بلیط هواپیما

همه چیز درباره کوه های رنگارنگ چین

کوه های رنگارنگ چین

کوه های رنگارنگ چین

با دنیای نقاشی و رنگ آمیزی چقدر ارتباط دارید؟ آیا تا کنون به نقاشی های موجود در طبیعت زنده دقت کرده اید؟ اینکه کدام دست هنرمند و چیره دست چنین زیبا این طبیعت را نقاشی کرده است؟ کوه های زیبا و استوار، دشت های گسترده  و رنگارنگ، دریاهای مواج و آرام مجذوب کننده و هر چه که زیبایی خیره کننده در طبیعت است همه و همه انسان را ضمن اینکه به وجد می آورد و لذتی دو چندان را پدید می آورد سبب می شود تا کمی به فکر فرو رود تا علت آن پدیده را جستجو نماید. الی گشت شما گردشگران دوستدار پدیده های بکر و زیبا را به تماشای یکی از این پدیده ها که به کوه های رنگارنگ چین معروف گشته فرا می خواند.

پدیده دانکسیا لندفرم یا کوه های رنگارنگ چین

مطالب مرتبط:
کوه های رنگین کمان چین، پالت رنگی طبیعی!
گران قیمت ترین و کمیاب تری سنگ های جهان

پدیده دانکسیا لندفرم یا کوه های رنگارنگ چین یکی از بی نظیر ترین و زیبا ترین پدیده ها و مباحث زمین شناسی است و در برخی مناطق چین قابل مشاهده است، مانند ژانگی در استان گانسو چین. این پدیده که به معنی ابر سرخ می باشد در بخشی از زمین دیده می شود که سنگهای آن ماسه ای و به رنگ قرمز است. این سنگ ها در گذر زمان به کوهها و صخره هایی زیبا و شگفت انگیز و دیدنی  مبدل شده اند. دانکسیا یعنی ابر سرخ! و این ابر سرخ کوهستانی قله هایی با نوک تیز و تپه های گرد است. پدیده‌ی طبیعی رنگارنگ یا ژانگی دانکسیا لندفرم رگه‌هایی به رنگ‌های آبی، قرمز، زمردی، سبز، نارنجی،زرد، و… است که  بخش های گوناگون ژانگی دانکسیا لندفرم را زیبایی بخشیده است. این تنوع و گوناگونی رنگی در این نقطه از چین بیش از هر چیز یک بوم زیبای نقاشی را در ذهن بیننده تداعی می کند، یک اثر سورئالیستی که هیچ شباهتی با دنیای واقعی و طبیعت رنگی ندارد و گویا این پدیده شگفت انگیز و این کوه های رنگارنگ چین بیشتر یک فتوشاپ است تا یک پدیده ی طبیعی.

چین

پدیده ژانگی دانکسیا لندفرم که زیبایی خیره کننده آن و  همچنین نظم و ترتیبی که در این رنگ آمیزی طبیعی صورت گرفته هوش از سر انسان می برد یک نمونه‌ از پدیده های منحصر به فرد هزاران پدیده ژئومورفولوژی سنگی است که از ماسه سنگ‌های قرمز و کنگلومراها بوجود آمده است. رودهایی که به دریاچه می ریزند، چه چیزی با خود از آن بالا دست ها به ارمغان می آورند  که حاصلش رسوبات رنگی  است؟ این رسوبات پس از ته نشین شدن چنین زیبایی را برای کوه های رنگارنگ چین می آفرینند. این فرآیند شکل گیری ژئوپارک ژانگی بالغ بر ۲۴ میلیون سال به درازا کشیده و می توان قدمت آن را به دوره کرتاسه، از ادوار علم زمین شناسی نسبت داد. به تازگی یونسکو این منطقه را میراث جهانی نامیده و سبب شد تا  این کوه های رنگارنگ چین شهرت جهانی پیدا کند.

طبیعت رنگی

برای رهایی از هزاران چالش وحشتناک و دیوانه کننده زندگی امروزی شاید دلتان خواسته باشد به تنهایی یا با یک همراه سفر کنید به دور دست ها و از هر چه که هست دور شوید! آزاد و رها، بی وزن همچون پرنده ای سبکبال در آسمان خیال و دنیایی رنگ و زیبایی، چه چیز می تواند مانع از این سفر رویایی و پرواز بر فرار کوه های رنگارنگ چین شود. سفری که آرامشی در وجود انسان جاری می سازد که هرگز در تصور نمی گنجد. قدم زدن بر فرشی از رنگین کمان رنگ ها، فرق بین رویا و واقعیت در اینجا ناممکن می شود در این نقطه از کره ما، در چین، در گانسو، یک لحظه در خود فرو می روی و با خود می گویی این زمین ما که این همه سعی در ویرانی و زشتی اش کرده اند چنین بهشتی از رنگ و زیبایی دارد دیگر نقاط جهان چه خبر است؟! به نظر می رسد مناسب ترین زمان برای رفتن به این نقطه زیبا از زمین و غرق شدن در زیبایی های آن، ماه های ژوئن تا سپتامبر می باشد. در فصل تابستان ساعات بازدید ۵ صبح تا ۸ بعد از ظهر است و در زمستان از ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر می باشد. هزینه ورودی به این منطقه و بازدید از آن برای هر نفر ۱۰ دلار است.

پدیده دانکسیا لندفرم
دیدنی های بایرو آلتو، لیزبون پرتغال
دیدنی های بایرو آلتو، لیزبون پرتغال
برترین جاذبه های گردشگری شهر الحمامات در تونس
برترین جاذبه های گردشگری شهر الحمامات در تونس
دیدنی های روی آب و زیر آب لندن
دیدنی های روی آب و زیر آب لندن
از شمال تا جنوب ویتنام + ویدئو
از شمال تا جنوب ویتنام + ویدئو