بلیط هواپیما

۱۰ دیدنی در آلمان که باید دید

دیدنی های آلمان

آلمان، کشور پیشرفته و صنعتی که به استانداردهای بالای زندگیش در دنیا شهرت دارد. طبیعت این کشور هم یکی دیگر از مواردی است که وقتی صحبت از آلمان باشد نباید از یاد برد. چشم اندازهای آلمان در همان نگاه اول جادویی است و هر چشمی را به خود خیره می کند: چشم اندازی از قله های آلپ، جنگل های اسرار آمیز، کلیساهای سفید قرون وسطایی، روستاهای کوچک سرسبز و قلعه هایی که به اندازه ای شگفت انگیزند که باور نمی کنید واقعی باشند. با وجود این که دیدنی های آلمان بسیارند، در این جا سعی شده تا به تعدادی از آن ها که در سفر، هر گردشگری نباید از دست بدهد، معرفی شوند. با الی گشت همراه شوید:

۱- پل Rakotzbrücke یا پل شیطان در ساکسونی

این پل که در منطقه ی ساکسونی و در پارکی به نام Rhododendron قرار دارد، یک پل قرن نوزدهمی است که به شکل نیم دایره ساخته شده است و وقتی که در آب منعکس می شود، یک دایره ی سنگی کامل را روی آب تشکیل می دهد. این پل واقعا دیدنی و خلاقانه است و به خاطر این غیر واقعی بودن، اصطلاحا به آن پلی می گویند که شیطان ساخته است.

پل Rakotzbrücke

۲- کلیسای ویبلینگن در وورتمبرگ

مطالب مرتبط:
این ۷ جاذبه کلن آلمان را ببینید تا خوش شانسی عدد ۷ نصیبتان شود!
شهری در آلمان که ۵ قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

کلیسای ویبلینگن در گذشته مورد استفاده بوده است و در سال ۱۰۹۳ تاسیس شده است. این کلیسا از دیدنی های آلمان است و به خاطر کتابخانه ی شگفت انگیز روکوکو با مجسمه های سفید شگفت انگیز، ستون های چشم نواز و سقف نقاشی شده اش شهرت دارد و به یک اثر هنری شبیه است.

کلیسای ویبلینگن در وورتمبرگ

۳- دریاچه ی Königssee در باواریا

در کوه های آلپ Berchtesgaden در نزدیکی مرز اتریش و در ۱۸ کیلومتری شهر سالزبورگ، دریاچه ای بی نهایت زیبا که ر واقع یک دریاچه ی آلپی (تشکیل شده از برف های کوه آلپ) است، با آب های شفاف کریستالی وجود دارد. توریست ها برای داشتن تعطیلات پرآرامش به این منطقه ی جادویی می روند و قایق رانی در آب های کریستالی این دریاچه یکی از بهترین کارهایی است که در آن می توان انجام داد. در نزدیکی این منطقه همچنین کلیسایی به نام Bartholomä با باغ بی نهایت زیبایی وجود دارد.

دریاچه ی Königssee در باواریا

۴- روتنبرگ تاوبر در باواریا

روتنبرگ اب در تابر یکی از آن دیدنی های آلمان است که اگر دوست دارید تا سفری به گذشته داشته باشید، نباید از دست بدهید. این شهر هنوز هم سبک قرون وسطایی و خانه های قرون وسطایی اش را نگه داشته است و به واسطه ی قدمتی که دارد هر ساله میلیون ها توریست را به خود جذب می کند. خانه های رنگارنگ از دیدنی ترین جاذبه های این شهر زیبا هستند.

روتنبرگ تاوبر در باواریا

۵- قلعه ی Neuschwanstein

این قلعه ی خیالی که بیشتر انگار از کتاب های قصه به بیرون آمده است، در سال ۱۸۸۶ ساخته شده است و یکی از معروف ترین قلعه های قاره ی اروپا است. یکی از دلایل به شهرت رسیدن این قلعه، این بوده است که قلعه ی Neuschwanstein الهام بخش قلعه ی زیبای خفته در دیزنی لند بوده است. معماری آن خارق العاده است و از مشهورترین دیدنی های آلمان است، جالب است بدانید که این قلعه ی خارق العاده هر ساله ۱٫۴ میلیون گردشگر دارد.

قلعه ی Neuschwanstein

۶- پل Bastei روی رودخانه ی الب در پارک ملی ساکسون سوییس

اشتباه نکنید، این پارک در کشور سوییس قرار ندارد بلکه کاملا در آلمان قرار گرفته است و در ارتفاعی ۶۰۰ فوتی بالای رود الب واقع شده است. نام این پل Bastei است و در پارک ملی ساکسون سوییس قرار دارد و یکی از اصلی ترین دیدنی های آن محسوب می شود.

پل Bastei

۷- کوه های وترشتاین در باواریا

بلندترین قله ی کشور آلمان Zugspitze نام دارد و ارتفاعی معادل ۹۷۰۰ فوت دارد. مسیر دسترسی به این قله با ماشین های کابلی ای که گردشگران را به قله ی کوه می برند راحت شده است و در آن بالا می توانید از تعداد زیاد رستوران ها و کافه ها لذت ببرید و علاوه بر این، یکی از بهترین چشم اندازها به کوه های آلپ را خواهید داشت!

کوه های وترشتاین

۸- کلیسای زیارتی ویز در باواریا

کلیسای زیارتی ویز (Pilgrimage Church of Wies) یکی دیگر از جاذبه های گردشگری باواریا است که در فهرست میراث های جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. این کلیسا معماری فوق العاده ای دارد و در ساخت آن سعی شده است تا از رنگ های روشن، بهترین استفاده شود. سبک معماری ویز روکوکو است و در نقاشی های دیواری داخل آن از طبیعت هم الهام گرفته شده است.

کلیسای زیارتی ویز در باواریا

۹- سیلت در جزایر فریزیان در دریای شمال

این جزیره ی کوچک که به طول ۷ مایل در دریای شمال گسترده شده است، با ماسه های کرم رنگ، ساحل بسیار زیبا و تنوع اکوسیستمی ای که دارد انگار از یک دنیای دیگر است…

سیلت آلمان

۱۰- پارک ملی هارز در ساکسونی

پارک ملی هارز از دیگر دیدنی های آلمان و از جذابیت های طبیعی آن است که در رشته کوه های شمالی واقع شده است و یکی از معروف ترین مناطق آلمان برای اسکی است. فصل سرما در این منطقه با بارش های سنگین برف همراه است و مناظر خارق العاده ای را به وجود می آورد.

پارک ملی هارز در ساکسونی

منبع: cntraveler.com

دلایلی که شما را شیفته ی آلمان خواهد کرد!
دلایلی که شما را شیفته ی آلمان خواهد کرد!
دروازه براندبورگ در آلمان
دروازه براندبورگ در آلمان
در لایپزیگ یک دل سیر نفس بکشید!
در لایپزیگ یک دل سیر نفس بکشید!
در این ویدیو شهر هانوفر را متفاوت ببینید!
در این ویدیو شهر هانوفر را متفاوت ببینید!