بلیط هواپیما

۵ جاذبه شهر بلگراد در صربستان

جاذبه های بلگراد در صربستان

درست مثل ققنوسی که از خاکستر بیرون آمده باشد، شهر بلگراد، با پشت سر گذاشتن تاریخچه ی جنگی و آشفته اش، توانست به یکی از محبوب ترین پایتخت های اروپایی تبدیل بشود. این شهر ۲ میلیون نفری، در کنار رودخانه ی دانوب قرار گرفته است. می توانید محلی ها و توریست های بسیاری را ببینید که در کنار این رود در حال پیاده روی، غذا خوردن و یا گپ زدن هستند. پایتخت صربستان، به داشتن سالانه ۱۰۰ فستیوال بین المللی معروف است. با این اوصاف، فرقی نمی کند چه زمانی به این شهر زیبا سفر می کنید، همیشه می توانید از شرکت در فستیوال های مختلف و هیجان انگیز آن لذت ببرید. از آنجایی که این کشور دیدنی به تازگی در لیست کشورهای بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان قرار گرفته است، می توانید به راحتی به آن سفر کنید و از دیدن این جاذبه ها لذت ببرید.با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های بلگراد در صربستان آشنا شوید.

جاذبه های بلگراد در صربستان

۱- کلیسای جامع سنت مارک (Crkva Svetog Marka)

مطالب مرتبط:
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا
۵ جاذبه ی دیدنی کانبرا در استرالیا

این کلیسا در سال ۱۹۴۰ میلادی در کنار کلیسای چوبی و تاریخی که تاریخ ساخت آن به ۱۸۳۵ میلادی بر می گردد، در پارک Tašmajdan ساخته شد. کلیسای سنت مارک یکی از بزرگترین کلیساهای این کشور است که در آن می توانید مجسمه موزاییکی مارک مقدس و نماد های تاریخی و مذهبی کشور صربستان را ببینید. ساختمان پارلمان این کشور هم در نزدیکی این کلیسا قرار گرفته است.

کلیسا سنت مارک

۲- آدا سیگانلیا (Ada Ciganlija)

در مرکز بلگراد، در رودخانه ی ساوا، جزیره ی مصنوعی کوچکی به نام آدا سیگانلیا وجود دارد. این جزیره دیدنی، با داشتن مناظر زیبا و امکانات ورزشی اش، در طول تابستان ها روزانه ۱۰۰ هزار بازدید کننده دارد. آدا سیگانلیا، جنگل های انبوه و سرسبزی دارد که نماینده حیات وحش این کشور هستند و در آن ها ممکن است به یک خرگوش، روباه و یا گوزن برخورد کنید. این منطقه با داشتن امکانات ورزشی مثل تنیس، راگبی ، اسکی و قایقرانی، یک مقاصد رویایی برای علاقمندان به ورزش است.

جزیره بلگراد

۳- دژهای بلگراد

به دلیل موقعیت دفاعی استراتژیک این منطقه، از دوران پارینه سنگی، ساکنین این منطقه، در نزدیکی رود دانوب اقامت داشتند. بعد از ورود مهاجمان سلتی و رومانی به این شهر، شروع به ساختن پرچین های دفاعی کردند و بعد ها در قرن پانزدهم، یک رهبر صربی، استحکامات این شهر و سازه های دفاعی آن را تقویت کرد. این دژ ها به طور شگفت انگیزی بی عیب و کامل ساخته شده اند. علاوه بر این دژ ها، در این منطقه پارک و فضای سبز، کلیسا و موزه هم قرار دارد.

دژ بلگراد

۴- خیابان نز میهایلووا (Knez Mihailova)

هر شهری یکی از این خیابان ها را دارد. خیابان هایی که جذابیت خاصی دارند و پر از فروشگاه ها و مراکز خرید معروف و جاذبه های تاریخی هستند. خیابان نز میهایلووا در بلگراد، یکی از همین خیابان ها است که اسمش را از یک پرنسس صربی گرفته است. تاریخ شکل گیری این خیابان یک کیلومتری به دوران عثمانی بر می گردد. اما شهرت آن، بعد از قرن نوزدهم و حضور ثروتمندانی که شروع به ساخت و ساز در آن کردند آغاز شد.

خیابان نز

۵- برج گاردوس (Gardos)

برج گاردوس در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر بلگراد قرار گرفته است. در مقایسه با سایر آثار باستانی این شهر، برج گاردوس که در سال ۱۸۹۶ ساخته شد قدمت کمتری دارد. اما از نظر جذابیت و محبوبیت به هیچ عنوان کمتر از سایر آثار اریخی این شهر نیست. این برج که به برج هزار ساله هم معروف است، توسط مجارستانی ها به عنوان نمادی برای هزار سال حکومت در این منطقه ساخته شد.

قلعه بلگراد

منبع: www.touropia.com

راهنمای سفر به بلگراد، صربستان
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان
آشنایی با بهترین مراکز خرید بلگراد در صربستان
آشنایی با بهترین مراکز خرید بلگراد در صربستان
«قلعه بلگراد»، نماد تاریخ و فرهنگ صربستان
«قلعه بلگراد»، نماد تاریخ و فرهنگ صربستان
معرفی فرودگاه بین المللی بلگراد نیکولا تسلا
معرفی فرودگاه بین المللی بلگراد نیکولا تسلا