بلیط هواپیما

کوه بهشتی هوآشان در چین، یک جهنم واقعی

مناطق و مکان های حیرت آور زیادی در جهان وجود دارد که برای افرادی که به دنبال ماجراجویی و خطر هستند، بهترین مکان است. این مناطق معمولا طبیعی هستند و علاوه بر مناظر بسیار زیبا، آب و هوای خیلی خوبی هم دارند. اگر دنبال ترس و هیجان و خطر کردن هستید باید به این مکان ها بروید. یکی از این ها، کوه هوآشان چین یا همان گذرگاه هوآشان است که در اینجا می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم. البته فراموش نکنید که این مکان و مکان های مشابه بسیار خطرناک هستند و اگر هیجان برایتان مهم تر از سلامتی است، به این مکان ها بروید! همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
به چین ارزان سفر کنید!
با خصوصیات چینی ها آشنا شوید

کوه هوآشان چین | گذرگاه هوآشان

هوآشان نام کوهی و یکی از خطرناک ترین گذرگاه های کوهستانی دنیا است که در شهر هوآیین و در کشور چین قرار گرفته است. این گذرگاه به اندازه ای زیباست که به آن لقب «کوه بهشتی» را داده اند.

درباره رشته کوه هوآشان

رشته کوه هوآشان، پنج قله دارد که برای رسیدن به این ۵ قله، فقط ۱ راه وجود دارد و آن هم یک مسیر خیلی باریک با شیب وحشتناک است. در این مسیر کوهستانی، نرده ای هم وجود دارد که البته با گذشت زمان، دیگر مثل قبل نیست و کاملا فرسوده شده و در بعضی جاها هم کاملا قطع شده است! باید بدانید این گذرگاه کوهستانی، یکی از خطرناک ترین گذرگاه هاست که تا حالا بیشتری تعداد کشته شدگان را داشته و از نظر ایمنی، تقریبا صفر است.
طبق آمار، هر سال حدود ۱۰۰ نفر در این گذرگاه کشته می شوند اما هنوز هم معلوم نیست چرا بعضی از افراد تا این اندازه دوست دارند تا جان خود را به خطر بیندازند. البته نباید ناگفته بماند که به جان خریدن این همه خطر، شما را به بهشتی بی نظیر از درختان سر سبز و جنگل های بی مانند هدایت می کند. عرض این گذرگاه حتی به ۵۰ سانتیمتر هم نمی رسد و تقریبا ۳۰ سانتیمتر است، آن هم روی تخته های چوبی فرسوده و زنجیرهایی که دیگر در خیلی از جاها قطع شده اند. همین موضوع، این گذرگاه کوهستانی را خطرناک کرده و باعث شده تا هر کسی جرات رد شدن از آن را نداشته باشد.


گذشته از مناظر زیبا، با رد شدن از این کوه، معبدی را هم می توانید ببینید که برای چینی ها مقدس است و خیلی از آنها برای عبادت به این معبد می روند. البته این معبد درست روی قله ی پنجم قرار دارد! بنابراین برای رسیدن به آن باید حدود ۱۲ کیلومتر راه بروید. بعد از این قله، می رسیم به قله ی جنوبی که از بقیه بلندتر است و به همین دلیل به آن، «سلطان کوه» می گویند. اگر هم بخواهید فراموش نشدنی ترین و شگفت انگیزترین طلوع خورشید زندگی تان را ببینید، باید به قله ی شرقی بروید. به همین دلیل است که به این قله، «قله ی خورشید» هم می گویند.
بعد از این قله، می رسیم به قله ی میانی. در آن دوران، دختر امپراطور موگونگ که نانگیو نام داشت، به دلیل اینکه از هیاهوی شهر خسته شده بود، تصمیم گرفت تا به کوهستان برود و در آنجا بماند تا به آرامش برسد. او و همسرش به این کوه آمدند و در همانجا ماندند و به همین دلیل است که به آن «دختر شاه» می گویند.
در آخرهم قله ی غربی که مانند گل و بسیار زیباست و به همبن دلیل به آن، «نیلوفر آبی» می گویند.

راستی اگر به هیجان علاقه و خطر علاقه دارید، مطلب جالب دیگری را که در باره ی بقیه ی مکان های خطرناک دنیا است را هم می توانید در زیر بخوانید:

پلکان مرگ کجاست؟

ماجراجوترین مادرهای دنیا
ماجراجوترین مادرهای دنیا
ماجراجویی و لذت قایقرانی در پالاوان
ماجراجویی و لذت قایقرانی در پالاوان
۵ نکته برای اینکه کوهنوردی بهتری داشته باشید!
۵ نکته برای اینکه کوهنوردی بهتری داشته باشید!
ماجرای جالب سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران!
ماجرای جالب سفر زوج آلمانی_سوئیسی به ایران!