گران ترین کلیسای جهان در لیسبون

موزه و کلیسا ی «Igreja de Sao Roque» لیسبون

لیسبون پرتغال شهری است که نه تنها با رنگ های گرم و آفتاب بی نظیرش از شما پذیرای می کند، بلکه میراث مهم و شگفت انگیز تاریخی اش شما را شگفت زده خواهد کرد. در شهر چند ملیتی و تاریخی لیسبون، می توانید شاهد یکی از زیباترین و گران قیمت ترین کلیساهای جهان باشید.  معماری خاص و اعجاب انگیز  این کلیسا، باعث شده تا عنوان شاهکار هنر اروپایی را به خود بگیرد. اگر به هنر و معماری علاقه دارید، کلیسای ایگرخا ده سائو راک از آن دسته شاهکارهایی است که باید در برنامه سفرهایتان قرار بدهید. با الی گشت همراه باشید تا با این کلیسا آشنا شوید.

نمای کلیسا

درباره کلیسا و موزه

مطالب مرتبط
کلیسای سیستین در واتیکان، موزه نقاشی های میکل آنژ
۶ واقعیت جالب درباره کلیسای سنت مارک در ونیز

ظاهر ساده و آرام این کلیسا، یکی از بدیع ترین و خوش ساخت ترین کلیساهای شهر لیسبون را در خودش پنهان کرده است. این کلیسای مقدس و موزه ی همراه آن، از بهترین نمونه های هنر مسیحیت هستند. کلیساهای کوچک آن از شاهکار های معماری باروک هستند. یکی از آن ها از گرانترین کلیسای کوچک جهان است که شاهکار هنر اروپایی به شمار می آید.

در ساخت این کلیسا از گران ترین مصالح اولیه استفاده شده است. مصالحی مثل عاج، عقیق، سنگ لاجورد و آذرین، طلا و نقره در ساخت آن به کار رفته است. اگر قصد دارید در سفر به پرتغال تنها از یک کلیسا دیدن کنید، ایگرخا ده سائو راک با معماری اعجاب انگیزش قطعا بهترین گزینه خواهد بود.

کلیسا

تاریخچه

این موزه در شهر لیسبون قرار دارد.ایگرخا سائو راک در اصل عبادتگاهی بود که در آن آثار باستانی و مقدس سائو راک (نام شهری در برزیل) نگهداری می شد. سائو راک (۱۲۹۵-۱۳۲۷) به دلیل توانایی معجزه آسایش در درمان قربانیان طاعون، فردی مقدس شمرده می شد. هر ساله در ۱۶ آگوست جشن یابود او در این مکان برگزار می شود.

موزه لیسبون

سائو راک بعد از مرگش به عنوان سمبلی برای درمان بیماری سیاه و مرگ آور طاعون شناخته شد. بیماری ای که در آن زمان قاره ی اروپا را غارت کرده بود. پادشاه مانوئل اول، از پادشاهان آن زمان در پرتغال، معتقد بود آثار به جا مانده از سائو راک می تواند از کشور پرتغال محافظت کند. بنابراین او تصمیم به ساخت عبادتگاهی گرفت تا خانه ای برای این آثار با ارزش باشد.

محراب کلیسا

این عبادتگاه تا نیمه ی دوم قرن شانزدهم میلادی، چندان شناخته شده نبود. در نیمه ی دوم قرن شانزدهم به محلی برای برگزاری اجتماعات کاتولیک ها در آن زمان تبدیل شد. سرمایه و از خود گذشتگی های این گروه، باعث شد عبادتگاه کوچک سائو راک به یکی از مهم ترین و زیباترین کلیساهای شهر لیسبون تبدیل بشود.

کلیسا لیسبون

اطلاعات بازدید

این کلیسا هر روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۱۷ عصر باز است و ورودی آن رایگان است. موزه ی آن نیز هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر باز است و روزهای پنج شنبه ساعت کاری آن از ۱۴ الی ۲۱ است.

به غیر از روزهای یکشنبه که ورود به موزه تا ساعت ۱۴ رایگان است، هزینه ی ورودی آن ۲ و نیم یورو است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این کلیسا، ایستگاه بیسا کیادو است و بعد از آن رسیدن به کلیسا نیاز به کمی پیاده روی دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code