یکشنبه بازار چیانگ مای، خریدی ارزان و آسان

 یکشنبه بازار، بازار محلی چیانگ مای

نمی شود به تایلند رفت و سری به بازارهای خیابانی آن نزد، بازارهایی که به چنان شهرت و محبوبیتی رسیده اند که سر زدن به آن ها از بایدهای سفر به تایلند شده است. در چیانگ مای آخر هفته ها بازاری برپا می شود که هر چه در آن است، از غذا گرفته تا سوغاتی های رنگارنگ، رنگ و بوی سنت و فرهنگ تایلند دارند. با نزدیک شدن به آخرهفته ها فروشندگان محلی به تکاپو می افتند تا بهترین اجناس خود را در بساط یکشنبه شب ها عرضه کنند و بازاری متفاوت را رقم بزنند. می خواهیم درباره یکشنبه بازار چیانگ مای حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

یکشنبه بازار چیانگ مای
مطالب مرتبط:
به این کافی شاپ های چیانگ مای بروید!
تجربه ای هیجان انگیز در بازارهای محلی چیانگ مای

یکشنبه بازار چیانگ مای محبوب ترین تجربه خرید در این شهر است، بازاری پر از هیاهو و انرژی که در آن هنر، صنایع دستی، موسیقی و غذا دست به دست هم داده اند تا حال و هوای شمال تایلند را برایتان به نمایش درآورند. در هر دو سمت خیابان،  سکوها و محل هایی برای اجرای مراسم و نمایش های گوناگون وجود دارد که در آن ها مراسم شاد و مفرحی برگزار می شود. این بازار از دروازه ThaPAe شروع می شود و حدود ۱ کیلومتر در سراسر خیابان «راچادامنوئن» ادامه پیدا می کند.

آثار هنری یکشنبه بازار چیانگ مای

همانطور که از اسم بازار معلوم است هر یکشنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا حوالی نیمه شب برپا می شود، یکشنبه ها ساعتی مانده به ۴ بعدازظهر خیابان بسته می شود تا هیچ ماشینی از آن رد نشود، فروشندگان بساطشان را پهن می کنند و  کم کم سروکله گردشگران و محلی ها پیدا می شود، چیزی نمی گذرد که همهمه و شور و هیجان عجیبی بازار را فرا می گیرد. جمعیت گردشگران اینجا را تبدیل به یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر کرده اند، جایی که در آن حسابی سرگرم می شوید و خوش می گذرانید.

میوه های یکشنبه بازار چیانگ مای

در یکشنبه بازار چیانگ مای بیشتر صنایع دستی و کارهای هنری دست ساز به فروش می رسد و دستفروش های زیادی در بازار به چشم می خورند که در بارشان چیزهای ارزان مورد علاقه گردشگران وجود دارد. یادتان باشد که می توانید تخفیف های خیلی خوبی بگیرید مخصوصا وقتی که از یک فروشنده چند چیز مختلف بخرید. عبادتگاه هایی که در دو طرف خیابان قرار دارند به فودکورت تبدیل می شوند که در آنجا می توانید انواع غذاهای تایلند از برنج سرخ کرده گرفته تا پدتای را امتحان کنید. دکه های غذاخوری زیاد دیگری هم در جای جای این خیابان هستند که از آن ها می توانید اسنک ها و غذاهای تایلندی خوشمزه تهیه کنید.

بازار یکشنبه چیانگ مای

در این بازار می توانید در هوای تاریک و روشن غروب در حالی که از طعم بینظیر آب میوه های استوایی لذت می برید به نوای موسیقی های سنتی تایلندی گوش بسپارید، همه جور صنایع دستی و آثار هنری تایلند را ببینید و اگر از چیز خوشتان آمد خریدی با قیمت مناسب داشته باشید. در این بازار افراد بومی و گردشگران زیادی می بینید و از نزدیک با فرهنگ آن ها آشنا می شوید.  این بازار یکی از مهمترین منبع درآمد افراد محلی است و خیلی از فروشندگان کل هفته را در حال درست کردن آثار دست سازی هستند تا آن ها را در یکشنبه بازار به فروش برسانند. اینجا بهترین جا برای خرید سوغاتی است می توانید حسابی بگردید و بهترین چیز را برای هدیه دادن به دوستانتان پیدا کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code