کلبه وحشت انزلی وجود دارد!

کلبه وحشت انزلی

تا به حال شده که فیلمی ترسناک ببینید و واهمه تمام وجودتان را فرا بگیرد؟ در این جور مواقع همیشه به خودمان می گوییم که این فیلم است و در زندگی واقعی همچین چیزی وجود ندارد و یا می گوییم که این فیلم ها ناشی از تخیل انسان هایی بوده که در انتها آن را به یک فیلم نامه تبدیل کرده اند و کارگردانی هم از آن خوشش آمده و آن را ساخته است. اما باید بگوییم که نه در تمام مواقع، بلکه گاهی اوقات این فیلم ها الهام گرفته از دنیای واقعی هستند. مثلا در شمال کشورمان جایی وجود دارد که به کلبه وحشت انزلی معروف است. حرف ها و شایعات زیادی در مورد این کلبه وجود دارد که باعث شده مردم بسیاری از آن کلبه و حتی محیط اطرافش وحشت داشته باشند. با الی گشت باشید تا روایات کلبه وحشت انزلی را با هم مرور کنیم.

جنگلی در انزلی

روستای هفت دغنان

مطالب مرتبط:
لوکیشن های واقعی فیلم های ترسناک!
موجود مرموز خانه پلاک ۵۰!

در نزدیکی بندر انزلی و صومعه سرا، روستایی وجود دارد که به نام هفت دغنان شناخته شده است. اما چیزی که ما اینجا با آن روبرو هستیم نه خود روستا، بلکه جنگلی فوق العاده زیبا است که البته علاوه بر زیبایی، بسیار ترسناک است. کلبه وحشت انزلی در این جنگل قرار دارد که در محوطه بیرونی روستای هفت دغنان واقع شده است. از قدیم این کلبه را جزو جاهایی می دانستند که هرگز نباید به آن نزدیک شد. اما یکی از ماجراهایی که باعث شد کلبه وحشت انزلی بیشتر از پیش مرموز و ترسناک شود، اتفاقی است که در سال ۱۳۶۵ می افتد. در ادامه به شرح این اتفاق پرداخته ایم.

نقشه هوایی بخش صومعه سرا

ماجرای ۴ پسر دانشجو

اولین ماجرایی که باعث مرموزتر شدن این کلبه شد، مربوط به ۴ پسر دانشجو بود. در سال ۱۳۶۵، برای اولین بار چهار پسر به این روستا می آیند و تصمیم می گیرند که برخلاف تمام حرف و حدیث هایی که راجع به کلبه وحشت شنیده بودند، شب‌شان را در این جا بمانند. آن ها زمانی که تصمیم شان قطعی می شود و همگی سر این قضیه با هم کنار می آیند، به سمت کلبه رفته و برای اقامت آن را انتخاب می کنند؛ اما غافل از آنکه خواب راحتی که تصور می کردند، طور دیگری برایشان رقم خورده بود.

شب که می شود، دو نفر از این چهار پسر به خاطر اتفاقی نامعلوم از کلبه وحشت انزلی پا به فرار می گذارند. اما متاسفانه دو نفر دیگری که در آن جا می مانند، به سرنوشت غم انگیزتری دچار می شوند. گویا یکی از آن ها در همان کلبه از ترس، جان خود را از دست می دهد که دلیل آن هنوز هم مشخص نیست و دیگری که زنده مانده بود، دیوانه می شود و هرگز دیگر به حالت عادی خود بر نمی گردد.

روایات اینگونه می گویند که بعد از این ماجرا برای مدت ها درب خانه وحشت انزلی پلمپ شده بود و دیگر هیچ فردی جرأت آن را نداشت که از این کلبه شوم و بسیار ترسناک چه در روز و چه در شب دیدن کند و یا حتی از اطراف خانه رد شود. حتی مردم دیگر می ترسیند که در جنگل اطراف خانه پیاده روی کند.

اما این اتفاق تنها مورد مشکوک این کلبه نبود، چرا که افراد دیگری نیز به آن وارد شدند.

جنگل های مرموز انزلی

داستان ۳ دختر

بعد از ۴ سال، دوباره افرادی تصمیم گرفتند که شهامت خود را محک بزنند و در این خانه بمانند. این بار ۳ دختر بودند که به روستای هفت دغنان آمدند. آن ها که شایعاتی راجع به مرگ و داستان آن پسرهای دانشجو شنیده بودند و بهشان گفته شده بود که این کلبه از روزگاران قدیم نحس بوده، تصمیم گرفتند که به این حرف و حدیث ها پایان دهند.

این ۳ دختر به سمت کلبه وحشت انزلی رفتند، به طور پنهانی از درب پشتی کلبه وارد آن شدند و تصمیم گرفتند تا شب را در آن سپری کنند. آن ها می خواستند که با این کار به همه ثابت کنند که در این کلبه، هیچ اتفاق مرموزی رخ نخواهد داد. اما متاسفانه این دخترها نیز سرنوشت تلخی در انتظارشان بود.

این ۳ دختر به سمت کلبه وحشت انزلی رفتند، به طور پنهانی از درب پشتی کلبه وارد آن شدند و تصمیم گرفتند تا شب را در آن سپری کنند. آن ها می خواستند که با این کار به همه ثابت کنند که در این کلبه، هیچ اتفاق مرموزی رخ نخواهد داد. اما متاسفانه این دخترها نیز سرنوشت تلخی در انتظارشان بود.

می گویند که ۲ روز بعد مردم محلی، دختری را در اطراف کلبه (حدود ۳۰۰ متر دورتر از کلبه وحشت) پیدا کرده اند. دختر که شوکه شده بود و از ترس می لرزید، مدام به سمت خانه اشاره می کرد. بالاخره افرادی آمدند و پلمپ کلبه را شکستند. زمانی که وارد خانه شدند، متاسفانه دو دختر دیگر را دیدند که جانشان را از دست داده بودند. علت مرگ هر دو سکته و مرگ آنی تشخیص داده شده بود. گفته ها حاکی از آن است که چشم هر دو به نقطه مشخصی خیره شده و باز مانده بود.

متاسفانه دختری که زنده مانده بود، بعد از ۴ روز خودکشی کرد و به زندگی اش اینگونه پایان داد.

پس از این اتفاق، خانه وحشت انزلی توسط پلیس محلی تخلیه می شود و تحت تدابیر امنیتی قرار می گیرد تا هرگونه رفت و آمد و حوادث غیر عادی را کنترل کنند. از آن زمان کسی اجازه ندارد که به کلبه وحشت انزلی نزدیک شود و یا از آن دیدن کند.

منطقه تاریخی هفت دغنان

داستانی از زبان مردم محلی

یکی از دلایلی که این کلبه معروف بوده است، این است که در داستان هایی که از گذشته در میان مردم دهان به دهان چرخیده این گونه آمده است: هر کسی که بتواند تنها یک شب را در این کلبه سپری کند و زنده بماند، ثروتمند خواهد شد.

این داستان شاید یکی از دلایل وهم آلود بودن این خانه بوده است، چرا که افرادی تصور می کردند اگر بتوانند در اینجا بمانند، موجودات فرا انسانی به آن ها ثروت می دهند.

واقعیت یا خیال

حرف هایی که در مورد کلبه وحشت انزلی گفته شده با اینکه بسیار دور از ذهن به نظر می رسد اما طبق نظر خیلی ها واقعیت دارد. البته هیچ گونه اسناد و یا شواهدی دیده نشده که به طور حتم اثبات کند که داستان های این کلبه واقعا اتفاق افتاده است. به هر حال صحت و سقم این ماجرا نیازمند تحقیقات و مطالعه بیشتر و گسترده تری از سوی کارشناسان می باشد. شما در مورد کلبه وحشت انزلی چه فکری می کنید؟ آیا به نظر شما این کلبه به راستی داستان مرموز و پنهانی دارد؟

 1. امید

  من سالهاست(۱۲سال) بنا به دلایلی به تنهایی زندگی می کنم و کاملا قضیه را باور دارم. در جاهای متروک و یا زیر زمینها(و یا خانه های کم رفت و آمد) وجود موجودات از ما بهتران و یا فرا زمینی بعید نیست.(در هر منطقه ای نژاد شان کمی متفاوت است) بارها آنها را دیده و یا احساس کرده ام. (شاید هر روز)بهترین کار در مواجهه با آنها حفظ خونسردی و بی تفاوتی و نیز پایبندی به شرعیات و نیز خواندن اورادی از قبیل سوره قل هو ا…(۶ بار) قبل از خواب است که معجزه می کند. من می دانم که در صورت ورود به هر کلبه وحشتی هیچ آسیبی به من وارد نخواهد شد و تلاش چند دقیقه آن موجودات برای ترساندن من فایده ای نخواهد داشت! چون قبلا این مراحل را گذرانده ام و با آن کنار آمده ام.

  • ادریس

   این که شما این موجوداتو دیدی حتما درسته اما جالبه که تمامی این موجودات یه جورایی مسلمون بودند که شما با خواندن قول اونم حتما ۶ بار به شما کاری ندارن،به عبارتی دیگه اگر همینو به فارسی یا انگلیسی بگید فک نکنم فایده داشته باشه درسته؟!
   پس بهتره بگم دوسته عزیز شما در ذهن خودت با خواندن اون آیه تسکینی بر ترس قرار دادی که در ضمیر نا خودآگاهت با گفتن اون آیه آرامش تقریبا نسبی نصیبت میشه،و فکر میکنی که کاری با تو ندارن در حالی که تو خودت دیگه کاری با خودت نداری

   • محمد

    سلام دوست عزیز من درباره ی جن و ارواح تا حدودی میدونم
    و میدونم که هرنوعی از سوره ی قران روی جن کافر ومسلمون تاثیر داره مثلا من بعد از یک اتفاق ترسناک در قران رو باز میکنم و میخونم و تا اونجایی که من میدونم خوندن قران باعث سوزش(مانند ریختن تیکه ذغال کوچک بر روی بدن انهاست)میشود. و حالا در مورد کلبه نظر من اینه که ممکن موجوداتی وجود داشته باشه که من این احتمال رو پنجاه پنجاه میدونم و حتی شاید ممکنه این کار یه انسان برای ترسوندن یا یک حیوان برای خونه بوده باشه ولی چون اون دو دختر به یک سمت نگاه کردن حیوان رو حذف
    و فقط انسان و جن و ارواح میمونه که از این قبیل ارواح بدون مدیوم نمیتونن کاری انجام بدن پس ارواح هم حذف میشه و میمونه انسان و جن که ممکنه اون جن ها از نوع کافر باشن و اونجارو محل زندگیه خودشون میدونن و از هر نوع انسان مخصوصا مسلمونها بدشون میاد و باید حتما تحقیقات رو به صورت چند نفر انجام داد که تعدادی. طعمه بشن و تعدادی خونه رو تحت نظر بگیرن و دوربین کار
    منم نظر خودمو گفتم بدرود یاعلی

 2. مهدی لگزی

  من واقعا از الی گشت ممنونم.این ایده (معرفی جاذبه های مسافرت)فوق العاده است.من از خواننده ی پرو پا قرص شمام.ممنون.

 3. حمیدی

  با سلام.فقط خواستم بگویم این منطقه(هفت دغنان) از توابع انزلی نیست…..از نظر تقسیمات کشوری مربوط به شهرستان صو معه سراست ولی در منتهی الیه صومعه سرا واقع واز نظر محلی در جوار شهرستان رضوانشهر از توابع تالش محسوب میگردد…..واز قدیم آن جنگل طبق اظهارات قدیمیان ترسناک بوده وبازار گسکر که بعد از سالها کشف شده ودر حال حاضر میراث فرهنگی آن منطقه را محصور کرده و تحت اختیار آنست ودر جوار همان کلبه وحشت واقع گردیده وبی ارتباط با هم نیستند تا جاییکه طبق روایت بازار گسکر را تاجران متمولی میچرخاندند که بیک باره در دل زمین مدفون شده و گنج های متعددی در آنجا نهفته است…جهت روشن شدن افکار عمومی

 4. حسن

  این کلبه جایگاه ارواح خبیثه وشیاطین است تنها افراد خاص بااوراد علوم غریبه وبه اصطلاح خطه نشینان (خطه دایره است که با اوراد مخصوص کشیده می شود وبه منزله آتش است که شیطان از آن عبور نتوان کردواین افراد که در قدیم بوده اند وتعداد آنها نیز بسیار کم بوده قادر به تحمـــــل چنین اوضاعی بوده اند وافراد عادی هلاک خواهند شد .

 5. المیرا

  بهترین راه این که در آن کلبه دوربین مدار بسته گذاشته شود تا از ماجرا کاملا اطلاع درستی به درست آید
  ویا کلبه را کاملا خراب کرده تا شایعات به پایان برسد
  وسوال چرا همش این دو ماجرا مطرح شده وان دوپسر که زنده ماندن نگفتن چی شده ویا آن دختری که زنده مانده
  چرا از اهالی روستا داستان واقعی کلبه که ان را که ساخت وصاحبش که بود وبر سر صاحبش چه آمده چیزی نگفتن

  • عليرضا

   منطقی ترین نظر و شما نوشتین البته با تخریب کلبه شدیدا مخالفم مثل پاک کردن صورت مسئله میمونه که م وصوع بدون جواب باقی میمونه و بر اوهام و تخیلات و خرافات اضافه میشه پس همون دوربین گذاشتن بهترین راهه

 6. HASTI

  با نظر المیرا جون که میگه دوربین نصب کنن موافقم
  من از این داستانای ترسناک خوشم میاد ولی خیلی میترسم
  اون ۲تا پسری که فرار کردن الان کجان و چرا ازشون سوال نشده که چرا فرار کردن و چی دیدن و از این سوالا
  اون دختره که به طور تقریبی۳۰۰کیلومتر دورتر از کلبه بوده و بعد ۴ روز خودکشی کرده ازون چرا سوال نشده

 7. مرتضی معین

  دوربین مدار بسته تا حالا نتوانسته در هیچ کجای جهان از این مساعل تصاویری شکار کند بعدشم هیچ کس هیچ مسعولی جراعت اینکارو نداره که بخواد کلبه را خراب کنه چون از عواقبش میترسه اگه خودتون مسعول باشین حاضرین خرابش کنین

  • عليرضا

   یه برنامه بود فکر کنم تو شبکه من و تو بود چند سال قبل که عده ایی با لوازم مثل دوربین حرارتی و معمولی میرفتن تو این قبیل مکانها تا به اصل ماجرا پی ببرن البته یک مدیوم هم همیشه باهاشون بود پس نمیشه همینطوری بگیم دوربین گذاشتن فایده نداره

 8. بهنام تی ام

  این اتفاقات هم میتونه واقعی باشه چون به موجودات فرا زمینی (جن) اعتقاد دارم هم ممکنه خرافی باشه بیشتر جنبه جذب توریست داشته باشه ولی بنطرم اگه افراد آگاه به این چیزا دوربین حرارتی پیشرفته نصب کنن و شاهد عینی باشن ممکنه بتونن از صحت و سقم ماجرت با خبر بشن و سر در بیارن…
  من چندین سال امارات زندگی کردم و میگفتن جایی وجود داره به اسم الحمراء که جزیره متروکه و‌جن زده هست و آنتن موبایل و دستگاههای رادیویی کار نمیکنه شخصا رفتم البته دروغ چرا ترسیدم تو روز رفتم ولی کل مخروبه هارو گشتم و هیچ علائمی ندیدم حتی آنتن موبایل هم مشکلی نداشت..
  به عقیده من این داستانا برای جذب توریسته که شهر معروف و شلوغ بشه هرچند بازم میگم ممکنم هست مناطقی به گفته عده ای اینها وجود داشته باشه

 9. بهنام تی ام

  ضمنا وقتی کسی تحت تأثیر حرف و داستانی قرار بگیره و تو تاریکی تو همچین محلی بره مسلمه میترسه حتی شجاع ترین افرادم ممکنه تو برهه ای از زمان خوف کنن و خب انسان طبیعیه که تو این شرایط از سایه خودشم وحشت میکنه هر صدایی بشنوه میترسه بنابراین اون چند نفری که گفته شده سکته کردن یا دیوونه شدن بخاطر همین ترسها بوده باشه چون تا جایی که من تحقیق کردم مدتها درمورد این موجودات برای ما قابل رویت نیستن مگر تحت شرایط خیلی خاص و دعاهای مخصوص و چله نشینی و… ولی بله ! این موجودات معمولا باغ و جنگل و زیر زمین مکان های مخروبه و خالی هستن و وجود دارن حتی کاهی نشونه هایی میبینیم که با عقل جور در نمیاد. من شخصا تا خودم به چشم نبینم نمیتونم نظر بدم

 10. بهنام تی ام

  امیدوارم فرصتی بشه بتونم نزدیک اون کلبه برم یا حتی داخلش ببینم واقعا چی میگذره و آیا واقعا اتفاقات ماورائی میفته یا فقط بخاطر ترس ذاتیه که کسی به مرز سکته و جنون میرسه…

 11. امید

  سلام به نظر من از اونایی که نجات پیدا کردند چیز زیادی دستگیر نمیشده چون شکه شدن و حتی شاید هم دیوانه شده باشند.
  ولی با این حال باز باید بیشتر تحقیق شود

 12. علیرضا

  من چند سال از عمر خودمو درگیر این موضوعات کردم، ب نظر من انسان نترس وجود نداره ترس یکی از فاکتورهای تکاملی بشره ک او زاتش نهادینه شده، حالا یکی کمتر می‌ترسه یعنی میتونه خودشو کنترل کنه،یکی هم نمیتونه. من توی چند مکان وحشتناک رفت و آمد داشتم حتی چند شب خوابیدم، همه جور صدا و پچ پچ هم شنیدم ک واقعا آزار دهنده بود ولی طاقت آوردم چون باور داشتم اینجور مواقع ذهن آدم دچار تردید میشه و شروع ب بزرگنمایی میکنه. تا اینکه در جایی ک انتظار کمتری از یک اتفاق ترسناک داشتم، اتفاقی افتاد ک هنوزم نتونستم جواب عقلانی واسش پیدا کنم، و بشدت ترسیدم و با تمام قدرت و سرعت فرار کردم. و اون حادثه همیشه باعث وحشتم میشه، توی جای نیمه بیابانی حومه شهر بندرعباس دقیقا قبل از غروب، در حالی ک هنوز اطراف روشن بود روی تخته سنگی نشسته بودم ک از همه طرف سنگباران شدم و جالب این بود ک همه سنگها از فاصله ای نزدیک بمن برخورد میکرد و من چیزی نمیدیدم، ابتدا ایستادگی کردم و فکر کردم کسی یا کسانی دارند با من شوخی میکنند ک صدایی شنیدم ک از توصیف ترسناک بودن و ناشناخته بودن آن عاجزم، بسرعت متواری شدم و تا امروز نتونستم جوابی براش پیدا کنم

  • کوثر

   دقیقا منم چندسالیو به مطالعه درمورد این مسائل گذروندم و دراخرم به چشم دیدم که باعث شد دیگ سمتش نرم البته از اولشم میدونستم که هرچقد بیشتر دنبالشون برم مرز بین زندگی ما و اونا شکسته میشه و به راحتی میتونن وارد زندگیم بشن

  • علی

   این اتفاق برای پدرم من هم به این شکل افتاد که برای آبداری به یک روستا رفته وبرای استراحت به ماشین رفته یک دفعه میبینه چند صد متر جلوتر چراغ ماشینی خاموش روشن شده برای جلوگیری از ترس بیشتر به سمتش رفته که از بین درختا سنگ به اطرافش اصابت میکرده وقتی به نزدیک ماشین رسیده چراغ ماشین خاموش شده بعد مبینه که ماشین یک اوراقی بوده که حتی باتری هم نداشته بعد پرس و جو میفهمه این ها جن بودن چن تا اتفاق دیگه هم براش افتاده که در این مقال نمی گنجه

 13. لیلا

  اهالی روستا حتما در مورد گذشته اون خونه و اینکه متعلق به چه کسی بوده حتما از پدرانشون چیزی شنیده اند پس چرا کسی چیزی نگفته اگه هیچ کس خبر نداره پس همه دارن به خودشون تلقین میکنن

 14. عباس

  من اهل انزلی ام و سالهاست اینجا نیستم یادمه از خیلی پیش در مورد این مکان حرفهای زیادی زده میشد البته که دنیای ما کاملا ناشنخته است همان طور که در قرآن خطاب به انسان گفته شده به جز اندکی از علم چیزی دیگر نمیدانید…

 15. بهاره

  وقتی در مورد مطلب یا فیلمی اطلاعات می گیریم، ذهن ناخواسته پردازشش می کنه . تو ناخودآگاه ثبت میشه . مثل هر کاری که انجام میدیم و افکار منفی میاد سراغمون. ماجرای این کلبه هم همینه . وقتی بدونی اون مکان خاصه ، نگاهت تغییر می کنه . دنبال وحشت یا انرژی مثبتش هستی. تو کلبه هم منتظر بودن اتفاقی بیفته یا نیفته . ولی ناخواسته منتظر افتادن بودن . صدای نفس کشیدن خود شخص هم اینجور جاها ترسناک میشه چه برسه به صداهای دیگه و سایه و هر چیز عجیب دیگه .

 16. ادریس

  سلام،متاسفانه یا خوشبختانه من به جن و موجودات ماورائی هیچ اعتقادی ندارم و قدرت فکر و تخیل انسان رو انقدر قوی میدونم که میتونه با خودش هر چیزیرو تجسم کنه تا حدی که به خلق اون برسه،متاسفانه کم اطلاعاتی و ترس بعضی اوقات باعث بروز شایعهی میشه که چند سال به طول میکشه تا اثبات بشه اون فقط یه ترس بوده،برای مثال تا چند سال پیش ما موجودی جن مانندی به نام بختک (سیاهی) داشتیم،که حتما همتون در موردش شنیدید،اما با پیشرفت علم ثابت شد که اون موجود فقط فلج خواب بوده و بس و دیدن شخص سیاه با پوشش متفاوت فقط تصور مشترک بین آدمهاس،که یه پیش زمینه از اون تو ذهنشون تجسم کردن.

 17. عرفان

  الان که علم پیشرفت کرده. واقعا شرم آوره که بیان مکان رو پلمپ کنن و از دور مراقب باشن که کسی نزدیک نشه. حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هست. وگرنه برای مشخص شدن راز این مکان میتونن لامپ کشی کنن و دوربین مداربسته نصب کنن و چند تا آدم گانگستر رو بفرستن تا شب اونجا باشن. نه اینکه سه تا دختر برن و بمیرن و بعدش …….

 18. بهار

  اینجا ممکنه اشیاء گرانقیمت زیادی باشه، این شایعه درست کردن که کسی به اونجا نزدیک نشه، من اگر جای مردم این محل بودم یهو یک لشگر می‌شدیم میرفتیم اونجا با کلی چراغ قوه و موتور برق ، ببینم کدوم جن جرأت می‌کنه خود نمایی کنه تا ما آدمها موندیم

 19. ☆SAIAN☆

  به نظر من این موجودات وجود دارن و فقط در مکان های خاص و متروکه زندگی میکنن و تا کاری به کارشون نداشته باشیم با ما کاری ندارند وبا نظر بعضی افراد کاملا موافقم که چرا از اینکه چه اتفاقی برای آن دو پسر افتاد توضیح بیشتری داده نشده و یا چرا موضوع بهتر شرح داده نشده و یا چرا اونجا رو خراب نمیکنن و یا چرا به جای ممنوع کردن رفت و امد در انجا چرا به این جریان رسیدگی بیشتری نمیکنند…..در هر صورت ممکن هم هست که این اتفاق ها هم شایعه ای بیشتر نباشد چرا که مردم به راحتی شروع به شایعه پردازی میکنند….به هر حال دوست دارم که در صورت امکان روزی این مکان را از نزدیک ببینم و از نزدیک از ان کلبه دیدن کنم!…..دوستار شما…..♥♡

 20. Nima

  دوستان سلام داستان به نظر بنده ماورایی نیست فقط یه خورده شیطنت از طرف اهالی روستا میتونه باشه وگرنه من به شخصه خیلی جاها بودم که میگفتن جن و روح داره ولی نمیدونم من چرا ندیدم

 21. محمد حسین

  از نظر من بهتره یا اون جارو خراب کنند یا داخل کلبه یک دوربین بفرستند چیزی که داخل این سایت های پر بیننده می گزارند همش شایعه بوده و یا چرا کسی به اون جا نمی ره میشه یکی رو به اجبار وارد کلبه کرد

 22. حمید

  تمام نطرات برام محترم هستند ولی یک مقدار منطقی تر به موضوع نگاه کنیم بهتراست ما منکر روح وجن نیستیم حتی تو قران اومده ولی از طرفی خداوند انسان را اشرف مخلوقات نامیده یعنی بعداز خودش انسان بالاترین رتبه را داره حتی فرشتگان هم در حدانسان نیستند پس به این نتیجه میرسیم که جن ویا روح به هیچ وجه نمیتواند در مقابل انسان پایدار باشد چون از انسان رتبه اش پایینتراست .حال از لحاظ علمی به موضوع نگاه میکنیم انسان درحالت حیاط باجسم فیزبکیش به زندگیش ادامه میده وبعداز فوت جسم فیزیکی به خاک سپرده میشه وزندگی کالبد شماره دو که معروف به روح است شروع به زندگی میکنه که مثل جن وروح وفرشته به صورت متافیزیک است حال ایا متافیزیک که قابل لمس نیست وقادر به برداشتن واجسام عیزیکی نیستند چگونه میتونن به انسان فیزیکی اسیب برسونن مثال ساده تر روحی که شبیه یک هاله است وقادر به برداشتن یک کاه نیست ایا میتونه یک انسان را از وسط دونصف کنه خیر حال خود انسان قدرتی دارد که هر چیزی را میتونه با ان قدرت جذب ودفع کنه اون هم قدرت ذهنه افرادی که داستانهای تخیلی ان کلبه را میشنوند چون جمع هستند وغرور دارند میروند ودر دل شب وتاریکی درسکوت ذهنشان از یک طرف پیش شایعاتی هست که شنیدهاند ومقداری در خلوت سیاهی شب میترسند وسکوتشان بیشتر میشود وهرچه سکوت بیشتر شود صدای برگ وشاخه های چنگل وردشدن حیوانات موذی برایشان خوفناک میشود وذهن بیشتر گرایش پیدامیکنه به ان شایعات اولیه وبه همین طریق ترس را لحظه به لحطه سمت خودشون بیشترجذب میکنن که در نهایت منجربه سکته ومشکلات دیگر میشن چون دلهوره وترس وبالارفتن ضربان قلب وگردش خون اقدامات فیزیکی ناهنجار به وجود میاررن حال اگ۶ کسی ویا بومی ها در کنارش شیطنت های دراین میان انجام ندن پشت پرده که بعد فردای اون شب شایعات شروع به شیوع کردن میشن خود شما دراطاق حواب خودتون برق حاموش درزمان تنهای ایا افکار ترس به سراعت نمیاد ونسبت به هر صدای ریز وبزرگ مشکوک نمیشی یک چیز طبیعیه حال تا برسه در چنگل وکلبه بدون امکانات وکلی شایعات از قبل گفته شده خودش ترس رو ۱۰۰برابر میکنه برای خلاصه کردن ایا تا کنون چه دودانشجوی باقی مانده وچه سایرافراد که شاهد عینی بودن کسی انها را از نزدیک دیده طبق چه منبه موثقی این داستانها گفته شده پس منبعی دردست نیست والسلام

  • camper

   بنده طبیعت گرد هستم وبه شدت موافق نظر شما در رابطه با تلقین خود انسان وامکان شیطنت افراد محلی بی وجدان ضد توریست هستم.

