باورتان می شود این قطره آب غول پیکر، یک کیک باشد؟

عجیب ترین کیک دنیا: کیک قطره باران | Raindrop Cake

ژاپن کشوری بسیار شگفت انگیز و منحصربفرد است و همیشه غذاهای عجیبی را به دنیا معرفی کرده است: از شکلات کیت کت چای سبز گرفته تا هندوانه های مکعبی و دونات کاری! اما این بار ژاپنی ها دسری عجیب اختراع کرده اند که شبیه به یک قطره آب بزرگ است. در واقع باید بدانید که تنها ظاهر این کیک شبیه به آب نیست و این دسر واقعا هم از آب ساخته شده است! این کیک با ظاهر و ترکیبات عجیبی که دارد لقب عجیب ترین کیک دنیا را به خود اختصاص داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد کیک قطره باران بیشتر صحبت کنیم.

کیک عجیب آب

کیکی که واقعا از آب ساخته شده!

مطالب مرتبط:
خلاقانه ترین و عجیب ترین غذاهایی که در اینستاگرام محبوب شدند!
حقایق عجیب و خنده داری که در مورد ژاپن نمی دانستید
عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی جهان که هیچ توجیهی برای آن ها نیست

مطمئنا در گرمای تابستان هیچ چیز به اندازه آب نمی تواند تشنگی تان را برطرف کند. حالا فکر کنید کیکی وجود داشته باشد که واقعا از آب ساخته شده باشد! یعنی یک قطره آب بزرگ را داخل دهانتان می گذارید و اینطوری هم آب خورده اید و هم کیک! کیک قطره باران یکی از اختراعات جدید ژاپنی هاست و در واقع اولین شرکتی که این کیک عجیب را ساخته شرکت Kinseiken Seika در توکیو است. کیک قطره آب در ژاپن میزو شینگن موچی نامیده می شود و بسیار هم محبوب شده است. البته به دلیل دمای ذوب پایین این کیک در حال حاضر تنها در چند فروشگاه معدود به فروش می رسد و باید این کیک را در همان فروشگاه خورد، وگرنه آب می شود. در ژاپن معمولا این قطره های بزرگ آب را گاهی با چوبک های غذاخوری ژاپنی (چاپستیک) می خورند و آن را درسته در دهانشان قرار می دهند. البته این کیک را اغلب با قاشق سرو می کنند که برای گردشگران هم راحت تر است. اما کیک قطره باران با ظاهر عجیب و غریبی که دارد چطور ساخته می شود و چه طعم و مزه ای دارد؟

عجیب ترین کیک دنیا

این کیک عجیب چطور تهیه می شود؟

کیک قطره باران دستور تهیه بسیار ساده ای هم دارد و از ترکیب آب تازه از کوه های آلپ ژاپن با ماده ای به نام آگار-آگار تهیه می شود. آگار-آگار ترکیبی ژلاتین مانند است که از جلبک دریایی به دست می آید و در بسیاری از غذاهای ژاپنی کاربرد دارد. آگار-آگار به دلیل گیاهی بودن و بدون کالری بودن در بین افرادی که رژیم دارند بسیار محبوب شده است. آب با آگار-آگار ترکیب می کنند و در قالب گرد می ریزند تا حالت ژله ای پیدا کند. البته اغلب شکر هم به ترکیب این کیک اضافه می شود تا طعمی شیرین داشته باشد. این کیک هم به خاطر ظاهر منحصربفردش و هم به دلیل بدون کالری بودن طرفداران زیادی پیدا کرده است. ژاپنی ها استاد غذاهای خاص و هنرمندانه هستند و این کیک هم یکی از آخرین ابتکارات آن هاست.

دسر قطره باران

کیک قطره باران به خودی خود جذاب و زیباست، اما ژاپنی ها معمولا این کیک زیبا را به شیوه ای هنرمندانه هم سرو می کنند که باعث جذابیت بیشتر آن می شود. معمولا این قطره آب بزرگ را روی برگ یا ظرفی چوبی قرار می دهند تا بیشتر شبیه به قطره آب باشد! این کیک را باید خیلی سریع خورد وگرنه اگر مثلا ۲۰ دقیقه در هوای آزاد باقی بماند آب می شود و حتی تبخیر می شود! بنابراین اگر در خوردنش تعلل کنید چیزی از آن باقی نمی ماند! در کنار این کیک معمولا شربت و آرد دانه سویای تفت داده شده هم سرو می کنند که ترکیب آن ها بسیار خوشمزه می شود.

کیک قطره باران که به کیک آب هم شهرت پیدا کرده به یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن تبدیل شده است. توریست هایی که به ژاپن سفر می کنند به دنبال فروشگاه هایی هستند که این قطره های آب زیبا را بفروشد. این کیک های آبی به ویژه در فصل تابستان جایگزینی بسیار جالب و هیجان انگیز برای آب هستند و محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

کیک عجیب ژاپنی

البته اگر نمی توانید فعلا به ژاپن سفر کنید شاید بتوانید خودتان هم در منزل این کیک را درست کنید. برای تهیه این کیک عجیب به آب کاملا خالص و تمیز و همین طور آگار-آگار نیاز دارید. البته یک نکته را فراموش نکنید و آن اینکه اغلب غذاهای ژاپنی برخلاف طرز تهیه ساده ای که دارند نیاز به تبحر خاصی دارند. کیک قطره باران هم با اینکه ترکیبات ساده ای دارد یک اثر هنری کامل و حاصل تجربه سرآشپزهای ژاپنی است.

منبع: vogue.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد