دیدنی ترین ویدیوی ممکن از شهر کی یف

کی یف

کی یف پایتخت کشور اوکراین و بزرگترین شهر این کشور است و یکی از زیباترین شهرهای اروپایی محسوب می شود. عبور رودخانه دنیپر از میان  شهر، هم سبب زیبایی این شهر شده و هم اینکه شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده است.

این شهر زیبا علاوه بر جاذبه های فراوانی که دارد و باعث شده تا گردشگران، این شهر را برای گشت و گذار انتخاب کنند، یک مرکز فرهنگی، هنری و علمی اوکراین هم محسوب می شود و دانشمندان و بزرگان علمی زیادی زادگاهشان این شهر بوده و در این شهر زندگی کرده اند. این شهر فرهنگی و هنری زیبا در شمال کشور پر جاذبه اوکراین قرار دارد و بعد از شهرهای استانبول، مسکو، لندن، سن پترزبورگ، برلین و مادرید هفتمین شهر پرجمعیت اروپا به حساب می آید.

کی یف در گذشته مرکز سلسله ‌های پادشاهانی بوده که تبارشان روسی بود و همین باعث شده که تا حالا در میان مردم روس زبان به عنوان مادر شهرهای روسیه معروف باشد. قدمت این شهر ۱۵۰۰ سال است. در این شهر علاوه بر مراکز علمی و فرهنگی گوناگون کارخانجات و کارگاه ها زیادی وجود دارد که در زمینه های مختلفی مثل کشتی سازی، صنایع هوافضا، محصولات الکتریکی و الکترونیکی و بسیاری صنایع دیگر فعالیت دارند.

این شهر فرهنگی زیبا دارای اماکنی مانند تئاترهای زیبا و مجهز، سالن های کنسرت فوق العاده زیبا، موزه های دیدنی جالب، سینما ها، کتابخانه و سیرک هایی است که گردشگران را سرگرم می کند و وجود این همه مرکز فرهنگی و تفریحی گویای قدمت و تاریخ این شهر و کشور اوکراین است. در این ویدیو گوشه ای از دیدنی های این شهر اروپایی زیبا را ببینید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد