بلیط هواپیما

۱۵ دلیل برای سفر به هند از زبان بلاگرها

۱۵ دلیل برای سفر به هند

برای سفر کردن به جای جای جهان، همیشه دلایل متفاوت ومنحصر به فردی وجود دارد. هر کشوری خصوصیات جذاب و عجیب خود را دارد که ما یا هر مسافر و کوله گردی را به سمت خود می کشاند. اگر بخواهید به هند سفر کنید، چه دلایلی شما را اقناع می کند؟ کشور رنگ ها و ادویه ها، آثار تاریخی، جاذبه های تاریخی بسیار،… دلایل بسیاری هست اما بگذارید تا در این متن ۱۵ دلیل برای سفر به هند ار از زبان بلاگرها، عکاس ها و کوله گردان برای شما بیان کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

خواهری

۱- روحیه بی نظیر

مطالب متبط:
کلکته، هندی ترین شهر هندوستان
وقتی مردان لباس هایشان از گل باشد، کلکته در هند!+ تصویر

اندرو آدامز به عنوان عکاس و خبرنگار سفر و عروسی به فرهنگ آسیای جنوبی علاقه مند است. او می گوید که: من عاشق مسافرت در هند هستم چون یاد گرفتم قدر هر چیز ساده ای را در زندگی بدانم. اولین سفرم در خارج از کشورم، به هند بود. این سفر برای من شروع خوبی نبود زیرا بیمار بودم اما برخورد آن ها و روحیه بی نظیرشان، همه چیز را به طور کلی تغییر داد و همه  چیز را برای یک ماجراجویی شگفت انگیز برای من آماده کرد.

۲ – خواهری

امی جی جی آلکساندر (Amy Gigi Alexander) مسافر، نویسنده است. او می گوید که:من سفر به هند را دوست دارم زیرا در یک روستای کوچک جایی که هیچ امکاناتی نداشت، خودم را روی پشت بام در میان ده ها زن با ساری های زیبا دیدم که در حال نگهداری از فرزند خود می باشند و می خواهند با من عکس بگیرند، گویا بی آن که من را بشناسند، با من پیوند خواهری داشتند.

1 میلیون لبخند

۳- ۱ میلیون لبخند

پراساد (Prasad NP) که یک نویسنده ی سفر و عکاسی است، آرزو دارد بیشتر به هند سفر کند. او در این باره می گوید که من دوست دارم به هند سفر کنم زیرا این کشور، سرزمین لبخندهاست.

۴- غذاهای خیابانی

نیشا (Prasad NP)، یکی از مسافرین علاقه مند به هند است و دانشجو می باشد. او  و عاشق غذاهای خیابانی است. وبلاگ او Lemonicks نام داردو هر خاطره ی تلخ و شیرینی از سفرهایش را در آن جا می گذارد. او می گوید که: من عاشق سفر به هند هستم زیرا غذاهای خیابانی متنوعی با هر شکلی که من بخواهم را در آن می توانبیم پیدا کنم.

روحیه بی نظیر

۵- دوستی یک دقیقه ای برای تبادلات فرهنگی

کیم هامر (Kim Hammer) که یک تاجر است، به هند و اندونزی برای خرید منسوجات و دیگر صنایع می رود. او می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم به این دلیل که دوستان یک دقیقه ای، پیدا می کنید و می توانید به تبادل فرهنگی با آنان بپردازید.

۶- تجربه یادگیری

جرمی پارکینسون (Jeremy Parkinson) 43 ساله یک تهیه کننده ی برنامه های رادیویی و مجری از آکلند و نیوزلند است. او می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم چون هر بازدید با بادید دیگر متفاوت است و هر تجربه ای که کسب می نمایم، منحصر به فرد است. سفر اگر با خانواده باشد نیز، ارزش تجربه ی مشترک را برای انسان ها نشان می دهد. هند به ما درباره فرهنگ خودمان و تفاوت آن با فرهنگ دیگران آموزش می دهد.

تجربه یادگیری

۷- آرامش و ماجراجویی

ریچل جونز (Rachel Jones) که یک پرستار آمریکایی بود، شغلش را ترک کرد و ۲ سال پیش به زندگی در سواحل گوا پرداخت.

او اکنون یک شمع ساز و سفرنامه نویس در وب سایت خود Hippie in Heels می باشد. او می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم، چون هر روز که شما بیرون می روید یک ماجراجویی تازه در انتظار شماست.

اما بطور همزمان هند مکان های آرام هم دارد که کمتر کسی به آنجا رفته است. شما آرامش را می توانید در طبیعت هند بیابید. شما همه چیز را همزمان می توانید در هند تجربه کنید.

۸- جشن های ناگهانی

ایندیا لنس (IndiaLens) یک افسر ارشد است که عکاسی و مسافرت را بسیار دوست دارد. کتاب جدید او به نام روح کومب تازه به چاپ رسیده است.

این کتاب بزرگ ترین جشنواره جهان، کومب را توضیح می دهد. او درباره ی هند می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم چون این جا همیشه جشن است. این جا پر از رنگ و تنوع است. اینجا شبیه به دره ها و دشت ها در فصل بهارند.

زمانی که زندگی با جوانه زدن گل های رنگارنگ آغاز می شود، زیبایی های هند مبتنی بر تجربه ی من به صورت کاملا ناگهانی به دست می آیند!

تفاوت و تشابه

۹- هیچ جا شبیه اینجا نیست!

نیکلاس کنریک (Nicholas Kenrick) علاقه مند به عکاسی در سفر است. او به اقصی نقاط جهان بارها سفر کرده است و دوربینش آماده است برای ثبت تجارب جذاب و جدیدش.

او می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم چون هیج جا شبیهش نیست، مردمش، فرهنگ، غذا، تاریخ قدیمی آن، … . من عاشق احترام آنان به بزرگترهایشان هستم. عاشق فیلم های بالیوود و آوازهایشان. آن ها را بارها از رادیوی ارزان قیمت گوشه مغازه شنیده ام.

من عاشق قطارشون، گریه الکی دوره گرداشون و طرز صدا زدن کلمه مادر از زبانشون هستم.

۱۰- تفاوت و تشابه

سوپریا سگال (Supriya Seghal) در حال تصمیم گیری است که چه شهری را برای زندگی انتخاب کند؛باورتان می شود که او معمولا بیش از ۲۵۰ روز در سال را در سفر است!

اگرچه اگر بخواهد شهری را برای زندگی ثابت خود انتخاب کند آن شهر وارانسی است. من سفر به هند را دوست دارم چون هیچ کشوری این همه تنوع را یک جا ندارد.

به عنوان تنها مخاطب غیر محلی در یک روستا، واقع در عمق جنگل های داخلی بکال در کرالا، احساس یگانگی با آن می کنم. ما با هیچ چیز فاصله نداریم. با هیچ زبان، طبقه، اعتقاد و یا منطقه ای.

آرامش و ماجراجویی

۱۱- همیشگی و غیر قابل وصف

دانیل وینر (Danielle Winter) از نیوزلند در حال حاضر در آلمان و نیویورک و هند زندگی می کند! هنر او در عکس هایی است که از اماکن مختلف هندی گرفته است.

او می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم چون آرامشش در هرج و مرج آن است و تجربیات بی نظیری در آن کسب کرده ام چون اماکن متنوع با اتفاقات وصف نشدنی دارد و من خود را کوچک اما ابدی در آن جا یافتم.

۱۲ – خانه و خانواده

گورا بهاتنکار (Gaurav Bhatnagar) یک مهندس نرم افزار است که تبدیل به نویسنده حرفه ای سفر شده است. او می گوید که: من سفر به هند را دوست دارم چون هر جا می روم خانواده و خونه برای خودم پیدا می کنم.

۱۳ – سادگی

شارل (Sharell) که نویسنده ی محتوای سایت India travel است، از سال ۲۰۰۵ در هند زندگی می کند. او می گوید که: من هند را دوست دارم به دلیل سادگی و آرامش زندگی روستایی که بی تکلف و قابل توجه است به آن علاقه پیدا کرده ام.

همیشگی و غیر قابل وصف

۱۴- هر چیزی اتفاق می افتد!

فلورا یک نویسنده ی آزاد، مسافر و داوطلب است که در حال حاضر در لندن زندگی می کند. او راجع به ماجراجویی هایش در توییتر مطلب می گذارد.

او درباره ی سفرش به هند نوشته است که: من سفر به هند را دوست دارم چون هر چیزی اتفاق می افتد.

یک ناهار دم دستی در رستوران Jaisalmer می تواند تبدیل به تماشای یک فیلم بالیوودی ۲ ساعته با صاحب رستوران Jake شود و در ادامه آن گوش دادن به داستان زندگی اش که همراه با اشک روی گونه هایش می باشد.

۱۵- بیش از حد احساسی

دانیل نول و آدری اسکات، یک زن و شوهر قصه گو در سایت Uncornered Market هستند. در اواخر سال ۲۰۰۶ آن ها کارهای اداری خود را برای نوشتن یک روزنامه خلاق درباره سفر به جهان،‌ رها کردند. آن ها به بیش از ۹۰ کشور سفر کردند.

آن ها می گویند که: ما سفر به هند را دوست داریم چون … چون هرگز نمی دانید چه ماجراجویی در انتظار شماست وقتی که صبح خود را شروع می کنید.

فارغ از اینکه به بازارهای خیابانی، جشنواره و یا هر جای دیگر می روید روز شما پر از احساس رنگ ها، انسانیت، صداها و بوهاست.

مردم این شهر یک شبه ناپدید شدند و هنوز کسی علت آن را نمی داند!
مردم این شهر یک شبه ناپدید شدند و هنوز کسی علت آن را نمی داند!
کابوس دیدن این مکان ها رهایتان نخواهد کرد
کابوس دیدن این مکان ها رهایتان نخواهد کرد
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
با سفر به آفریقای جنوبی، این ماجراجویی ها را دنبال کنید
با سفر به آفریقای جنوبی، این ماجراجویی ها را دنبال کنید