گردشگاه سیاسرد در بروجن، تفرجگاهی خنک برای تابستان

گردشگاه سیاسرد در بروجن

بروجن یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری ست که در شرقی ترین نقطه ی این استان قرار  دارد. یکی از تماشایی ترین جاذبه های طبیعی شهر بروجن، گردشگاه سیاسرد است، طبیعتگاهی سرسبز و وصف نشدنی که در فصل گرما با آب و هوای خنک و مطبوع تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های شهر می شود. به خصوص در آخر هفته ها افراد زیادی را در این محل می بینید که برای فرار از گرمای تابستان و گذراندن لحظاتی آرام در طبیعت خودشان را به اینجا رسانده اند. اگر می خواهید با گردشگاه سیاسرد بیشتر آشنا شوید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

گردشگاه سیاسرد
مطالب مرتبط:
طولانی ترین آبشار ایران در استان چهارمحال و بختیاری
تالاب گندمان، طبیعت زیبای استان چهارمحال و بختیاری

گردشگاه سیاسرد در اطراف چشمه ای به همین نام شکل گرفته و در استان چهارمحال و بختیاری در ۴ کیلومتری شهر بروجن قرار دارد. آب و هوای خنک و مطبوع خیلی ها را به این منطقه می کشاند تا مدتی احساس شورانگیز بودن در میان طبیعت را تجربه کنند. وجود درختان سر به فلک کشیده، چشمه و کوه آبسرد از این منطقه یک تفرجگاه واقعی ساخته است جایی که می توان در دل طبیعت بکرش ساعت ها طبیعت گردی کرد. از طرفی وجود امکانات مناسب و همین طور موقعیت مکانی عالی تعداد گردشگران این منطقه را بیشتر و بیشتر کرده است.

اگر مشتاق شدید که در سفر به نواحی ایران از این منطقه دیدن کنید باید بدانید که این گردشگاه بر سر راه جاده بروجن به خوزستان جای گرفته است. از آنجا که اینجا مسیر رفت و آمد خیلی از ماشین هاست خیلی ها برای چند ساعتی استراحت هم که شده به این گردشگاه می روند. مطمئنا این تفرجگاه خنک برای اهالی استان گرم خوزستان مثل بهشت می ماند برای همین هم بیشتر گردشگران این منطقه را اهالی استان خوزستان تشکیل می دهند. هوای خنک و تمیز این جاذبه را جزء پر بازدید ترین مکان های این منطقه کرده است، جایی که حتی در اوج گرمای تابستان هم خنک است و سرسبز.

گردشگاه سیاسرد در بروجن

در شب اینجا آنقدر سرد می شود که کمتر گردشگری می تواند شب را در این منطقه بگذراند. گردشگرانی که بدون تجهیزات قصد ماندن شبانه در این منطقه را دارند مطمئنا با دیدن هوای سرد آن غافلگیر می شوند. شاید کنجکاو شدید که بدانید چرا آب و هوای این ناحیه تا این حد خنک است وجود چشمه و همینطور کوه سیاسرد که حدود ۲۷۰۰ متر ارتفاع دارد از دلایل خنکای این منطقه است. بدون شک گردشگاه سیاسرد یکی از مناطق جذاب گردشگری این استان است پس بی جهت نیست که هر سال موفق به رتبه ی اول و دوم جاذبه ی نمونه می شود. اگر قصد اقامت شبانه در این منطقه را دارید حتما باید به لباس و وسایل گم مجهز شوید.

اگر پای صبحت کسانی که شب را در این منطقه مانده اند بنشینید آب و هوای آن را خاص و منحصربفرد می دانند، آنقدر خاص که نمونه اش در هیچ جای دیگر ایران پیدا نمی شود. چیزی که در این منطقه اول از همه به چشم می آید بدون شک آب و هوای خنک آن است اما در کنار آن، طبیعت جذاب و تمیزی منطقه هم توجهتان را جلب می کند. یکی از دلایلی که این محل، منطقه نمونه گردشگری شده همین تمیزی و نظافتی ست که بودن و استراحت در آن را دلپذیرتر کرده است.

سفر به بروجن

بگذارید کمی درباره امکانات رفاهی این منطقه حرف بزنیم؛ در اینجا شهربازی و همینطور امکانات رفاهی کافی برای تفریحات خانوادگی فراهم هست، به علاوه، سکوهای زیادی هم به چشم می خورد که خانواده ها می توانند چند ساعتی را بر روی آن ها استراحت کنند و از آب و هوای مطبوع این منطقه لذت ببرند. حتی در اینجا رستورانی هست که اگر همراه خود غذا ندارید می توانید روی غذاهای خوشمزه و گرم آن حساب کنید. در اطراف چشمه طراحی ها و فضاسازی های جذابی می بینید که خیلی ها را مشتاق به استراحت در آن منطقه می کند. به همه ی این امکانات، فروشگاه های مواد غذایی، پارکینگ، محوطه‌ های چادرزنی و سرویس‌های بهداشتی را هم اضافه کنید تا بدانید چرا این منطقه تا این حد پرطرفدار و محبوب است.

برای رسیدن به این منطقه جاده ای آسفالته وجود دارد که رفت و آمد را آسان و بدون دردسر می کند از طرفی اینجا  تا مکان های اقامتی بروجن هم فاصله ی کمی دارد و مسافران به راحتی می توانند از آن دیدن کنند. در منطقه سیاسرد چشمتان به ویلاها و کوچه باغ های جذابی می افتد که حال و هوای خاصی به این تفرجگاه داده اند. در اطراف این گردشگاه، باغ های میوه ی زیادی هست که زیبایی منطقه را دوچندان کرده اند و جایی بهشتی را به وجود آورده اند. در جاده ای که به تفرجگاه می رسد مسیرهای خوبی برای پیاده روی به چشم می خورد که عده ای با دوچرخه و تعدادی با پای پیاده این مسیر ۶ کیلومتری را طی می کنند و بعد از رسیدن به تفرجگاه و چند ساعتی استراحت و نوشیدن آب خنک چشمه، به سمت شهر بروجن برمی گردند.

جاذبه های بروجن

سیاسرد چشمه هایی دارد خنک و گوارا که سرچشمه ی آن ها منابع آبی زیر کوه سیاسرد است. در سال هایی که فراوانی آب است این چشمه ها مملوء از آبی گوارا هستند. این منطقه حتی زمستان های تماشایی هم دارد؛ وجود تپه ها و کوه ها و حجم زیاد برف، اینجا را به محلی عالی برای اسکی و تفریحات زمستانی تبدیل می کند. کوه سیاسرد در این فصل تبدیل به پیست طبیعی اسکی می شود که علاقمندان زیادی را به خود جذب می کند. چشمه و درختان انبوه در کنار هم جایی رویایی را در نزدیکی شهر بروجن به وجود آورده اند که بازدید از آن تا مدت ها در خاطرتان می ماند.

این گردشگاه بعد از اینکه در سال ۸۶ به عنوان تفرجگاه ملی انتخاب شد پیشرفت زیادی کرده است و با توجه به تعداد زیاد گردشگرانش تبدیل به گردشگاه نمونه ی استان چهارمحال و بختیاری شده است.

۱۱ جاذبه ی دیدنی از ایلام که از آن ها خبر نداشتید!
آشنایی با آرامگاه شاه نعمت الله ولی در ماهان کرمان
کویر ورزنه، جایی برای تماشای تپه های شنی
راهنمای سفر به استان گلستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code