alexaa

دو هفته ژاپن گردی (بخش پنجم)

 این متن خلاصه ای از سفر دو هفته ای من به ژاپن است. بعد از فرود آمدن در فرودگاه ناریتا در حومه توکیو، ۶ روز را در توکیو، ۴ روز در کیوتو و در شهرهای ناگویا، اوزاکا و هیروشیما یک روز را گذراندم.

برای هر یک از شهرها مطالب و پیشنهادهای جداگانه ای تهیه کرده ام و سپس در مورد ژاپن و سفر به آن نظر کلی خود را نوشته ام. اما در همین ابتدا بگویم که من روشی نادرست هر چند کاربردی را برای به خاطر سپردن واحد پول ژاپن به کار بردم که در آن هر ۱۰۰ ین ژاپن معادل ۱ دلار آمریکاست. هر چند به طور دقیق تر، ۱۲۰ ین معادل ۱ دلار آمریکاست، اما وقتی اعداد را گرد می کنید بهتر می توانید حساب و کتاب داشته باشید.

مطالب مرتبط:
دو هفته ژاپن گردی (بخش سوم)
دو هفته ژاپن گردی (بخش چهارم)

جشن با غذای کایسکی

کایسکی نقطه اوج غذا ی ژاپنی است، که در نوع خود هنر محسوب می شود. با ریشه ای در دوران امپراتوری، جشن های چای، کایسکی یک غذای منفرد نیست بلکه وعده ای چند مرحله ای بوده، که هر کاسه، بشقاب از آش و غذا و مخلفات آن بر حسب فصل سال تغییر می کند و با تزئین هنری تزئین می شود. کایسکی برندی برای رستوران برتر ژاپنی محسوب می شود و در همه جای این کشور در رستوران ها و هتل های لوکس با فضایی مربوط به دوران زِن سرو می شود. کیوتو که برای ۱۰۰۰ سال میزبان دربار بوده است، به کایسکی معروف است؛ برخی از رستوران ها (مانند هیوتِی و مینوکیچی) بیش از سیصد سال است که غذاهایی که لایق امپراتور هستند را ارائه می کنند.

کایسکی

اوج هنر را در نائوشیما ببینید

نائوشیما، جزیره ای کوچک در دریای سِتو، می تواند مدرن ترین سرزمین ژاپن باشد. این مکان به هنر معاصر و معماری سازگار با طبیعت و دریای سِتو اختصاص داده شده است و با نمایشگر های تعاملی می توانید رازهای درونی آن را کشف کنید. آرت سایت بِنِسه شامل موزه ها، مجسمه هاست و پروژه خانه هنر که دارای خانه های سنتی و یک معبد است که به پروژه های هنری خارق العاده تبدیل شده اند. موزه هنر، که توسط تادائو آندو طراحی شده است، در خود خانه موزه بِنِسه را دارد- که کارهایی از جاسپر جانز، جکسون پولاک، ژان میشل باسکوا و دیگر هنرمندان معاصر قرار دارد در آن دیده می شود- و موزه هنر چیچو، که به طور کلی برای حفظ توپوگرافیک جزیره، در زیر زمین واقع شده است.

نائوشیما

  وقت گذرانی در واکی آکیهابارا

آکیهابارا در توکیو، که به داشتن فروشگاه متعدد لوازم الکترونیکی معروف است، اکنون به زیارتگاهی برای اوتاکوها (گیک ها) که عاشق مانگا (داستان های طنز و مصور ژاپنی) و اقلام مرتبط با آن ها (انیمه ها) هستند، شده است. کافه های زیادی با پیشخدمت های خانم که قهوه و اسنک سرو می کنند را می توان در این بخش از توکیو پیدا کرد.

Akihabara آکیهابارا

در یک چشمه آب گرم آب تنی کنید

اگر یک رسم در ژاپن باشد که همه به آن پایبند باشند، می توان به آب تنی در چشمه های آب گرم (اونسن) اشاره کرد که از دوران باستان به یادگار مانده است. ساختار آتشفشانی خاص سرزمین ژاپن مادر بیش از ۱۹۰۰۰ چشمه آب گرم است که اکثر آن ها دارای خاصیت های درمانی برای شرایط مختلفی از بیماری های پوستی گرفته تا آرتروز هستند. تاسیسات فراهم شده برای آب تنی می تواند به شکل یک حوض کوچک در یک مسافرخانه دور افتاده تا تاسیسات بسیار عظیم با استخرها و سوناهای بزرگ باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد