فستیوال سونکران تایلند جهانی شد

چند سالی است که کشور زیبای تایلند به طور جدی به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایرانیان عزیز و همچنین تمام دنیا تبدیل شده است. اما دلیل رشد توریسم در این کشور چیست و چه چیزی باعث شده تا در سال های اخیر این کشور آسیایی تا این اندازه محبوب شود؟ با الی گشت همراه باشید:

غذاهای تایلندی

معرفی تایلند

تایلند یکی از زیباترین کشورهای خوش آب و هوای جنوب شرقی آسیا به مرکزیت بانکوک و با جزایر دیدنی فراوان است. مردم این کشور دوست داشتنی و خونگرم هستند و فرهنگ روبرویی با توریست ها را به خوبی یاد گرفته و استفاده می کنند.
۱-غذای تایلندی (Thai food): غذاهای هر کشور همیشه یکی از نقات قوت آن کشور برای جذب گردشگر بوده اند و تایلند هم از این قاعده مستثنی نیست. این کشور غذاهای سنتی و لذیذ بسیاری مانند سوپ تام یام، سالاد تند، انبه با کته، ماهی مزه دار شده ی تند و غذاهای خوش طعم بسیار زیاد دیگری دارد که اگر یکبار طعم آنها را بچشید نه تنها از یادتان نمی رود بلکه در لیست محبوبترین غذاهایتان هم قرار می گیرد.
۲-جشنواره ی آب تایلند: هر سال از ۱۳ تا ۱۵ آپریل، جشنواره ی سونکران به مناسبت بزرگداشت سال نو در تایلند برگزار می شود. مردم تایلند بعد از بازدید از مکان های مذهبی شان به خیابان می آیند تا یک دعوای آبی تمام عیار را راه بیندازند. در تایلند، ریختن آب از سنت های قدیمی بر جای مانده و به معنای آرزوی خوب و احترام و شستن همه ی بدشانسی هاست. این جشن چند سالی است که جهانی شده بطوریکه هر ساله افراد زیادی از سرتاسر دنیا به تایلند می روند تا این مراسم را از نزدیک ببینند و در آن شرکت کنند. مردم تایلند با انجام این مراسم، خود را برای یک سال جدید پر از شانس آماده می کنند.

مردم تایلند
۳- بدون شک مردم تایلند را می توان یکی از قوی ترین دلایل محبوبیت این کشور در دنیا دانست. وقتی وارد این کشور می شوید، با مردمی که لبخند از روی لبهایشان محو نمی شود روبرو می شوید. مردمی که بسیار مهمان نواز و دست و دلباز هستند و همیشه به صحبت با گردشگران علاقه نشان می دهند.
تایلندی ها به طور کل مردم خوشحالی هستند و می دانید که شادی هم مسری است! حتی با نگاه کردن به شخصی که در گوشه ی خیابان بساط خود را برای فروش پهن کرده است، می توان شادی را از چشم هایش خواند. ممکن است تعجب کنید که چطور می توان با وجود فروشندگی در کنار خیابان خوشحال بود؟ خوشحالی حسی درونی است و این چیزی است که تایلندی ها به خوبی یاد گرفته اند.
ویژگی دیگری که مردم تایلند دارند این است که بسیار انسان های آرام و ریلکسی هستند. تصور کنید چه اتقاقی می افتد اگر در کشور ما؛ چراغ راهنمایی رانندگی برای ۱۰ دقیقه قرمز بماند؟ می دانید در بانکوک چه اتفاقی می افتد؟ هیچی! مردم صبورانه منتظر می مانند تا مشکل حل شود و چیزی که حتی از این مهمتر هم هست، ساکت هستند و بوق نمی زنند.

منبع: goabroad.com

بازار شناور آمفاوا در تایلند
معرفی هتل تاورن بیچ پوکت | ۵ ستاره
این ۱۰ غذا را در سفر به پوکت امتحان کنید
تور رایگان تایلند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code