کندلوس، روستایی ۴ هزار ساله در نوشهر

روستای کندلوس در نوشهر

به هر جای ایران که بروید با روستاهای زیادی روبرو می شوید که به دلیل فضای سالم و آب و هوای پاکشان حال و هوای خاص و متفاوتی به نسبت شهرها دارند. این بار می خواهیم به شمال ایران برویم و یکی دیگر از مناطق خوش آب و هوای ایران به نام روستای کندلوس در نوشهر به شما معرفی کنیم. روستایی ییلاقی که تاریخی ۴ هزار ساله را با خود یدک می کشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید:

روستای کندلوس در نوشهر

روستای کندلوس کجاست؟

مطالب مرتبط:
ایرانگردی: چند پیشنهاد عالی برای آخر هفته
جواهرده کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

برای رسیدن به این بهشت کوچک باید راه استان مازندران را در پیش بگیرید و به شهر نوشهر بروید. بعد به یکی از زیباترین روستاهای ایران می رسید، روستایی که نه تنها مانند نگینی پر فروغ با طبیعتی باورنکردنی در بین بقیه ی روستاهای ایران  خودنمایی می کند، بلکه ارزش تاریخی مثال زدنی ای هم دارد.

روستای کندلوس در نوشهر قدمتی ۴ هزار ساله دارد، اشیایی که به زمان های دور برمی گردند را می توانید در موزه ی این روستا پیدا کنید، موزه ای که آثار بسیار پر قدمت این منطقه را در خود جای داده است. پیشنهاد می کنیم حتما به این روستا سفر کنید و آن را  به عنوان یکی از مقاصد سفری ارزشمند در کنار خانواده یا دوستان، در برنامه تان بگنجانید.

روستای کندلوس نوشهر

 چرا باید به روستای کندلوس در نوشهر برویم؟

روستای کندلوس علیرغم کوچک بودنش، دنیایی از جاذبه ها را در خود جای داده است، می خواهیم تعدادی از این جذابیت ها را به شما هم معرفی کنیم:

از آنجا که روستای کندلوس در خطه ی سرسبز شمال قرار گرفته است، طبیعی است که طبیعیتی تا این اندازه سحرانگیز داشته باشد. کندلوس در کوه های البرز و در دره ای به نام زانوس قرار گرفته است،  دره ای که در آن انواع گونه های گیاهی و جانوری به چشم می خورد و چشمه سارهای بیشمار، زیبایی آن را چندین برابر می کند.

کندلوس در نوشهر

دیدن معماری روستا و خانه های روستایی و زندگی اهالی شیرین روستای کندلوس از نزدیک، یکی دیگر از پوینت های مهم در بازدید از این روستا است. روستایی که اخنه های چوبی قدیمی با ایوان های کاه گلی اش خودنمایی می کند و اهالی روستا هم جان تازه ای به این همه زیبایی می بخشند.

خانه های روستای کندلوس نوشهر

جدای از طبیعت بکر و سیری ناپذیر، اولین موزه روستایی دنیا هم در کندلوس واقع شده است، موزه ای که ۲ طبقه دارد اما شهرتش جهانی است و اولین موزه روستایی جهان است. جالب است بدانید که در این موزه، آثار و اشیا از هزاره دوم قبل از میلاد تا دوران قاجار نگهداری می شود.

موزه روستای کندلوس در نوشهر

آبشار کندلوس

در ۵ کیلومتری روستا آبشاری ۱۰ متری قرار دارد که با جنگل محصور شده است. برای رسیدن به آبشار کندلوس حدود ۱ ساعت پیاده روی لازم است.

 آرامگاه امامزاده فضل و فاضل

یکی دیگر از دیدنی های این روستا، آرامگاه امامزاده فضل و فاضل است که از مکان های زیارتی روستا هم محسوب می شود. آرامگاهی ساده و چوبی که قدمت آن به ۱۰۰ سال پیش بر می گردد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code