۸ کلیشه اشتباه که برزیلی ها از آن متنفرند!

کلیشه های برزیل

زمین های بازی فوتبال در سراسر کشور و کارناوال هایی روزانه با لباس های عجیب و غریب تنها مواردی از کلیشه های برزیل هستند که درباره این کشور گفته می شوند. با تمام توصیفاتی که تا به حال شنیدیم برزیل کشوری است که بیش از ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد و به سختی می توان درباره عادت ها و علایق همگی آن ها نظری ارائه داد. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا چند مورد از کلیشه هایی که به اشتباه گفته می شود در زندگی تمامی آن ها وجود دارد را به شما معرفی کنیم.

کلیشه های برزیل

۱- جنگل های استوایی آمازون قسمتی از زندگی روزمره هستند

مطالب مرتبط:
رستورانی در برزیل که از مواد بازیافتی ساخته شده است!
راهنمای سفر به سائو پائولو در برزیل

یکی از رایج ترین کلیشه های برزیل ارتباط پررنگ بین زندگی مردم آن با جنگل های آمازون است. جنگل های استوایی آمازون علاوه بر این که در پرو، کلمبیا، اکوادورو چندین کشور دیگر آمریکای جنوبی قرار دارد در شمال غربی برزیل نیز جای گرفته اند. در واقع حدود دو سوم از این جنگل ها در کشور برزیل و شهرهایی مانند مانائوس قرار دارند. جنگل ها نقش مهمی در صنعت گردشگری این منطقه ایفا می کنند اما به هر حال مانائوس شهر بزرگی است و ادامه حیات آن وابسته به این جنگل ها نمی باشد این در حالی است که شهرهای مرکزی، شمال شرقی و جنوبی به جنگل ها حتی دسترسی هم ندارند. در حقیقت اگر بخواهید از سائوپائولو به شهر مانائوس بروید که آسان ترین راه ورود به جنگل است حدود ۴۰۰۰ کیلومتر راه ( یک پرواز چهار ساعت و نیمه) در پیش خواهید داشت.

آمازون

۲- فوتبال برزیلی ها عالی است

یکی از مشهورترین کلیشه های برزیلی فوتبال است. مردم این کشور حسابی طرفدار فوتبال هستند. تیم های محلی به خصوص در شهرهایی مانند ریو د ژانیرو که سبک زندگی آن ها بیشتر خارج از خانه است طرفداران متعصب و وفادار خود را دارند. اما علی رغم تمامی این موارد و موفقیت برزیل در این ورزش نمی توان گفت تمامی مردم این کشور اهل تماشای فوتبال هستند. مانند دیگر کشورها برخی از مردم برزیل نیز اخبار فوتبال را دنبال نمی کنند و علاقه ای به تماشای بازی ها ندارند. در حالی که برخی از برزیلی ها استعداد فوق العاده ای در فوتبال دارند گروه دیگری هستند که فوتبال در زندگیشان جایگاهی ندارد.

فوتبال

۳- برزیلی ها، برزیلی صحبت می کنند

برزیلی یک زبان نیست. این یک حقیقت ساده است که بسیاری به اشتباه چنین تصوری دارند. از دیگر کلیشه های برزیل است که همه فکر می کنند مردم آن اسپانیایی صحبت می کنند. اسپانیایی زبان دوم مردم این کشور است. زبان رسمی آن ها پرتغالی  است اما این اشتباه به قدری رایج است که برخی از کتاب های راهنمای سفر نوشته اند اکثر مردم برزیل اسپانیایی صحبت می کنند. اما دلیل این اشتباه لغات مشترک و شباهت های زبان اسپانیایی به پرتغالی است. این دو زبان ممکن است نقاط مشترکی در گرامر و لغات با یکدیگر داشته باشند اما دو زبان کاملا متفاوت هستند این تفاوت ها را در هنگام صحبت کردن دو نفر که بر آن ها مسلط هستند می توان متوجه شد.

۴- پایتخت برزیل ریو دو ژانیرو است

یکی از کلیشه های برزیل که بسیار رایج است این گفته است که پایتخت برزیل شهر ریو دو ژانیرو می باشد اما حقیقت این است که سال ها از زمانی که ریو لقب پایتخت را همراه نام خود داشت می گذرد. هم اکنون پایتخت این کشور شهر برازیلیا است، شهری در مرکز کشور برزیل.

ریو

۵- برزیل کشوری پر از خطر است

در برزیل اتفاقات مجرمانه روی می دهد و این یک حقیقت غیر قابل انکار است. اما اغلب رسانه ها برای بالا رفتن مخاطبانشان بر روی چنین مسائلی دست می گذارند و از مشکلات کوچک داستان های بلندی می سازند. مناطق توریستی در شهرهای بزرگ برزیل از امنیت کامل برخوردار هستند البته عاقلانه است که اقدامات لازم را انجام دهیم . در هر حال خیالتان آسوده باشد که شهرهای برزیل از امنیت مناسبی برخوردار هستند.

۶- بیشتر ساکنان ریو د ژانیرو زاغه نشین هستند

ریو د ژانیرو نیز مانند بسیاری از دیگر شهرهای بزرگ حاشیه نشین هایی دارد. اما این مورد از کلیشه های برزیلی که گفته می شد بیشتر جمعیت آن زاغه نشین هستند صحت ندارد. طبق بررسی ها و آمارها حدود ۶% از جمعیت این شهر زاغه نشین هستند. البته همین درصد کم شامل ۱۱ میلیون نفر می شود اما باز هم با این جمله که اکثر ساکنان ریو زاغه نشین هستند فاصله زیادی دارد. یکی از کلیشه های برزیل این است که زاغه نشین ها مردمی فقیر، خشن و نا امید هستند اما بسیاری از آن ها با این شرایط کنار آمده اند و با ساختن یک جامعه قوی در تلاش برای زندگی بهتر هستند.

زاغه-نشین

۷- برزیلی ها یک نژاد خاص دارند

بعضی ها فکر می کنند که تمام ساکنان این کشور دارای موهای تیره، چشمان تیره و پوست تیره می باشند اما این کاملا اشتباه است. برزیل کشوری است با فرهنگ ها و نژادهای متفاوت که از مهاجران آلمان، ژاپن، آفریقا و خاور میانه تاثیر پذرفته است. نتیجه این نژادهای مختلف این است که شما در کشور برزیل می توانید مردمی با چشمان آبی، سبز و قهوه ای در حالی که موهای بلوند، قرمز یا مشکی دارند را ببینید. در واقع حقیقت این است که هیچ ظاهر مشخصی را نمی توان برای مردم این کشور عنوان کرد. آن ها تفاوت های نژادی زیادی دارند. با اندکی گشت و گذار در برزیل خودتان این نکته را متوجه خواهید شد.

برزیلی ها

۸- برزیلی ها از آرژانتینی ها متنفرند

یکی از کلیشه های برزیلی که از قدیم رایج بوده و هنوز نیز در ذهن بسیاری از افراد جا خوش کرده این است که مردم برزیل از مردم آرژانتین متنفر هستند. اما حقیقت این است که تنفر برای لغتی است که بار معنی منفیی بسیاری دارد و مناسب روابط بین مردم این دو کشور نمی باشد. در حقیقت این رقابت از اوایل قرن نوزدهم میلادی و زمانی که آرژانتین و برزیل مهم ترین کشورهای آمریکای جنوبی شدند، شروع شد. این رقابت را می توان به وضوح در فوتبال (ورزشی که هر دو کشور در آن بسیار پر شور هستند) مشاهده کرد.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد