سفر به شهر جوان روسیه

معرفی دیدنی هایی از سنت پترزیورگ

سنت پترزبورگ را پایتخت شمالی روسیه می دانند. این شهر را پترس کبیر در سال ۱۷۰۳ ساخته است که نسبت به شهرهای دیگر جهان شهر جوانی محسوب می شود. توریست های بسیاری برای دیدن جاذبه های سنت پترزبورگ به این شهر سفر می کنند. در این یادداشت سه جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ را بررسی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سنت پترزبورگ، پنجره‌ای رو به اروپا
کلیسای ناجی خون ریخته شده “سنت پترزبورگ”
nevsky prospect neighborhood

چشم انداز محله نوسکی (Nevsky Prospect Neighborhood)

توصیه می شود همه کسانی که برای نخستین بار به سن پترزبورگ سفر می کنند، حتما بازدید از محله نوسکی را در برنامه سفر خود بگنجانند. این مسیر پیاده روی در سال ۱۷۱۸ میلادی و در یک بیشه زار انبوه ایجاد شد و امروزه در داخل شهر قرار داشته و هنوز یکی از بهترین مسیرهای پیاده روی در سراسر دنیا محسوب می شود. این محله را می توان قلب فرهنگی و اجتماعی سن پترزبورگ دانسته و در آن تعداد زیادی رستوران، کافه، مراکز فرهنگی و … وجود دارد. توصیه می کنیم در این محل به تماشای کلیسای جامع بانوی ماکازان (Kazansky Ploschad)  رفته و همچنین کلیسای (Gaudi-esque Church of Spilled Blood) که دارای طراحی جادوئی بوده و مشابه معماری کلیسای جامع بارسلونا است، را تماشا کنید. از بخش های تاریخی این محله بازدید کرده و فرایند و مراحل ایجاد راه مهم بین مسکو و نوواگراد (Novgorod) را توسط پترکبیر مشاهده کنید. هتل های این منطقه برای گردشگرانی که به اقامت در محله های پر جنب و جوش علاقه دارند، گزینه ای ایده آل محسوب می شود.

the summer garden st petersburg russia

باغ تابستانی موزه روسیه (Summer Garden at the Russian Museum)

شاید پیشنهاد تماشای باغ تابستانی در میانه زمستان، عجیب باشد اما (Letny Sad) دارای جاذبه های خاص خود است. این پارک با مساحت چند میلیون فوت مربع، بزرگترین پارک سن پترزبورگ محسوب می شود. این باغ نیز یکی دیگر از آثار باقی مانده از پتر کبیر است و این منطقه به عنوان اقامت گاه تابستانی وی استفاده شده و دارای فضای سبزی زیبا و وسیع بوده و امروزه مورد استفاده مردم شهر قرار می گیرد. در سال های اخیر مسیرهای سه گانه این باغ که در قرن ۱۸ میلادی احداث شده بود، بازسازی شده و یکی از زیباترین جاذبه های این پارک محسوب می شود. در همسایگی این باغ، موزه روسیه قرار دارد که به سادگی و با پای پیاده می توان از باغ زمستانی به آن مراجعه کرده و در تور کامل این موزه می توانید نحوه ساخت و مهندسی باغ تابستانی، نحوه طراحی معماری باغ میخائیلوفسکی (Mikhailovsky Gardens)، قصر تابستانی، و آب نما های زیبای آن و همچنین اقامتگاه پتر کبیر را مشاهده کنید.

grand peterhof palace russia

کاخ و آبشار گراند پتروف (Grand Peterhof Palace and Grand Cascade)

مجموعه کاخ و آبشار گراند پتروف را می توان یکی از تاثیر گذار ترین و مهمترین آثار تاریخی در شهر مدرن سن پترزبورگ دانست. این مجموعه در برابر خلیج فنلاند ساخته شده و متشکل از مجموعه ای از پارک ها و قلعه ها است که معمولا با نام (Russian Versailles) شهرت دارد. این مجموعه توسط پتر کبیر و در اوایل قرن ۱۸ میلادی ساخته شده و اصلی ترین جاذبه باغ فوقانی و پارک پائین دست آن، عمارت (Bolshoi Dvorets) یا کاخ بزرگ در برابر آبشار بزرگ یا (Bolshoi Kaskad) است. این مجموعه در سال ۱۷۵۰ میلادی با سبک باروک (Baroque) و توسط معمار مشهور آن زمان یعنی (Bartolmoe Rastrelli) مورد طراحی دوباره قرار گرفت. آبشار بزرگ از آب نمای بزرگ مجموعه تعذیه شده و معمولا در ماه های می تا اکتبر راه اندازی می شود. آب این مجموعه به سمت دریای بالتیک روانه شده و در مسیر خود آب نماها و حوض ها و نهرهای بسیاری را از جمله زنجیره آب نماها و نهرهای اطراف پارک را پر کرده و در ماه های تابستانی می توان از طریق یک قایق (hydrofoil) از طریق قصر زمستانی به این مجموعه وارد شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code