بلیط هواپیما

افتتاح فرودگاه جدید استانبول در سال جاری

فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول که یک مجتمع بزرگ و مجهز به استانداردهای بین المللی می باشد، در فاصله‌ ۲۲ مایلی در شمال مرکز این شهر، با هزینه ای برابر با ۱۲٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار (۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون) و به منظور جذب گردشگران تجاری و تفریحی بیشتر در حال ساخت است که قرار است فاز اول این فرودگاه از چهار فاز این پروژه بزرگ به نقل از شرکت IGA (مسئول اداره فرودگاه برای ۲۵ سال) در تاریخ ۲۹ اکتبر سال جاری که مصادف با روز جمهوری ترکیه می باشد، افتتاح گردد. برای آشنایی بیشتر با این فرودگاه بزرگ در ادامه با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه جدید استانبول

پوشش ۳۵۰ مقصد در فرودگاه جدید استانبول

مطالب مرتبط:
ساخت هتلی در بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول
احداث بزرگ ترین فرودگاه جهان در استانبول
معرفی فرودگاه آتاتورک استانبول

اولین فاز از این فرودگاه مدرن دارای سه باند و ظرفیت ۹۰٬۰۰۰٬۰۰۰ مسافر (۹۰ میلیون) را در هر سال خواهد بود که تبدیل به یک مرکز هواپیمایی جدید در سطح جهان می شود، قادر خواهد بود ۳۵۰ مقصد را برای حمل و نقل مسافر و محموله را پوشش دهد و به ۱۰۰ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی خدمات ارائه دهد. مساحت آن ۲۹٫۵ مایل مربع می باشد که وسعتی بیشتر از جزیره منهتن را داراست و شلوغ ترین فرودگاه جهان خواهد بود چرا که در نهایت دارای ۶ باند و ظرفیتی بیش از ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ مسافر (۲۰۰ میلیون مسافر) را در سال خواهد داشت، در حال حاظر شلوغ ترین فرودگاه در دنیا به فرودگاه بین المللی هارتسفیلد – جکسون آتلانتا با ظرفیت ۱۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰ مسافر (۱۰۴ میلیون) تعلق دارد. این فرودگاه جدید در حدود ۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار (۱۲ میلیارد دلار) هزینه داشته است که نشان دهنده رشد اقتصادی ترکیه در سال های اخیر بوده است.

فرودگاه جدید شهر استانبول

فرودگاه آتاتورک استانبول دیگر گنجایش ظرفیت فعلی را ندارد و به حد اکثر طرفیت خود رسیده است، آتاتورک که در حال حاظر قطب پروازی استانبول است، ظرفیت ۶۴٬۰۰۰٬۰۰۰ مسافر (۶۴ میلیون) را دارد. رئیس جمهور ترکیه در خصوص احداث این مجتمع اعلام کرد:

زمانی که این فرودگاه شروع به کار کند، همه پرواز ها به آن منتقل می شوند و فرودگاه آتاتورک تغییر کاربری خواهد داد و پارکی به نام باغ مردم نام خواهد گرفت.

برج کنترل فرودگاه جدید استانبول

ویژگی ها و امکانات

سایر امکانات و تجهیزات فرودگاه جدید شامل مسیر تاکسی، ساختمان ترمینال، برج کنترل هواپیما، سیستم‌های ارتباطی و آب و هوایی و همچنین، سایر ساختمان‌های تأسیسات می باشد و به گونه ای ساخته شده است که نشان دهنده سبک مساجد و حمام‌های استانبول است و برج کنترل هواپیما از یک گل لاله الهام گرفته است که یکی از نمادهای سنتی استانبول محسوب می شود. هتلی با ۴۵۱ اتاق و با اتاقک‌ هایی کوچک از دیگر امکانات این مجتمع خواهد بود. مدیر عامل IGA  گفت که فرودگاه جدید استانبول اکنون برای از زمین برخاستن و فرود هواپیماها آماده است و این اولین بار است که باند فرودگاه با ۳۴٬۱۸۳ لامپ  دارای نور کافی و به طول ۳۷۵۰ متر و ۶۰ متر عرض احداث می گردد.

مهمترین نمایشگاه های استانبول در اپریل ۲۰۱۹ | بخش دوم
مهمترین نمایشگاه های استانبول در اپریل ۲۰۱۹ | بخش دوم
معرفی هتل کرون پلازا هاربی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کرون پلازا هاربی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کلاس استانبول | ۴ ستاره
معرفی هتل کلاس استانبول | ۴ ستاره
۹ کاری که باید در منطقه بشیکتاش استانبول انجام دهید!
۹ کاری که باید در منطقه بشیکتاش استانبول انجام دهید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code