بلیط هواپیما

کاخ پیتی، قصری با باغ های جاودانه در فلورانس

کاخ پیتی در فلورانس ایتالیا

در گوشه ای از شهر فلورانس ایتالیا کاخی زیبا با معماری جذاب و دیدنی خودنمایی می کند، کاخی که زمانی برای یکی از ثروتمندان این شهر ساخته شد و با ساختار متفاوتش جذاب ترین ساختمان شهر لقب گرفت، الی گشت را همراهی کنید تا با کاخ پیتی بیشتر آشنا شوید.

قصر زیبای پیتی در فلورانس
مطالب مرتبط:
پل پونته وچیو، نماد جاودانه فلورانس در ایتالیا
کلیسای جامع فلورانس، سمبل نبوغ ایتالیایی

کاخ پیتی (Pitti Palace) در زمان ساختش در سال ۱۴۴۰ بزرگ ترین و برجسته ترین خانه مسکونی شهر فلورنس بود. گفته می شود که طراحی معماری این کاخ را «فیلیپو برونلسکی» انجام داده اما مدارک تاریخی کافی برای اثبات این حرف وجود ندارد و بیشتر افراد «لوکا فانسلی»همکار برونلسکی را معمار کاخ پیتی می دانند. این کاخ بسیار زیبا و دیدنی ست و نوآوری ای در معماری خانه های مسکونی آن زمان به شمار می رود.

کاخ پیتی در فلورانس

این کاخ در ابتدا برای لوکا پیتی، بانکدار ثروتمند شهر ساخته شد اما بعدها در سال ۱۵۵۰ خانواده مدیسی این کاخ را خریداری کردند چون معماری متفاوت و آب و هوای سالم تر این محله آن ها را شیفته این کاخ کرده بود. خانواده مدیسی از کاخ وکیو به کاخ پتی رفتند و کاخ پیتی اقامتگاه رسمی این خانواده شد. در این سال ها کاخ بزرگ تر شد و تغییرات زیادی را به خود دید؛ باغ های بوبولی بزرگ تر شدند، حیاط باشکوهی در آن ساخته شد و جورجیو واساری کریدور معروف واساری را درست کرد تا کاخ پتی و کاخ وکیو را به هم وصل کند.

قصر جذاب پیتی

بعد از اینکه خانواده مدیسی از بین رفت دو خانواده دیگر تا سال ۱۸۷۱ در این کاخ زندگی کردند. در آغاز قرن ۱۹، دو خانواده دیگر که در ناحیه توسکانی حکومت می کردند هم برای مدتی کوتاه ساکن این کاخ شدند.

امروز قصر پیتی با اتاق هایی پر از تزئینات و باغ های زیبای بوبولی نمونه ای عالی از معماری رنوسانسی است که موزه های مهمی مثل گالری پالاتین، موزه نقره، موزه گوستیوم، موزه پورسلین، گالری هنرهای مدرن، آپارتمان سلطنتی و … را در خود جای داده است.

باغ بوبولی یکی از مهمترین نمونه های باغ های ایتالیایی در دنیاست و تعدادی مجسمه کلاسیک ارزشمند و استثنائی و ساختمان هایی مثل کافی هاوس و … در آن وجود دارد که الان به موزه پورسلین تبدیل شده اند. این باغ مستقیما به قلعه بلودر، قلعه خانواده مدیسی ارتباط دارد.

باغ های کاخ پیتی

اما اینکه چطور این کاخ از یک اقامتگاه مسکونی به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شد هم داستان جالبی دارد در سال ۱۹۱۹ ویکتور امانوئل سوم این کاخ را به مردم اهدا کرد تا شانس بازدید از معماری جذاب و باغ های دیدنی آن را پیدا کنند. امروز این کاخ به بزرگ ترین مجموعه موزه های شهر فلورانس تبدیل شده و گردشگران زیادی با خرید بلیط های ۱۱٫۵ یورویی از آن دیدن می کنند، البته کودکان زیر ۶ سال می توانند به طور رایگان و بدون پرداخت ورودی به داخل این کاخ بروند.

منبع: florenceartmuseums.com

میدان دومو، مرکزی ترین نقطه ی تاریخی شهر فلورانس در ایتالیا
میدان دومو، مرکزی ترین نقطه ی تاریخی شهر فلورانس در ایتالیا
معمای زیباترین مومیایی جهان که می تواند چشمانش را باز کند! + تصاویر واقعی
معمای زیباترین مومیایی جهان که می تواند چشمانش را باز کند! + تصاویر واقعی
معرفی هتل ۴ ستاره سنت پائول در رم
معرفی هتل ۴ ستاره سنت پائول در رم
معرفی هتل ۵ ستاره هتل پارکو دی پرینسیپی گرند در رم
معرفی هتل ۵ ستاره هتل پارکو دی پرینسیپی گرند در رم