هیجان در منطقه حفاظت شده Nkhotakota

منطقه حفاظت شده حیات وحش Nkhotakota

در آفریقا سه منطقه حفاظت شده مهم وجود دارد. این مناطق به واسطه شکارهای غیرقانونی در حال از دست دادن گونه های زیستی شان بودند، اما امروزه برای جلوگیری از از‌بین‌رفتن این گونه های جانوری که برخی از آن ها در حال انقراض بودند، قوانین سفت و سختی برای مقابله با شکارچیان غیرقانونی اجرا شد. با الی گشت همراه باشید و با یکی از این مناطق حفاظت شده آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
مشارکت در پارک های حیات وحش آفریقای جنوبی
۴ گوشه از گنجینه های با ارزش حیات وحش در آفریقا
Waterbuck facing off with a lion

در منطقه حفاظت شده Nkhotakota، هیجان زیادی انتظار شما را می کشد. مسوولان حیات وحش پس از یک سال بی توجهی دریافتند که گونه های جانوری این منطقه به شدت تحلیل رفته اند و به همین دلیل این منطقه مورد توجه قرار گرفته و در آگوست سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از پارک های حیات وحش آفریقایی معرفی شد. پس از این سازمان پارک های آفریقایی با همکاری فشرده با مردم محلی که شامل ۳۰۰ هزار نفر افراد ساکن در این منطقه می شود، به آن ها برای داشتن زندگی بهتر و مبارزه با شکار غیر قانونی کمک کردند. بسیاری از آن ها در قبال استخدام در پروژه های پارک، سلاح های خود را تحویل داده و تله ها و تفنگ های شکاری از این منطقه حذف شدند.

پارک های آفریقایی با احداث ۱۷۰ کیلومتر مربع پناهگاه جدید، دارای ۱۸۰۰ کیلومتر مربع منطقه حفاظت شده در این بخش هستند که به تازگی میزبان ۵۰۰ زنجیر فیل منتقل شده جدید از مناطق حفاظت شده Liwonde و Majete بود.

bua river

صدها گونه از دیگر جانوران شامل سمور، کل آبدوست (waterbuck)، بز کوهی موسوم به kudu و impala  نیز به این جانوران پیوسته اند.  پیش از این ۸۰ فیل در این منطقه زندگی می کردند که با ورود ۵۰۰ فیل جدید تعدادشان افزایش زیادی پیدا کرده و گردشگران می توانند از ایوان اقامت گاه بسیار زیبا و لوکس تونگل (Tongole Wilderness Lodge) به آدرس اینترنتی tongole.com آن ها را در پس زمینه زیبای رودخانه ،تماشا کنند. در این محل شما همچنین میهمانانی ناخوانده مانند انواع میمون های vervet و بابون ها را مشاهده خواهید کرد.

زیستگاه این جانوران کاملا بکر و وحشی و در کنار تپه های زمخت و جنگل های میومبو (miombo forests) و رودخانه بوا (Bua River) قرار دارد که جریان و اندازه آن در طول فصول مختلف سال متغیر است.

این منطقه حتی بدون حیات وحش خود نیز بسیار ویژه و جذاب است و برای ماجراجوئی و کشف گوشه و کنار آن با پای پیاده  محل مناسبی محسوب می شود. اگر دوست داشته باشید  کوهنوردی کنید، به جای  شهرچیپاتا (Chipata) می توانید به کوه Kasukusuka رفته و صعودی خوب را تجربه کنید. در این منطقه باید مراقب مارهای سبز موسوم به green mamba باشید اما دیدن منظره بسیار زیبای قله فوق، ارزش این سفر هیجان انگیز را دارد. از لحاظ تاریخی تنها تعداد کمی از گردشگران NKhotakota را به مناطق بیشار شناخته شده Liwonde و Majete ترجیح می دهند و به واسطه رشد و تبدیل شدن حیات وحش مالاوی به یک مقصد ایده آل، این آخرین فرصت برای خودنمایی NKhotakota محسوب می شود.

 

سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر
چطور از فرودگاه کیپ تاون به مرکز شهر برویم؟
راهنمای سفر به کیپ تاون در آفریقای جنوبی
کوه تیبل، مشهورترین کوهستان در کیپ تاون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code