در ایتالیا، ایتالیایی باشید!

برای اولین بار به ایتالیا می روید؛ پس این موارد یادتان نرود

در ورای تعاریفی که از ایتالیا شنیده ایم، ایتالیای واقعی به چه شکلی است؟ بهترین راه برای گشت و گذار در این کشور چیست؟ رسوم محلی مردم آن چگونه است؟ در این کشور باید چگونه لباس بپوشیم؟ در این نوشتار برخی از مهم ترین نکاتی که می تواند در نخستین سفر شما به ایتالیا سودمند بوده و موجب شود این کشور را با خاطره ای خوش و تجربه ای جادویی ترک کنید، ارائه می شوند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
دوچرخه سواری، اسکی و قایق سواری در ایتالیا
italian food

 مانند محلی ها غذا بخورید

فرقی ندارد که شما در یک خانه روستایی ویژه گردشگری کشاورزی در توسکانی هستید یا مغازه فروش پیتزای هیزمی در ناپل، غذا خوردن در بیرون از خانه یکی از تفریحات بزرگ مردم محسوب می شود. در این کشور هیچ محدودیتی از نظر وجود محل غذاخوری ها وجود ندارد، گزینه های مختلفی از رستوران های ستاره دار میشلین تا رستوران های ساده ایتالیایی (trattorias)، کافه ها، پیتزا فروشی ها و … در برابر شما وجود دارد. ایتالیایی ها معمولا دیر غذا می خورند و اگر می خواهید بر این اساس عمل کنید، برای ساعت ۱ و نیم ناهار خورده و بین ساعت ۸ و نیم تا ۹ نیز برای صرف شام اقدام کنید. این موضوع هر چه به سمت جنوب بروید بیشتر مشاهده می شود. یک وعده غذای کامل ایتالیایی شامل اشتها آورها ؛ پیش غذاها که معمولا پاستا یا ریزوتو هستند (risotto  یک نوع غذای ایتالیایی پخته شده توسط برنج و خامه است که درکنار سوپ استفاده می شود . این غذا ممکن است شامل سوپ گوشت، ماهی و یا سوپ سبزیجات باشد. بسیاری از ریزوتوها حاوی پنیر، کره و پیاز هستند. به طور کلی این یکی از روش های پخت برنج در ایتالیا است.) ، غذای اصلی یا secondo  که معمولا حاوی ماهی یا گوشت است، دورچین و دسر می شود. البته لازم نیست شما همه این غذاها را با هم بخورید، تنها لازم است آن هایی را که دوست دارید، انتخاب کرده و سفارش دهید. در رستوران های ایتالیا باید درخواست صورت حساب از طرف شما اعلام شود وگرنه خود به خود برای شما صورت حساب آورده نخواهد شد.

نکات مهم: اسپاگتی را با چنگال بخورید نه با قاشق، هیچگاه با پاستای خود نان نخورید ، باور کنید اگر بشقاب شما سسی باشد هیچ ایرادی ندارد اما از تمیز کردن آن با نان خودداری کنید. اگر پیتزا را با دست بخورید هم هیچ اشکالی ندارد.

italy coffee caffee naples

آداب خوردن قهوه

توقفی کوتاه در یک کافه و نوشیدن قهوه یکی از رسوم جاری زندگی مردم ایتالیا محسوب می شود. برای این کار مثل مردم محلی ابتدا پول را به صندوق تحویل داده و با ارائه قبض به متصدی قهوه، فنجان قهوه خود را تحویل بگیرید. وقتی قهوه خود را تحویل گرفتید در محل ایستادن، آن را بنوشید، نشستن پشت میز بد نیست اما هم زمان بیشتری را می طلبد و هم باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

قهوه سنتی ایتالیایی، اسپرسو است اما در ایتالیا از عبارت اسپرسو به ندرت استفاده می شود. کاپوچینو معمولا برای صبحانه استفاده شده و در کنار نوعی شیرینی به نام cornetto  خورده می شود. به خاطر داشته باشید کاپوچینو هیچ وقت در ایتالیا پس از ساعت ۱۱ صبح سرو نمی شود. وقتی در یک رستوران هستید، خوردن قهوه پس از دسر مشکلی ندارد اما هیچ گاه آن را به همراه غذای اصلی خود سفارش ندهید.

Clothes shop in Rome

حرفه ای خرید کنید

بیشتر فروشگاه های ایتالیایی برای بعد از ظهرها یک استراحت و تعطیلی کوتاه دارند و بین ساعت ۱۳ تا ۱۶ تعطیل هستند و سپس تا ساعت ۲۰ به فعالیت خود ادامه می دهند. البته امروزه این سنت تا حدی تغییر کرده و در بسیاری از شهرهای بزرگ، مغازه ها در کل روز باز بوده و حتی صبح های یکشنبه نیز به فعالیت مشغول هستند. در ایتالیا شما می توانید تعداد زیادی فروشگاه و بوتیک زنجیره ای پیدا کنید. اما خرید از فروشگاه های کوچک لباس فروشی و کارگاه های صنایع دستی، جذابیت خاص خود را دارد. یکی از فروشگاه های خوب در این حوزه، فروشگاه Giulio Giannini e Figlio در فلورانس است که از قرن نوزدهم تاکنون در زمینه تولید و ساخت آثار هنری کاغذی بسیار نازک فعالیت می کنند.

برای خرید تدارکات پیک نیک یا تنها لذت بردن از بازارهای محلی می توانید به سوپرمارکت هایی مانند Campo de’ Fiori در روم یا Mercato di Rialtoare در ونیز مراجعه کنید. در شهرهای تاریخی مانند بولونیا و میلان نیز افراد خبره در زمینه خوراک و نوشیدنی ها وجود دارند که می تواند جالب باشد.

۷ جاذبه ناشناخته رم
۷ جاذبه ناشناخته رم
۶ جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا
۶ جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا
با غذای ملی ایتالیا آشنا شوید: پاستا بلونز!
با غذای ملی ایتالیا آشنا شوید: پاستا بلونز!
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code