۱۶ حقیقت منحصر بفرد از کشور فرانسه

همانطور که می دانید هر کشوری خصیصه های مخصوص به خود را دارد و فرانسه هم از این قاعده مستثنی نیست. فرانسه با چیزهای زیادی مثل غذا، دسر، عطر، نان های مخصوص مثل باگت و… معروف است اما شایعه های زیادی هم درباره ی فرهنگ این کشور بر سر زبانها افتاده که اصلا درست نیست و ما در اینجا قصد داریم حقایق درستی از این کشور را به شما معرفی کنیم تا خودتان بتوانید به راحتی گفته های نادرست را تشخیص دهید. اگر چه شاید فرانسه بهترین کشور دنیا نباشد اما مطمئنا یکی از بهترین هاست. این کشور هر ساله رکورد پر بازدیدترین کشور دنیا را با ۸۳ میلیون نفر در سال از آن خود می کند و حتی ایالات متحده ی آمریکا، در رتبه ی دوم و بعد از فرانسه قرار دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا دانستنی های بیشتری از این کشور یاد بگیرید:

برج ایفل در پاریس فرانسه

دانستنی های کشور فرانسه

۱- در تمام شهر پاریس فقط یک تابلوی ایست وجود دارد.
۲- در فرانسه این اجازه به شما داده می شود تا با یک فرد مرده ازدواج کنید. البته این کار به همین آسانی ها هم نیست و باید مدرکی بیاورید یا یکجوری اثبات کنید که شما و فرد فوت شده، عاشق هم بوده اید. برای انجام اینکار باید به رییس جمهور درخواست بدهید.
۳- نان تست فرانسوی در واقع فرانسوی نیست. طبق گفته ها، فردی به اسم Joseph French، که مهمانداری نیویورکی بود، آن را به شکل فعلی اش درآورد. اگر چه ظاهرا گرامر این فرد خیلی خوب نبوده است چون فراموش کرده ‘s (آپاستروف s را برای نشان دادن مالکیت استفاده کند.)
۴- Louis XIX فردی فرانسوی بود که در زمانهای قدیم فقط برای ۲۰ دقیقه توانست پادشاه فرانسه شود.
۵- در کافی شاپی به نام Petite Syrah در کشور فرانسه، اگر موقع سفارش یا هر درخواست دیگری، از کلمه ی «لطفا» استفاده نکنید، باید پول دوبرابر بپردازید!
۶- پلاک های ماشین، اولین بار در فرانسه تولید شدند.

پلاک ماشین فرانسه

۷- قدیمی ترین پل پاریس، Pont Neuf به معنای “پل جدید” است!
۸- هر فرد فرانسوی به طور معمول، ۹ ساعت در شبانه روز می خوابد که برای کشورهای توسعه یافته، یک رکورد است.
۹- با میانگین ۸۳ میلیون نفر توریست در هر سال، کشور فرانسه پر بازدیدترین کشور دنیا است.
۱۰- در زمانهای قدیم، فرانسه، ۱۰ درصد کل زمین های دنیا را کنترل می کرد.
۱۱- از هر ۵ فرانسوی، ۱ نفر در زندگی افسردگی را تجربه کرده است که باعث قرار دادن اسم این کشور به عنوان افسرده ترین کشور دنیا روی زمین شده است.
۱۲- دولت فرانسه به خانواده هایی که بتوانند چند بچه ی موفق را بزرگ کنند و به جامعه تحویل دهند، مدال جایزه می دهد.
۱۳- در زمان جنگ جهانی دوم و وقتی هیتلر می خواست از برج ایفل دیدن کند، فرانسوی ها کابل بالابر را قطع کردند تا اگر هیتلر خواست به بالای برج برود مجبور باشد از میله ها بالا برود!

هیتلر در پاریس

۱۴- بین سالهای ۱۷۴۸ تا ۱۷۷۲، سیب زمینی در فرانسه غیر قانونی بود.
۱۵- بین سال های ۱۸۱۴ تا ۱۸۳۰، پرچم فرانسه به رنگ سفید ساده بود.
۱۶- پادشاه جان یکم در فرانسه، ۵ ماه قبل از اینکه به دنیا بیاید به عنوان پادشاه انتخاب و اعلام شده بود، اما فقط برای ۵ روز زنده ماند.

منبع: list25.com

رمانتیک ترین رستوران های پاریس
راهنمای فرودگاه های پاریس
نگاهی به تاریخچه و سرگذشت غم انگیز کلیسای نوتردام در پاریس
موزه دراکولاها در فرانسه! + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code