سفری متفاوت به کلمبو و کاندی

اقامتی فراموش نشدنی در سریلانکا

در سریلانکا علی رغم وجود گنجینه های بی پایان فرهنگی و طبیعت غنی، ارزشمندترین بخش، سرمایه مردم بزرگ و مشاهده مهربانی هر روزه آن ها است. سریلانکا هنوز تا حد زیادی دست نخورده و تغییر نکرده باقی مانده و در این کشور خبری از هجوم گردشگران غربی نیست. در سال ۲۰۱۰ نیویورک تایمز این کشور را به عنوان نخستین کشوری که باید از آن بازدید کرد قرار داده و اعلام کرد: زیبایی نفیس این کشور برای مدت زمانی بسیار طولانی نادیده گرفته شده است.

با الی گشت همراه باشید و پیشنهاداتی را برای سفر چند روزه در سریلانکا بخوانید:

مطالب مرتبط:
عطر و طعم‌هایی دلچسب در سریلانکا
حقایقی از مروارید اقیانوس هند
Colombo from up

آغاز سفر در کلمبو

سفرتان را می توانید با دو شب اقامت در شهر کلمبو پایتخت سریلانکا شروع کنید که نزدیک ترین تجربه به حضور در شلوغی های یک شهر بزرگ محسوب می شود. یک روز کامل را به گشت و گذار در مجموعه ای پراکنده از آثار باستانی و یادگارهای عصر استعمار در موزه ملی این کشور بگذرانید . سپس به پارک ویهارا ماهادوی (Viharamahadevi) بروید و مراقب باشید خواب خفاش های بزرگ میوه خواری را که در لابه لای شاخه های درختان این پارک هستند، آشفته نکنید. سپس مسیر خود را به سمت بازار پر پیچ و خم پتا (Pettah Market) کج کرده و در هتل گالا فیس (Galle Face Hotel) و باغ -رستوران مشرف به دریا، خود را به شام و نوشیدنی میهمان کنید.

Kandy Lake

ادامه سفر در کاندی

سه شب و دو روز بعدی را می توانید در کاندی (Kandy) سر کنید. برای رسیدن به این شهر بهترین راه استفاده از قطار Intercity Express از مبدا کلمبو به ارتفاعات مرکزی است. این مسیر قطعا یکی از بهترین بخش های سفر شما محسوب خواهد شد، تجربه قطار سریلانکا تجربه ای خاص و به یادماندنی است. روز نخست را با سیاحت دقیق کاندی سپری کنید. حتما در بنای مذهبی دندان مقدس که گفته می شود یکی از دندان های شخصیت های مذهبی در آن نگه داری می شود، توقف کرده و از آن بازدید کنید. در این سفر می توانید در اطراف دریاچه زیبای کاندی گشتی زده و از قبرستان قدیمی پادگان انگلیسی ها بازدید کرده و سری به مقبره بازیکن مشهور کریکت یعنی چارلز کارمیشائیل (Charles Carmichael) بزنید. کریکت محبوب ترین ورزش بین مردم سریلانکاست.

sigiriya rock in siri lanka

برای روزهای بعدی می توانید  از مسوول هتل محل اقامت تان بخواهید تا یک خودرو برای شما فراهم کند که با آن به بنای مذهبی صخره ای باستانی در دامبولا (Dambulla) بروید.  در این مکان شما از مجموعه با ابهت شیگیریا (Sigiriya) که یکی از آثار ثبت شده در یونسکو به عنوان میراث جهانی است، دیدن می کنید. گزینه دیگری که برای تجربه کردن پیش رو دارید کلبه های گردشگری کاندی (Kandy Cottage) که در تپه های بیرون شهر واقع شده اند، هستند. این کلبه ها محل مناسبی برای اقامت و استراحت محسوب می شود و شما می توانید تجربه اقامت و استراحتی کوتاه در این کلبه ها را داشته باشید.

و در آخر اینکه…

در سفر به سریلانکا غذاهای فست فود و غربی را فراموش کنید و سعی کنید غذاهای محلی سریلانکایی را بچشید. این غذاها با میوه ها و ادویه های محلی طبخ می شوند و طعمی به یاد ماندنی دارند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد