بلیط هواپیما

۸ جاذبه دیدنی شهر باکو (قسمت اول)

جاذبه‌های باکو

در سواحل دریای خزر شهری کوچک ولی پرطراوت قرار گرفته است که باکو نام دارد. تلفیقی کامل از یک ملت رو به رشد با قدمتی که تاریخ آن به یک هزاره پیش باز می‌گردد. این شهر شاهد تاریخ مهاجرت‌های مردمانی از نژادهای ترک، مسلمانان شیعه با ریشه ایرانی و روس‌هایی که بوده است که همگی به ساخت این شهر و تبدیل کردن آن به شهر عجیب‌ و غریب و شگفت‌انگیزی که امروز می‌بینیم، کمک کرده‌اند. آذربایجان به معنی سرزمین آتش است و شاید این امر به دلیل وجود ذخایر نفتی بسیار عظیم آن باشد. در عین‌ حال انرژی و هوش مردمان این کشور، باکو را به یک مرکز تجاری بسیار مهم در مسیر راه شیری که مسیری تجاری بین اروپا و چین بوده، تبدیل کرده است. امروزه باکو یک جواهر و نمادی از زندگی در این منطقه است و به علت زندگی شبانه ویژه خود رتبه ۸ جهانی را دارد.
با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از جاذبه‌های این شهر بدانیم.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به باکو
آنچه از شهرهای باکو و نخجوان باید بدانید
باکو
 • ۱٫ کاخ شروان شاهان
  این کاخ به عنوان یکی از سایت‌های میراث جهانی سازمان یونسکو، یکی از قدیمی‌ترین سمبل‌های باکو به‌حساب آمده و بزرگ‌ترین بنای تاریخی شاخه معماری شروان آبشوران در آذربایجان به‌حساب می‌آید. این بنا در بخش قدیمی شهر واقع شده و در قرن پانزدهم ساخته شده است.
 • ۲٫ موزه فرش
  موزه فرش آذربایجان، یک سازمان منحصربه‌فرد است که در خود یکی از غنی‌ترین مجموعه فرش‌های آذربایجانی در سراسر جهان را جای داده است. در کنار فرش‌های قدیمی و آثار صنایع دستی، این موزه نمایشگاهی از محصولات و کارهای ساخته شده توسط بافندگان و صنعتگران مدرن نیز هست.
 • ۳٫ مسجد بی‌بی هیبت
  مسجد بی‌بی هیبت که در خلیج باکو واقع شده است، یک مسجد تاریخی در این شهر به‌حساب می‌آید. این بنا مهم‌ترین نماد معماری اسلامی، معماری تاریخی و فرهنگ و تاریخ غنی آذربایجان است. سازه موجود در دهه ۹۰ میلادی ساخته شده است و در حقیقت بازسازی مجدد یک مسجد با همان نوع ساخت و شکل بوده است که در قرن سیزدهم توسط شیروان شاه فرخزاد دوم، فرزند آهسیتان دوم ساخته شده است. بنای اصلی در سال ۱۹۳۶ توسط بلشویک ها به صورت کامل نابود شده بود.
 • ۴٫ برج‌های شعله
  در قلم تپنده باکو، برج‌های شعله با ۱۹۰ متر ارتفاع به عنوان بلندترین آسمان‌خراش‌های باکو قد علم کرده‌اند. در بخش قدیمی شهر و در مقابل دریا می‌توانید این سه برج مخروطی را مشاهده کنید که رو به آسمان رفته و به شکل یک آتش بزرگ به نظر می‌رسند. هتل فیرمونت (Fairmont) باکو نیز در یکی از این سه برج آتش واقع است. این هتل، جایزه‌هایی در رده هتل‌های خارق‌العاده را به خود اختصاص داده است.
بهترین هتل های باکو، از لوکس ترین تا ارزان ترین آن ها
بهترین هتل های باکو، از لوکس ترین تا ارزان ترین آن ها
معرفی هتل ۵ ستاره سلطان این بوتیک در باکو
معرفی هتل ۵ ستاره سلطان این بوتیک در باکو
معرفی هتل ۴ ستاره نیو در باکو
معرفی هتل ۴ ستاره نیو در باکو
چرا رستوران فایتون در باکو معروف است؟
چرا رستوران فایتون در باکو معروف است؟