سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی

دیدنی های تاریخی آفریقای جنوبی

بسیاری از افراد تصور می کنند سفر به آفریقای جنوبی، سفری صرفا طبیعت گردی و سافاری است. اما آفریقای جنوبی جاذبه هایی هم برای کسانی که علاقه مند به تاریخ هستند دارد. در سفر به آفریقای جنوبی می توانید از جزیره روبن که سال ها نلسون ماندلا در آن زندانی بود دیدن کنید. همچنین تالار شهر و مکان مقدس گود هوپ از جاذبه های این سرزمین برای علاقه مندان به تاریخ است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
تجربه کوه و ساحل در آفریقای جنوبی
گذر از کوهستان، طبیعت گردی در آفریقای جنوبی
robben island

جزیره روبن

برای نزدیک به ۴۰۰ سال، جزیره روبن در خلیج تیبل زندانی برای بوده است که در آن به طرزی وحشیانه زندانیان را نگهداری می‌کرده‌اند.  در همین زندان، نلسون ماندلا در زمان آپارتاید به مدت ۱۸ سال در یک سلول کوچک زندانی بوده است. امروزه، این جزیره جزو میراث جهانی یونسکو است و یکی از جاذبه ‌هایی که باید علاقه مندان به تاریخ آفریقای جنوبی حتماً آن را ببینند.

معمولاً قبل از اینکه مسافران به این جزیره بیایند، از نمایشگاه چند رسانه‌ای در موزه ‌ای که در دروازه نلسون ماندلا در اسکله ویکتوریا و آلفرد قرار دارد دیدن می‌کنند. رفتن به جزیره روبن از اسکله ویکتوریا و آلفرد با قایق حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد که بسته به شرایط آب و هوایی زمان آن تغییر می‌کند. توریست ‌ها معمولاً از زندان امنیتی، سلول سابق ماندلا و معدن آهک که در آن زندانیان مجبور به کار بوده‌اند، بازدید می‌کنند. موضوع جالب این است که راهنمایانی که درباره زندان‌ جزیره روبن برای بازدیدکنندگان توضیح می‌دهند،  زندانیان سابق این زندان بوده و به خوبی می‌ توانند تجربیات خود را درباره این زندان به مخاطب ارائه دهند. همچنین آنها بینشی را درباره جنایات آپارتاید (تبعیض نژادی) به مسافران عرضه می‌کنند.

city hall in africa

تالار شهر (City Hall) و مکان مقدس گود هوپ (Castle of Good Hope)

علاقه مندان به تاریخ می‌توانند از دو ساختمان تاریخی قابل توجه که در فاصله پنج دقیقه‌ای (به صورت پیاده روی) از همدیگر در مرکز شهر کیپ تاون قرار دارند، بازدید نمایند. این ساختمان‌ها در سال ۱۹۰۵ ساخته شده‌اند و ساختمان تالار شهر ترکیبی از سبک ایتالیایی نئو رنسانس و سبک استعماری بریتانیا است. ناقوس این برج ۶۰  متر ارتفاع دارد و یک سنتور زنگی در سال ۱۹۲۳ روی آن نصب شده است، این ناقوس مشابه ساعت زنگی بیگ بن (Big Ben) در لندن طراحی شده است. نکات برجسته درباره این بنا موزاییک‌کاری‌ های زیبا، راه پله‌ هایی که با سنگ مرمر تزئین شده و رنگ آمیزی شیشه ‌ای قابل توجه می‌باشد.

جالب اینکه، بالکن این بنا مشرف به گرند پاراد (Grand Parade)  است، جایی که نلسون ماندلا، در سال ۱۹۹۰ پس از ۲۷ سال تحمل زندان، در آن خطاب به جمعیتی سرمست از پیروزی سخنرانی کرد. در سراسر جاده گرند پارادا، قلعه گود هوپ تنها ساختمان سنگی قدیمی در آفریقای جنوبی به شمار می‌ رود که باقی مانده است. این قلعه طی سال‌ های ۱۶۶۶ تا ۱۶۷۹ به عنوان محلی برای اقامت حاکم این منطقه و حفاظت از مهاجران اولیه ساخته شد، اما، این قلعه که به صورت یک ستاره پنج پر ساخته شده است، هیچ گاه مورد حمله قرار نگرفت. مجموعه برجسته ویلیام فهر (William Fehr Collection) شامل تصاویر، ظروف شیشه ای، سرامیک و چینی زیبا و برخی لوازم دیگر که از قرن ۱۷ تا ۱۹ میلادی باقی مانده‌اند و مربوط به آفریقای جنوبی، اروپا و آسیا هستند، از جمله جذابیت ‌های دیگر این منطقه به شمار می ‌رود. پیاده روی کوتاهی لازم است تا مسافران از قلعه به مرکز خرید خیابان لانگ مارکت (Longmarket street) که به میدان گرین مارکت اسکوار (Greenmarket Square) ختم می ‌شود، برسند. این خیابان سنگ فرش است و تعدادی ساختمان‌ های ساخته شده بر اساس سبک آرت دکو در آن دیده می‌شوند. توریست ‌ها می‌توانند از بازارهای خرید این منطقه که به جز روزهای یکشنبه همه روزه دایر هستند، برای خرید استفاده کنند.

معرفی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی
معرفی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی
حیات وحش پارک ملی کورگر در آفریقای جنوبی + ویدیو
حیات وحش پارک ملی کورگر در آفریقای جنوبی + ویدیو
راهنمای سفر به کیپ تاون در آفریقای جنوبی
راهنمای سفر به کیپ تاون در آفریقای جنوبی
بدون این سوغاتی ها شهر کیپ تاون را ترک نکنید!
بدون این سوغاتی ها شهر کیپ تاون را ترک نکنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code