بلیط هواپیما

گشتی در جاذبه های دیدنی افغانستان

افغانستان پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به مقصد زیبای گردشگری دارد و با کوه ها و دریاچه های دلفریبش محلی مناسب برای گشت و گذار و تفریح ماجراجویان است. در شهرهای بزرگ این کشور می توانید اقامت گاه های خوب و غذاهای خوشمزه پیدا کنید و غرق در بناهای تاریخی و فرهنگی ای شوید که ریشه در تاریخ طولانی این سرزمین دارند. می خواهیم درباره جاذبه های افغاستان حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

افغانستان

موزه کابل

مطالب مرتبط:
این تصاویر از زندگی عشایر افغانستان شما را میخکوب می کنند!
چرا چینی ها و ژاپنی ها چشم بادامی هستند؟

موزه کابل زمانی یکی از بزرگ ترین موزه های دنیا بود در این موزه از سکه های طلای هلنیستی تا برنزهای اسلامی به نمایش در آمده است. این موزه در سال ۱۹۱۹ افتتاح شد و گنجینه ای از آثار تاریخی ای است که از دل خاک این سرزمین بیرون آمده است.

منار جام Minaret of jam))

منار جام با ارتفاع ۶۵ متر تنها نگهبان در محل تلاقی رودخانه های هری رود و جام رود و بزرگ ترین بنای به جا مانده از مپراتوری گورید است.

منار جام

مسجد جمعه

مسجد جمعه با قدمت بیش از ۸۰۰ سال زیباترین بنای اسلامی افغانستان و یکی از بهترین ها در آسیای مرکزی است. هنر موزائیک کاری و جزئیات پیچیده در طراحی این مسجد آن را به محلی غرور انگیز و زیبا برای ستایش خداوند تبدیل کرده است.

گازار گاه (Gozar Gah)

این حرم یکی از مقدس ترین مکان های افغانستان است که متعلق به شاعر و عارف قرن ۱۱ خواجه عبدالله انصاری است و روزانه صدها نفر از نقاط مختلف افغانستان از آن زیارت می کنند.

ارگ هرات

ارگ هرات بنای تاریخی در شهر هرات که از زمان اسکندر مقدنی به جای مانده است. این ارگ قدیمی ترین بنای هرات است و تا سال ۲۰۰۵ از آن به عنوان پادگان نظامی و زندان استفاده می شد تا  اینکه در آن سال ارتش افغانستان این بنا را در اختیار وزارت اطلاعات، فرهنگ و گردشگری قرار داد.

ارگ هرات

باغ بابر (babur)

باغ تفریحی و تاریخی بابر به دستور شاه مغول بابر در سال ۱۵۲۸ در شهر کابل ساخته شد. این باغ از دوست داشتنی ترین مکان های کابل است و با ۱۱ هکتار مساحت بزرگ ترین فضای سبز عمومی شهر به حساب می آید. این باغ به شکل چهار باغ درست شده و از مکان های تفریحی پادشاهان مغول بوده است.

مسجد کبود

مسجد کبود بارگاهی در شهر مزار شریف است که زوار زیادی برای زیارتش از ننقاط مختلف کشور به این مکان می روند. با این که غیرمسلمان ها نمی تونند وارد این مسجد شوند اما می تواند از فضای سبز زیبایی که در اطراف مسجد هست لذت ببرند. بیشتر مسلمانان معتقدند که امام علی در شهر نجف به خاک سپرده شده اما بعضی از افغان ها بارگاه امام علی را در این مکان می دانند.

مسجد کبود

موزه سلطانی (Sultani)

موزه سلطانی در سال ۲۰۰۴ توسط احمد شاه سلطانی، تاجر طلا که در زمان جنگ های داخلی در لندن بود تاسیس شد. در این موزه مجموعه ای از آثار باستانی افغانستان جمع آوری و نگهداری می شود.

قبرستان اروپایی

این قبرستان در سال ۱۸۷۹ توسط ارتش بریتانیا ساخته شد تا کشته شده های جنگ دوم افغانستان و انگلیس در آنجا دفن شوند. در این قبرستان حدود ۱۵۰ قبر است که بیشتر آن ها از اعضای جامعه بین المللی کابل قبل از جنگ بودند.

باغ وحش کابل

این باغ وحش از محبوب ترین مکان های تفریحی کابل است. در این باغ وحش حیواناتی مثل شیر و ببر وجود دارد که دیدن آن ها برای حیوان دوستان می تواند جالب باشد.

منبع: lonelyplanet.com

افغانستان، سرزمینی ناشناخته + ویدئو
افغانستان، سرزمینی ناشناخته + ویدئو
مراسم بزکشی یا مسابقه کوکپر، جاذبه ای در بین مردم افغانستان!
مراسم بزکشی یا مسابقه کوکپر، جاذبه ای در بین مردم افغانستان!
این تصاویر از زندگی عشایر افغانستان شما را میخکوب می کنند!
این تصاویر از زندگی عشایر افغانستان شما را میخکوب می کنند!
شهر غلغله در افغانستان، میراث جهانی یونسکو با قدمت ۲۰۰۰ سال
شهر غلغله در افغانستان، میراث جهانی یونسکو با قدمت ۲۰۰۰ سال