایسک است. برای رزرو هتل در شانگهای در این محله، می توانیدبه وب سایت الی گشت مراجعه بفرمایید. شهر “پینگ یائو” در وسط مسیر بازرگانی قدیمی بین پکن و “شی آن” قرار دارد، “شی آن ” شهری بود که برای هزاران سال مرکز سیاسی چین به حساب می آمد. از جاذبه های گردشگری برتر “شی آن” می توان به لشکر سفالین اشاره کرد اما عبادتگاه های زیبایی هم دارد که بازدید از آن ها را نباید از دست داد.

لشکر سفالین چین

مثلث شانگهای، سوژو، هانگژو

شانگهای قلب بازرگانی چین است که بهترین هتل ها، رستوران ها و مرکز خریدهای کشور در آنجا قرار دارند. اما این شهر جاذبه های گردشگری واضح و معروفی ندارد و گردشگران بیشتر در کنار رودخانه گردش می کنند، از محله های استعماری قدیمی بازدید می کنند و یا سری به بوتیک ها و کافه های این شهر می زنند.

بهترین هتل شانگهای هتل “آستور هاوس” است که از هتل های تاریخی این چین است . کمی دورتر از شانگهای دو شهر سوژو و هانگژو،  دو مقصد فوق العاده برای گذراندن سفرهای یک روزه هستند و به راحتی با قطارهای سریع السیر قابل دسترسی می باشند. معروفیت سوژو به دلیل باغ های چینی کلاسیک آن است و دریاچه غربی هانگژو و مزرعه های چای آن همواره الهام بخش شاعران و نویسندگان، هنر و مذهب این کشور بوده است. می توانید با قایق های پارویی در این دریاچه گشت و گذار کنید.

شانگهای چین

منبع: telegraph.co.uk

غول های سنگی این جنگل به همه زل می زنند!
غول های سنگی این جنگل به همه زل می زنند!
تفریحات رایگان در فلورانس
تفریحات رایگان در فلورانس
با ۳ نمونه از شاهکارهای معماری جهان آشنا شوید
با ۳ نمونه از شاهکارهای معماری جهان آشنا شوید
جاذبه های خیره کننده ی آمستردام
جاذبه های خیره کننده ی آمستردام

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code