طبیعت و فرهنگ بکر و کم‌نظیر گوانگشی چین

با جاذبه‌های منطقه خودمختار گوانگشی چین آشنا شوید

گوانگشی منطقه‌ ای خود مختار در جنوب کشور چین و در همسایگی کشور ویتنام است. این منطقه به خاطر طبیعت کم‌نظیر، زیبایی و تنوع فرهنگ‌های قومی خود معروف است.

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی شی‌آن چین
جاذبه های طبیعت چین
دیدنی‌ترین جاذبه های هنگ کنگ

این منطقه در جنوب چین واقع شده است و در قسمت جنوب غربی با ویتنام مرز مشترک دارد. گوانگشی در واقع آسان ترین نقطه حمل و نقل دریایی در جنوب غربی چین است و بازدیدکنندگان از این منطقه به راحتی می توانند به ویتنام بروند و یا اینکه از ویتنام به این منطقه بیایند. گوانگشی دارای عرض جغرافیایی کوتاه و آب و هوا گرمسیری و استوایی است. یعنی آب وهوایی بارانی، گرم و شرجی. جولای گرمترین ماه سال در این منطقه است و متوسط دما به ۲۳ الی ۲۹ درجه سانتی گراد می رسد. سردترین ماه سال ژانویه است و میانگین دما به ۶ الی ۱۶ درجه سانتی گراد می رسد.۸۰ درصد بارش های این منطقه هم در بین ماه های آپریل تا سپتامبر به وقوع می پیوندد. به صورت کلی گوانگشی شبیه حوضی است که دیواره‌هایی با ارتفاع زیاد، مرکز آن که کم ارتفاع تر است را احاطه کرده اند. علاوه بر این، گوانگشی منطقه‌ای کوهستانی است و بخش های محدودی از آن فلات هستند. مرکز این منطقه شهر Nanning است که به خاطر سرسبز و حاصل‌خیز بودن، به «شهر سبز» معروف است.

گوانگشی

فرهنگ عامه و قومی گوانگشی 

گروه‌های قومی مختلفی در این منطقه وجود دارند که بیش از یک سوم جمعیت بومی را شامل می شوند. در میان این گروه ها،‌ قوم Zhaung نیز طی سرشماری سال ۲۰۱۰ یک سوم جمعیت منطقه را به خود اختصاص داده بودند. مردم Zhaung در خواندن و رقص ماهر هستند. یکی از مهمترین فستیوال‌های آن‌ها، فستیوال خواندن آوازهای محلی است که Sanyuesan نام دارد. خانه‌های این منطقه عموماً‌ دو طبقه هستند. به صورتی که طبقه پایین برای دام و طیور است و خود مردم در طبقه دوم زندگی می کنند. لباس‌های مردم این منطقه معمولاً‌ مشکی و آبی است و کمرهای تنگی دارند. به غیر از قوم Zhaung،‌ اقوام دیگری در این منطقه سکونت دارند. در میان آن ها می توان به Yao, Miao, Dong و Shui نام برد. هریک از این قوم ها لباس، زبان، غذا و معماری خاص خود را دارند و حتی فستیوال‌هایشان هم متفاوت است. تمام این تضاد و تفاوت‌ها باعث می‌شوند تا گوانگشی مقصدی جذاب برای گردشگری به شمار بیاید و افراد زیادی از آن بازدید کنند.

مناطق ساحلی در جنوب گوانگشی 

گوانگشی در شمال اقیانوس قرار گرفته است. معروف ترین مقاصد ساحلی گوانگشی در خلیج خلیج تونکین قرار گرفته‌اند، برای مثال Beihai, Qinzhou و Fangchenggang. تقاضا عموم گردشگران از تفرج‌گاه‌های ساحلی شامل آفتاب، دریای آبی و جزیزه های زیبا می شود و این همان چیزی است که سواحل گوانگشی به گردشگران ارائه می کنند. محیط زیست دریایی این منطقه واقعاً‌ شگفت انگیز است و بازدید سواحل مرجانی،‌ تفریحات دریایی و قایق رانی در بین جزیره‌های این منطقه تنها بخشی از فعالیت های ممکن در این منطقه هستند. از آنجایی که منطقه ی گوانگشی آب و هوایی نسبتاً‌ گرم دارد. بخش های ساحلی این منطقه را در هر فصلی از سال می توان بازدید کرد.

گوانگشی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code