بهترین پیست های اسکی تهران

۴ پیست برتر اسکی تهران

تهران بیشترین تعداد پیست های بین المللی ایران را در خودش جا داده است و این موضوع باعث شده است تا این استان، یکی از بهترین مقاصد برای اسکی و لذت بردن از مناظر زمستانی باشد. فصل اسکی در هر کدام از این پیست ها متفاوت است اما در همه حال می توانید از امکانات دیگری مثل تله کابین، تله سیژ و حتی هتل ها و رستوران های آن ها استفاده کرده و لذت ببرید. اگر شما هم از علاقمندان این ورزش هیجان انگیز هستید و دلتان هوس زمستان و برف بازی کرده است، با الی گشت همراه باشید تا شما را با ۴ پیست اسکی معروف و بین المللی در نزدیکی پایتخت آشنا کنیم.

پیست اسکی

۱- پیست اسکی بین المللی توچال

مطالب مرتبط
بهترین پیست های اسکی در روسیه
با تکنولوژی جدید می توانید در تابستان هم اسکی کنید

این پیست اسکی بین المللی که در فاصله ی ۵ کیلومتری از تجریش قرار گرفته است، یکی از محبوب ترین پیست های اسکی، خصوصا برای پایتخت نشینان است. این پیست در سال ۱۳۵۵ در ارتفاع ۲۹۳۵ متری قله توچال احداث شد. پیست اسکی توچال، از طرف فدراسیون جهانی اسکی، عنوان بین المللی به خود گرفت. بعد از آن، چندین دوره مسابقه بین المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان جهانی نیز در آن برگزار شد. امکانات این پیست شامل ۲ رستوران و ۱ هتل می شود. می توانید از یک شب اقامت در ارتفاعات توچال و منظره ی زیبای شبانه ی آن لذت ببرید.

توچال

۲-  پیست اسکی بین المللی دیزین

جالب است بدانید، پیست اسکی دیزین معتبر ترین پیست خوارمیانه به شمار می آید. این پیست اولین پیست اسکی ایرانی است که به دلیل داشتن ویژگی های خاص و رعایت استانداردهای جهانی، از طرف فدراسیون جهانی اسکی عنوان بین المللی به خود گرفت. امکانات این پیست  شامل ۲ هتل، ۱۹ کلبه و ۶ رستوران است. فصل اسکی در پیست دیزین، از اوایل آذرماه تا اواسط اردیبهشت ادامه دارد. این پیست شامل امکانات دیگری از جمله تله کابین، تله سیژ، تله اسکی بشقابی و تله اسکی چکشی نیز می شود. مرتفع ترین نقطه ی پیست دیزین، در ارتفاع ۳۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

دیزین

۳- پیست اسکی بین المللی شمشک

این پیست در فاصله ی ۵۷ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته است و بعد از پیست بین المللی دیزین، دومین پیست اسکی است که با رعایت استاندارهای جهانی، توانست از سمت فدراسیون جهانی اسکی عنوان بین المللی به خود بگیرد. مرتفع ترین نقطه ی این پیست در ارتفاع ۳۰۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و امکانات آن شامل ۴ رستوران و ۲ هتل می شود. فصل اسکی در این پیست از اوایل آذر تا اواسط فروردین ماه ادامه دارد. نورپردازی مناسب و چشم نواز این پیست، آن را به یکی از مقاصد مناسب برای اسکی در شب تبدیل کرده است.

شمشک

۴-  پیست اسکی آبعلی

این پیست در ۷۵ کیلومتری شرق تهران در منطقه ی آبعلی قرار دارد. پیست اسکی آبعلی، اولین پیست اسکی ایران است و شامل ۵ پیست مختلف می شود. علاوه بر این، داشتن ویژگی هایی از جمله آب گرم و آب و هوای مناسب در طول سال، باعث رونق بیشتر و محبوبیت این پیست در بین طرفداران ورزش اسکی شده است. امکانات این پیست شامل ۶ رستوران و ۱ هتل می شود. پیست اسکی آبعلی به دلیل موقعیت قرارگیری و دسترسی راحت تر از سمت تهران، به طور معمول از سایر پیست های اسکی شلوغ تر است.

آبعلی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code