  • سعید اسکندری

   آفرین قربان دهن آدم چیز فهم ایکاش همه بینش و آگاهی شمارو داشتن ،واقعیت همینه و لازمه بگم من بچه همین منطقه هستم چنین کلبه ای وجود خارجی نداره و فقط یه داستانه

  • فرشاد

   زنده باد
   در ضمن خداوند متعال به اونا اجازه نمیده آزار برسونن

   اونجا بدون شک یه خبرایی هست , باند قاچاقی چیزی وگرنه هنوز مرگ با جن ثبت شده من ندیدم

 23. hasan

  بابا اینا همش شایعس شاید مردن اون افراد حقیقت باشه ولی چیزی توی اون خونه نیست من دنبال گنج جاهای ترسناک ترازاینم رفتم شایدم طلسم باشه قول میدم با رفیقام بریم اونجا اگه جنی هم باشه سیگاریش میکنیم برمیگردیم خخخ

 24. Moji

  روستای هفت دغنان صومعه سرا از خیلی قدیم از جنگل داخلش مردم خوف و وحشت و شایعاتی مبنی بر دیده شدن جن بوده ولی داستان کلبه و کشته شدن این پسرها و دخترها بنظر شایعه سازی مآید

 25. مهنا

  آدرنالین وقتی بیش از حد بالا بره یا توهم میزنه آدم یا دچار انواع ختلالات هراس میشه و نهایتا در بالا ترین سطح شخص سنکوپ میکنه . خیلیم راحت!
  حالا با این تفاسیر از قدیم تا بحال و زمینه ی خوبی که ما مث ژاپنی ها تو پذیرفتن خرافات و تلقینش داریم و البته عششششق به هیجان!(همون که منو به اینجا کشونده) :)) منم که اینجا نشستم آدرنالینم داره میره بالا وای به حال کسی که اونجا بوده! xD

 26. وحيد

  من حاضرم برم و شب و بمونم.
  بیخیال بابا این حرف ها چیهههه
  ترس از خود ادم شروع میشه
  حتما حتما میرم برای تماشای این خونه.

 27. احسان

  دوستان تو گوگل بزنین و برین ویدیو ببینید . ویدیو آپارات . از کلبه فیلم‌ گرفتن و از مردم بومی اونجا سوال میکنن همه میگن شایعه هست و اینطور چیزی نیست.

 28. Dk

  به نظر من شایعه است و در اونجا مرگی رخ نداده و اگر هم مرگی اتفاق افتاده باشه توسط انسان انجام شده و من حاضرم برم توی کلبه ولی مسلح میرم و از سمت هر جنبنده ای احساس خطر کنم بهش شلیک میکنم(تنها خطر واقعی فقط از سمت انسانها ست نه موجودات ماورایی)

 29. پرهام شاهد

  من فقط بگم که میمونم بمونم کافی نیست من تحقیقات علمی راجه به این اتفاق خواهم داشت چرا که این اتفاقات میتواند جدی باشد ولی راه هایی سراغ دارم که کشف شود

 30. kamran

  ایران یه مکانایی داره واقعا بدرد فیلم ترسناک میخوره ،الکی نیس یسری فیلمارو بر اساس واقعیت میسازن،بعضی مکان ها حالا ب هردلیل ممکنه یکسری اتفاقات بیوفته توش

 31. سرباز

  ما یه تیم ۳ نفره شدیم الان داریم میریم اونجا.فعلا به نظر از بیخ شایعه میاد.ان شاالله نتیجه رو تا فردا براتون میفرستیم.یاعلی

 32. رضا

  دخترها،پسرها،اشتباه منو شماتکرار نکنید،که عاقبتش فقط پشیمانیست
  اشتباه من این بود،که تصمیم گرفتم توی شب این مطلب کلبه وحشت رو بخونم
  و از اون شب همش پشیمونم چرا در روز این مطلب رو نخوندم

 33. هیـــــــــــــــوا

  سلام
  این و ی روان شناس میتونه خوب درک کنه وقتی به کسی بگن و بهش بخرونن که فلان جا مثلا جن داره حتی پس از گذشت چند سال اگر طرف به ان مکان مسافرت کنه باز یاد حرفهایی میاد که شنیده و باور کرده و ترس و استراب به سراغش میاد وقتی که شب میشه و اونجا سکوت مطلق میگیره حتی صدای گردش خون انسان هم میتونه توهماتی ببار بیاره چه برسه به صدای جانورانی که در اطراف هستن و از انجایی که ترس در انسان ی غریزه است همین غریزه میتونه با توهماتی که داره ادم و بکشه مثال بزنم براتون جالبه حتما بخونید
  در روستایی در شهداد کرمان کار میکردیم که با مردم محلی اونجا ی شب نشینی خوب داشتیم تو این شب شب نشینی گفته شد وقتی ادمها خواب میرن کفتارها میان و زیر بدنشو گودال میکنن و اونو رو پشتشون سوار میکنن و میبرن یکی از دوستام که اونجا شاهد این حرف بود وقتی همه رفتن من هم به کرمان امدم اون دوستم مجبورا موندگار شد وقتی صبح برگشتیم دیدیم دوستم از ترس داره میلرزه و توی اتاقی که تماما بتن بوده و دربهای فلزی داشته نشسته و پشت هر در و پنجره و از بیرن اتیش روشن کرده و به اندازه ی هفته سیگار کشیده تا بیدار بمونه و خوابش نبره که کفتار اونو نبره اون حتی از صدای سوسک جیغ کشیده
  در صورتی اصلا در شهداد کفتاری وجود نداره

  پس میشه گفت اینها نتیجه حرفهایی هست که در ذهن ادمها موندگار میشه و ترس و توهم باعث این مرگهایی میشه که صددرصد سکته قلبی هست و افرادی هم که زنده موندن و دیوانه شدن از صداهای و داد و بیداد هایی های دوستاشون دچار شوک و ترس شدید شدن
  نظر شما چیه دوستان

 34. امیر

  عزیزان منطقه‌ ما یه جای زیارتی هست که خواستن جاده بکشند که تمام دستگاهها یا موتورشان کامل ازهم پاشید یا آتش گرفتن خلاصه نمیشه اونجا راخراب کرد فقط بادوربینهای مداربسته وحرارتی ودستگاههای پیشرفته ظبط صدا والان کی حاضره وسایل پیشرفته ببریم بریم اونجا ثبت نام بکنین

 35. MOBINA

  اولین که حتما آنها یه چیزی جلویشان را گرفته اند و تازه چطور امکان داره آخه یه کلبه خب قبلا کی توش بوده کی اونجا رو درست کرده واقاو اون دو دختر که به به جا نگاه می کردند هه با یه بسم الله حله چرا تو ایران این چیزا نیست چون ما دبن داریم کافر نیستیمخب باشه قبول هرچیشما میگید کلبه

 36. محمد رجبی

  سلام! حس کنجکاوی منم میخواد بدونه اونجا چه خبره! لطفا اگر در تصمیمتون پابرجا بودین اطلاع بدین! من هم داوطلب رفتن به اون مکانم!

 37. ناشناس

  سلام نظر کارشناسی بنده این هست که افراد فرا انسان همان خانواده اجنه هستند که تو خودشون طایفه دار هستند و چند نوع میباشند از دیو و پری گرفته الی ماشالله به هیچ عنوان نمیتوانند به انسان ضربه بزنند جز در چند حالت اما چیزی که طبق شواهد بر میاد اینکه اون اجنه ها احتمالا از طایفه شیطان هستند و به احتمال قوی اگر کلبه نابود بشه و زیرش رو حفاری کنند به طلای عظیمی دست پیدا میکنند تو گذشته برای اینکه از ی طلایی محافظت کنند تو دو حالت امنش میکردن یک طلسم مکانیکی بر گرفته از علم و دو طلسم علوم غریبه که ارتباط با اجنه و ماورا طبیعت داره توصبه من اینه اونایی که قدرت حفاری دارید با تجهیزات کامل برید برای حفاری ترجیحا تو روز و با داشتن استاد واقعی علوم غریبه یا حق

 38. امیر

  جالب اینجاست که همه نظرا اخیرا داده شدن در صورتی که داستان خیلی قدیمیه و من تا الان سه بار تو این کلبه خوابیدم
  و هیچ چیزی ندیدم و هر صدایی هم که میومد میرفتم و به دوستام ثابت میکردم که صدای بد. صدای موش و… هست.
  کاملا خرافات

 39. مجتبی

  با سلام.ـبنده با چند تن از دوستام مدتها پیش از شیراز تفریحی رفتیم انزلی و اون مکان رو هم دیدیم و از نزدیک بازدید کردیم. حتی چادر هم زدیم کنارش. داخلش که نشد بریم چون درش بسته بود. و یه خرابه بود تا کلبه.ـجای خواب نداشت که بخوایم توش بخوابیم. ترس از،سوسک و عقرب و مورچه و عنکبوت که نیشمون نزنه بیشتر از اجنه و شیطان و….بود.

 40. Reza

  من نزدیکی اون مکان سمت صعومه سرا تو یه یه کومه یک شب همراه۳نفر دیگه موندم دوستام چیزای زیادی دیدن من اول کلا محل نمیکردم ولی دم دمای صبح فیلم کانجورینگ پلی کردم بعد از۲دقیقه اتفاقای عجیبی افتاد کومه تکون میخورد صدای بارون شدید شنیدیم ولی چیزی نبود زمین خیس نبود خیلی چیزا خودم دیدم اون منطقه یکم سنگین و خوفناک هست ولی دوستدارم اون کلبه برم کلبه ک ن یه خونه متروکه

 41. محسن طیبی .مشهد

  سلام.من نیز اعتقاددارم که واقعیت دارد.برای من اتفاق افتاده.سالها پیش کنار خونه ما یه باغ متروکه بود.شب من یه بزغاله سفید دیدم داره داخل باغ راه میره سریع به برادرم که ازمن بزرگتر بود خبر دادم باهم رفتیم دنبالش بافاصله ۶متری بودیم بزغاله رفت پشت یه تپه کوچک خاکی بعد رسیدیم دیدیم نیست .اطراف هم باز بود .هرچی گشتیم نبود بعد یه ترسی وجودمون رو فرا گرفت مارو کشونده بود ته باغ .بعد یه بار صداشو شنیدیم که از پشت سرمون اومد برگشتیم نبود بعد پا ب فرار گذاشتیم

 42. مرتضی

  سلام….سال ۸۸ ساعت حدودا ۴ صبح طبق عادت روزانه رفتم مغازه حلیم فروشی توی یکی از مناطق قدیمی اهواز که از سالها پیش که پدرم اونجا رو اداره میکرد کار میکردم…توی خیابون هیچ کس نبود من مشغول آماده کردن حلیم بودم حدود نیم ساعت بعد صدایی از بیرون شنیدم فکر کردم رفتگر محله هست..وقتی کرکره مغازه رو بالا بردم وحشتناکتربن تصویر عمرم رو دیدم…دختری حدودا ۱۴ یا ۱۵ ساله که از کمر پا نداشت دو تا دمپایی کرده بود تو دستش. شبیه دختر عربها بود قیافیه مظلومی داشت و حرف نمیزد گفتم شاید حلیم میخواد رفتم داخل یه ظرف یکبار مصرف اوردم که نشونش بدم حلیم میخوای که دیدم اثری از آثارش نیست..دور تا دور کوچه رو گشتم نبود که نبود….خیلی خیلی وحشت کرده بودم…رادیو مغازه رو از ترس زیاد کردم….بعد از اون شب تا به الان میزارم هوا روشن بشه بعد میرم مغازه….

 43. امین

  سلام دوستان دراین باره خرافات بسیار زیاده وهر روستای داستان خودش رو داره که به این داستانها پر وبال بسیاری دادن مردم بومی منطقه؛ ولی لازم به ذکر است که جن وجود داره بعضی از این جن ها با انسانها هم ارتباط برقرار کردن، شما در روستاها می توانید ببینید که شخصی به وسیله اجنه به مردم کمک میکنن؛چه جور کمکی مکنن این افراد اگه چیزی رو بدزدن پیدا میکنن واگر کسی حالت مالیخولیای پیدا کنه یه انها کمک میکنن وخیلی مسائل دیگر … ومسئله گنج هم میتونه باشه قدیم یا با تله فیزیکی و یا با احضار جن و محافظ گذاشتن برای دفینه از ان مراقبت میکردن .

 44. Fatemeh

  چرا فقط در مورد این خونه نوشته شده من تو هر سایتی گشتم فقط این بود خونه های زیادی تو انزلی است (کلبه ارواح)مخصوصا سمته منطقه ای بندر انزلی که به قبرستونی معروفه

 45. محمدجواد امینی

  سلام محمدجوادهستم بنظر من کلبه وحشت همش خرافات و دروغه ۴پسر و سه دخترهم شاید اگر خبر نداشتن کلبه کلبه وحشت هست اونجوری نمیشدند بمظر من همش دروغه برید حال کنید بابا

 46. نامداری

  باسلام
  من واقعا نمیدونم حرفای زده شده واقعا حقیقت داره یا نه ولی ی چیزیو خوب میدونم و اون اینکه قدرت خداوند اونقدر زیاد هست که بتونه واقعا این مکان رو به همچین جایی تبدیل کنه.

 47. دانیال

  به نظرم هرچی ما تو فکرمون بسازیم همدن اتفاق میافته.برای آزمایش تویک اتاق خواب خودت که باشی ترس بهت غلبه کنه از همه چیز میترسی حتی از پشت سرت

 48. دانیال

  من هرموقع اراده کنم همزادم میاد.منو اذیت میکنه.همش تو خیال ماهه من باهاش کنار امدم دارم باهاش زندگی میکنم.همزادم ادم خوبیه هرموقع ترس بهم بیاد میاد سمتم

 49. مهدی

  این کلبه وجود داره چون بنده خودم چندسال پیش رفتم و از نزدیک دیدم و نه کسی برام تعریف کرده و نه فیلمشو دیدم. اونموقعی هم که دیدم این داستان رو نمیدونستم.یکم بخاطر سکوتش ترسناک هست ولی نمیدونم واقعیت داره یا نه.من میتونم بگم از گرگان تا مازندران و گیلانو حتی روستاهاشم رفتم و گشتم.یه جای دیگه هم هست در شمال به اسم دریاچه ممرز یا ارواح ولی مثل اینجا تاحالا کشته نداده. مهدی از اصفهان.

 50. امیرحسین

  من اهل گیلان هستم . تازه ماجرا این کلبه رو شنیدم.
  مردم ما باید در مواجه با این جور مسائل احساساتی و جوگیر نشن.حالا یا واقعیت داشته یا نداشته بالاخره باید ازش دوری کرد.اینکه حالا دوربین نصب بشه یا کلبه رو تخریب کنن در کل وظیفه اینه که اطلاع رسانی درست بشه.
  ما خیلی دوست دارم به اینجور شایعات و شک و شبه ها پایان داده بشه

 51. سهیل

  سلام ۲۳ سال سنمه و از شهر رشت هستم
  خیلی پیگیر این جنگل بودم و از خیلی ها حتی محلی ها هم پرسیدم
  این جنگل از یه فاصله ای به بعد روستای هفت دغنان حفاظت شده و کسی اجازه ورود به این جنگل رو نداره
  دورا دور نیز صداهای عجیب میاد
  لازم به ذکره که بگم خیلی کم میشه در مورد این جنگل از روستاییان حرف کشید
  انگار همه جادو شدن

 52. سیمیا

  با سلام میخوام ازتون درخواست کنم سراغ این چیزا نروید خیلی توهم زا و ترسناک هستند ترسی که به سراغ شما میاد هیچ دلیل منطقی نداره و فقط هول و ترس خیلی زیادی احساس میکنید الان من به خاطر سحر جن کافر دارم و هیچ جوری نمیشه بیرونش اورد نه چهار قل نه هیچ دعایی و هیچ دعانویسی نتونسته کمک کنه حتی با گوش کردن رقیه شرعیه و قران اذیت و ازارش خیلی بیشتر شد الان با داروهای ضد سایکوز دارم درمان میشم .الان ته دریاچه تحت سلیمان گنجی هست که میگن مال حضرت سلیمان بوده ولی هرکس‌رفته اون رو خارج کنه زنده برنگشته .گنج ها هم موکل های بدی دارند که حتما باید با یک دعانویس خیلی قوی همراه باشید .خلاصه سلامت روحی شما به شدت به خطر میفته وکسی نمیتونه شما رو از استرس ها و افسردگی های وحشتناکی که مبتلا میشید نجات بده حال هر جور صلاح میدونید عمل کنید

 53. مینا

  با سلام و احترام
  از نظر من جن و ارواح هیچ کاری نمی تونند انجام بدهند به دلیل اینکه بعد از خداوند تنها موجود با عظمت و دارای اختیار فقط انسان می باشد . و جن و ارواح و شیاطین هیچ کاری از دستشان بر نمی آید انجام بدهند به غیر از ترساندن . حالا هر انسانی به گونه ای به ترس خود واکنش نشان میدهد یکی سکته میکند یکی دیوانه می شود . مهم ظرفیت آن انسان است که چگونه با ترس کنار بیاید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد