بلیط هواپیما

این کارها را در لیست برنامه های سفر به رم قرار دهید

کارهایی که در سفر به رم ، باید چشم بسته انجام دهید

قدم زدن در عمارت باستانی پاپ، مشاهده ی رم از حلقه های بالایی کولوسئوم، بازدید از اتاق های مخفی موزه ی واتیکان، تهیه ی غذاهای فصلی از یک خانه ی گرم روستایی در رم از جمله مواردی است که انجام آن ها در طول سفر بسیار لذت بخش خواهد بود. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
برای دیدن این جزایر باید به ایتالیا سفر کنید
ایتالیا گردی: این مکانها را از دست ندهید

رم ، یکی از قدیمی ترین شهرهای توریستی در جهان است که سفر به آن تجارب فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت. بسیاری از گردشگران خارجی جویای این پرسش هستند که، “آیا ایتالیایی ها در رم زندگی می کنند؟” پاسخ این سوال این است که: “البته، اما متاسفانه آن ها هرگز به مکان های توریستی رفت و آمدی ندارند.” زندگی در رم، از چند راز بزرگ پرده برداشته است.

دیدنی های رم
  1. بازدید از قلعه ی گاندولفو عمارت باستانی پاپ

عمارت باستانی پاپ در فاصله ی دوازده مایلی از شهر ازلی (Eternal City) قرار دارد. پاپ ها برای چندین نسل متوالی در این منطقه ی زیبا زندگی کرده و در کنار دریاچه ی آن سکنی گزیده اند. باغ های زیبا، جاده های سنگی و باستانی، و گلدان های موجود در قلعه ی گاندولفو مکان زیبایی را برای قدم زدن فراهم آورده اند. لازم به ذکر است که دریاچه فیروزه ای رنگ در اطراف وجود دارد که این عمارت را به یک جواهر واقعی در روزهای گرم تابستان تبدیل نموده است.

  1. بازدید از مقبره ی گروتوس (مقبره ی پاپ ها)

بسیاری از رازهای شهر رم در زیر زمین نهفته است. گروتوس (Grottos)، یک مقبره ی زیرزمینی در رم است که گورستان پاپ ها نام دارد. این جهان زیرزمینی بسیار پیچیده است. این مکان از مقبره ها، اتاق ها، کلیساهای کوچکی تشکیل شده است که ساختار آن ها ارتباط معناداری را با یکدیگر برقرار نموده اند. از طرفی دیگر، بر روی دیوارهای این مقبره کتیبه های بزرگی حک شده است که رمزگشایی و خواندن آن ها به یک راهنما نیازمند است. بازدید از این مقبره، یک تجربه ی پنهان و عاطفی خواهد بود.

دیدنی های رم
  1. بازدید از عمارت کولوسئوم

کولوسئوم یکی از بهترین مکان های توریستی در این شهر است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می نماید. رفتن به حلقه های بالایی کولوسئوم و تماشای شهر از آن جا بسیار گیج کننده و حیرت انگیز است. انجام این کار، یک منظره ی هوایی از مناطق زیبای شهر را به همراه خواهد داشت. طاق کنستانتین، بناهای تاریخی اطراف آن، و نمایی از شهر پانوراما بسیار تحسین برانگیز است. تماشای شهر از این نقطه به عنوان “نمایش مشخصات و ارزش های عمومی شهر” در یک لحظه در نظر گرفته شده است.

  1. دیدار خصوصی از اتاق های مخفی موزه ی واتیکان و کلیسای سیستین

بسیاری از اتاق های نیست موزه ی واتیکان و کلیسای سیستین به روی عموم باز است، اما بهترین اتاق ها، آن هایی هستند که پنهان و مخفی شده اند. در بیشتر مواقع به مسافران توصیه می شود که با پرداخت بودجه ی بالاتر تورهای خصوصی را انتخاب نمایند. در همین راستا، آن ها می توانند از مکان های خصوصی و زیبایی دیدن نمایند که بسیار لذت بخش است. با پرداخت مبلغ بیشتر برای بازدید از مکان توریستی، نگهبانان در اتاق هایی را باز خواهند نمود که میکل آنژ و رافائل در آن قرار گرفته و در سکوت مطلق به خواب رفته اند. در این اتاق ها، نقاشی ها و رنگ های باستانی بسیاری وجود دارد که توجه عموم را به خود جلب کرده است. فضای خصوصی و همچنین زیبایی این مکان یکی از بهترین شاهکارهای شهر رم است. قرار گرفتن در یک اتاق بسته و همراهی با یک گروهی توریستی عظیم تجربه ی بسیار جالبی را به ارمغان خواهد آورد.

دیدنی های رم
  1. دیدار با خیاط های ایتالیایی و بررسی لباس های کلاسیک

چرا با وجود امکان خرید لباس از فروشگاه های سطح شهر، باز هم به سراغ خیاط ها می روید؟ جواب این سوال این است: زیرا یک خیاط بهتر می تواند لباس را به اندازه ی واقعی تن شما در آورد. علاوه بر این، شکل ظاهری لباس توسط خیاط ها به مراتب زیبا تر خواهد شد. در شهر رم، چه چیزی بهتر از داشتن یک دست کت و شلوار و یا لباس هنرمندانه است؟ صادقانه، سادگی موجود در لباس های ایتالیایی قابل ستایش است. راز نهفته در آن چیست؟ خیاط های ایتالیایی از جمله افرادی به شمار می روند که برای دوختن لباس از روش های قدیمی و سنتی استفاده می نمایند. برخی از خیاط های رمی کارگاه های صنعتگری کوچکی را راه اندازی نموده اند که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

در واقع، بازدید از این استودیوها تجربه ی بسیار جالبی را به همراه خواهد داشت. در ابتدا نوع لباس انتخاب شده و مراحل دوخت آغاز می شود. ایجاد الگو، انتخاب پارچه، برش، و ایجاد تناسب با طرح ارائه شده از جمله مراحلی است که برای دوخت یک لباس در نظر گرفته شده است. تجربه ی این کار به دوران گذشته اشاره دارد.

معرفی هتل ریالتو اند کا ریالتو هائوس ونیز | ۴ ستاره
معرفی هتل ریالتو اند کا ریالتو هائوس ونیز | ۴ ستاره
رازهای ترسناک محبوب ترین شهر جهان!
رازهای ترسناک محبوب ترین شهر جهان!
هزینه های سفر به ایتالیا
هزینه های سفر به ایتالیا
معرفی هتل ۴ ستاره گرند ویسکونتی پالاس در میلان
معرفی هتل ۴ ستاره گرند ویسکونتی پالاس در میلان