۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ براساس سایت Lonely Planet

آشنایی با ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸

دو سایت معتبر و رسمی لونلی پلنت و تریپ ادوایز سالانه گزارشی از «ترین» های جهان در زمینه های مختلف ارائه می کنند که در آن می توانید با بهترین یا بدترین هایی که در طول یک سال گذشته مسافران و گردشگران با آن ها روبرو بودند نیز آشنا شوید، در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره ۱۰ مقصد برتری که در سال ۲۰۱۸ برای سفر مناسب بودند صحبت کنیم. نکته ی جالب توجه این است که این نشریه معتبر حتی برخی از کشورهای کوچک و ناآشناتر را نیز معرفی کرده است که از این جمله می‌توان به کشورهای مالت، جیبوتی و موریس اشاره کرده است. با توجه به اهمیت حوزه ی گردشگری در اقتصاد هر کشور، گرجستان که از همسایگان ایران به شمار می رود در سال ۲۰۱۸ توانسته در این لیست قرار بگیرد و این می تواند برای صنعت توریسم این کشور بسیار مهم محسوب می شود؛ در ادامه همراه با ما باشید تا با ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ آشنا شوید.

۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸

شیلی، کشوری برای سالگرد دو قرن استقلالش آماده ست!

مطالب مرتبط:
معرفی مناطق آزاد تجاری ایران
۹ مورد از کوچک ترین کشورهای جهان از نظر جمعیت!
تاریخچه لِگو، محبوب ترین اسباب بازی جهان!

با توجه به گزارش سایت لونلی پلنت، کشور شیلی در توانسته در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ قرار بگیرد و این می تواند برای اقتصاد این کشور بسیار مهم و تاثیرگذار باشد. جالب است بدانید که کشور شیلی با معادن فراوان نقره ای که دارد و رشته کوه های مرتفع آند در شرق نسبت به دیگر بخش های آمریکانی جنوبی متفاوت تر به نظر می رسد، در سمت غرب این کشور اقیانوس آرام نیز قرار گرفته و بیابان های خشک آتاکاما هم در شمال این کشور جذاب قرار دارند. شهروندان این کشور از محدوده ‌های دورافتاده گرفته تا پایتخت آن سانتیاگو، در سال ۲۰۱۸ متحد خواهند شد تا دویستمین سالگرد استقلال این کشور را جشن بگیرند. با توجه به فعالیت ‌های پروازی توقف ‌ناپذیر جدید از لندن و ملبورن، گرفتن یک هواپیما و شرکت در جشن ‌های این کشور ساده ‌تر از همیشه شده است.

شیلی

کره‌ جنوبی، مقصدی برای سفرهای زمستانی

دیگر کشوری که توانسته در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ قرار بگیرد، کره جنوبی است. مطابق با آنچه که لونلی پلنت از این کشور بیان کرده میزان مدرنیته آسیایی در آن به خصوص در شهر سئول به چشم می خورد به گونه ای که چهره ی این شهر با افتتاح سئول لو ۷۰۱۷ تغییرات بسیاری را داشته است. سئول لو ۷۰۱۷ یک پارک بزرگ با کافه ‌ها، رستوران‌ ها و کتابخانه‌ هایی است که در طول یک بزرگراه بدون مصرف ساخته شده ‌اند. با توجه به این که کره جنوبی توانست در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب میزبانی المپیک زمستانی در شهر پیونگ چانگ شود و این موضوع نیز سبب شد که خط آهن جدید و پرسرعتی مسافران را از سراسر این کشور به منطقه ای که بازی ها در آن برگزار می شوند نیز ببرد. البته این کشور جز زمستان، مقصدی تابستانی نیز هست و زندگی شبانه شهری آن از سوی این رسانه مورد توجه قرار گرفته است.

کره جنوبی

پرتغال، کشوری برای شکم گردی

در مقاله ای که سایت لونلی پرلنت ارائه کرده دیگر کشوری که در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ قرار گرفته پرتغال می باشد. کشور پرتغال از جمله کشورهایی است که از زیر سایه بلند گردشگری کشور همسایه اش توانسته خارج شود و در به صورت توانست گام ها موفقیت را بردارد و رشد پیدا کند. با افتتاح تعداد زیاد موزه‌هایی که هنرمندانه طراحی شده‌ و در دو سال گذشته باز شده‌اند، اکنون فضا برای بازدید از این کشور بسیار بهتر شده و سرآشپزهای معروف پرتغالی در حال ایجاد مراکز آشپزی از لیسبون تا سواحل زیبای آلگاروه هستند؛ افزایش میزان تقاضا برای سفر به پرتغال و جذاب شدن آن ناشی از شگفتی ‌ها و جاذبه های طبیعی است که در آن وجود دارد. در سال ۲۰۱۶، بیش از ۳۰۰ ساحل نشان «پرچم آبی» را به دست آوردند، لونلی پلنت این کشور را یکی جذاب ترین کشورهای کوچک در جهان برای گردشگری برشمرده است.

پرتغال

آفریقای جنوبی، بهره ‌بردن از نرخ مساعد ارز

دیگر کشوری که در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ از نظر سایت لونلی پلنت قرار گرفته، آفریقای جنوبی است. این کشور با توجه به فرهنگ غنی و کلان شهری که دارد توانسته در سال های اخیر مسافران زیادی را به سمت خود جذب کند. این کشور به خصوص در شهر کیپ تاون جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار زیادی دارد و از همین رو توانسته است که صنعت گردشگری خود را با توجه به این که در این کشور خشکسالی وجود دارد نیز رشد دهد. در سال جاری، جاذبه‌های فراوان این کشور در «صدمین سال نلسون ماندلا در سال ۲۰۱۸: میراث وی» تقویت خواهند شد که یک برنامه رسمی از مجموعه‌ای از رویدادها است و شامل رقابت‌های ورزشی، آموزشی و هنری می‌شود و هدف از آن احترام گذاشتن و ارج نهادن به رهبر افسانه ‌ای این کشور است.

آفریقای جنوبی

نیوزیلند، بهشتی برای ماجراجویان و اهل سفرها

در گزارش ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸، کشور دیگر وجود دارد که به دلیل ویژگی های زمین شناسی که داراست توانسته در این بین قرار بگیرد. حدود ۲۵ سال پیش این کشور با جذب ماجراجویان به سمت خود توانست کشورش را در نظر گردشگران محبوب و جذاب نشان دهد. اکنون، برای نخستین بار از زمانی که ۹ شبکه خط‌آهن در نیوزیلند راه‌اندازی شد، یک مسیر برای پیاده‌روی طولانی در دست ساخت است. خط آهن پاپاروآ و مسیر یادبود پایک ۲۹ که به یادبود ۲۹ معدنچی کشته شده در سال ۲۰۱۰ ساخته شد، تسهیلاتی در خصوص بازدید از جنوب بکر این کشور و عجایب ساحل غربی آن فراهم می‌آورد. ماجراجویان می‌توانند از صحنه‌های قابل توجه پیاده‌روی در این مسیر لذت ببرند.

نیوزلند

گرجستان، کشوری با باقی مانده های روسی

کشور دیگر که در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ قرار گرفته، کشوری در نزدیکی ایران یعنی گرجستان است، این کشور در منطقه جنوبی قفقاز قرار دارد. به عقیده ی سایت گردشگری لونلی پلنت کشور گرجستان در کنار سنت های خود کشوری را شکل داده که برای بازدید گردشگران بسیار مناسب می باشد. صد سال پیش و با آغاز انقلاب روسیه، گرجستان یک ایالت مستقل اعلام شد و این بقایای روسی تنها یکی از دلایل بسیاری است که می‌توان از آن در سال ۲۰۱۸ بازدید کرد.

گرجستان

موریس، جزیره ای سرشار از آرامش و تفریح در کنار دریا

موریس جزیره ای که شاید خیلی کم اسم آن به گوشتان خورده باشد، اما به دلیل جاذبه های گردشگری که در آن دارد سایت معتبر لونلی پلنت آن را در بین ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ قرار داده و نکته ی جالب آن این است که در سال ۲۰۱۸ این جزیره قرار است که پنجاهمین سال استقلال خودش را جشن بگیرد. این روزها کارهای زیادی در این کشور در حوزه گردشگری صورت می‌گیرد و دولت این کشور این جزیره را به عنوان مرکزی برای پرواز به سرزمین‌های آفریقایی تدارک دیده است. ارتباطات جدید با موریس نیز گسترش یافته‌اند و همین موضوع موجب بهبود وضعیت گردشگری این کشور خواهد شد.

موریس

چین، صاحب پر رمز و رازترین ماجراها

چین کشوری که نام آن در همه عرصه ها بر سر زبان ها است این بار اسم آن در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ توسط سایت لونلی پلنت نیز قرار گرفته است و این کشور زیبا و پر از راز و رمز و ماجرا می باشد. کاخ امپراتوری پکن، شهر ممنوعه، در چند سال اخیر بازسازی شده است و چهار تالاری که پیش‌تر محدود شده بودند، اکنون در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند. علاوه‌ بر این، برج غول ‌پیکر شانگهای از بازدیدکنندگان مرتفع ‌ترین عرصه مشاهده در جهان استقبال می‌کند. به عقیده «لونلی پلنت»، چین قرن بیست‌و‌یکم یکی از مقاصدی است که باید آن را در سال ۲۰۱۸ دید.

چین

جیبوتی، جاذبه هایی از زمین شناسی تا فرهنگی

شاید حتی فکرش را هم نکنید که در لیست ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ کشورهای کوچکی نظیر جیبوتی هم قرار بگیرد اما سایت لونلی پلت با توجه به بررسی ها خود کشورهایی که از چشم عموم مردم به دور مانده را نیز کشف کرده و در لیست خود آورده است. این کشور به نحوی است که ماگماهای آتشفشانی زیر پوسته‌ آن جریان دارند و بیابان‌هایی شبیه مریخ دارد که بخار این مواد از آنها بیرون می‌زند؛ کناره‌های دریاچه‌ها در این کشور نیز با کریستال‌های بزرگ نمک پوشانده شده است. چنین پدیده‌های زمین‌شناسی، موجب شده دلیلی برای سفر و برنامه‌ریزی برای رفتن به این کشور وجود داشته باشد. البته لازم به ذکر است که این تنها جاذبه ای نیست که در جیبوتی می توانید مشاهده کنید بلکه جاذبه های دیگری هم وجود دارد که سفر را برای گردشگران بسیار جذاب می کند.

جیبوتی

مالتا، میزبان پایتخت فرهنگی اروپا

قدمت طولانی کشور مالت در مدیرانه به وضوح نشان دهنده ی فرهنگی اروپایی ها است، از همین رو کارشناسان لونلی پلنت در گزارش ۱۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۸ کشور مالت را هم قرار داده اند تا گردشگران جاذبه ها جذاب و تاریخی این کشور را برای سفر در نظر داشته باشند. مجموعه ای از بناهای تاریخی، قلعه ها و دژهایی از قرن هفدهم که در نزدیکی ساحل و شبکه ای از تونل ها را به هم نیز مرتبط می کند. ظرفیت‌های این کشور قرن‌ها و حتی هزاره‌ها است که وجود داشته‌ اند اما مالت اکنون با یک تجربه نوین روبه‌رو شده است. به‌ جز فستیوال‌های بین‌المللی فیلم و هنر باروک در این کشور، هنر معاصر نیز در آن مورد توجه قرار دارد. همانطور که مشاهده می کنید که سایت لونلی پلنت برای انتخاب کشورهای برتر تمامی جوانب را در نظر گرفته است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد