۲ جاذبه تاریخی در قلب وارنا

معرفی ۲ سایت تاریخی وارنا

بسیاری از افراد وارنا را به عنوان تفرجگاهی ارزان در بلغارستان می شناسند و درواقع ساحل و دریای این شهر بلغاری است که باعث محبوبیت آن شده است اما وارنا فقط به اینها خلاصه نمی شود و جدای از اینها، بناهای تاریخی زیادی در وارنا وجود دارند که در اینجا می خواهیم به ۲ تا از مهم ترین آنها بپردازیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
حمل و نقل عمومی وارنا و نکات ایمنی آن
وارنا و حیات زیر آب

مسجد عزیزیه وارنا

۱- مسجد عزیزیه

مسجد عزیزیه مسجدی تاریخی است و آنقدر کهن است که اطلاعات زیاد و دقیقی درباره تاریخ ساخت آن وجود ندارد. این مسجد زیبا در خیابان Angel Georgiev Street قرار دارد و نام خود را از سلطان عبدل عزیز امپراطور عثمانی گرفته است که در سال ۱۸۶۱، حکمرانی می کرد. طبق منابعی که وجود دارد، بعضی از افراد تاریخ آن را به سال ۱۷۹۵ ربط می دهند. مسجد عزیزیه برای مسلمانان این شهر بسیار مقدس است و اصلی ترین محل عبادت مسلمانان وارنا محسوب می شود. مسجد معماری جالبی دارد و به طور کلی ساختمانی کم ارتفاع است که حیاطی کوچک هم در خود دارد. با توجه به قدمتی که این مسجد دارد، تا بحال یکبار مرمت شده است و قسمت هایی از آن که در حال تخریب بودند، ترمیم شده است و همچنان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری وارنا است. به محض ورود به مسجد، با وضوخانه ای روبرو می شویم که در کنار آن طاقچه ای وجود دارد و در واقع به سبک عبادتگاه های مسیحیان است.

۲- گنجینه طلایی وارنا، گنجینه ای بدست آمده از قبرهای مرموز

گنجینه طلایی وارنا در واقع گورستانی تاریخی در ۴ کیلومتری شهر وارنا و محوطه ای وسیع به بزرگی ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع است که در آن تعداد بسیار زیادی اشیا باستانی گرانقیمت و کهن کشف شده است. این گورستان تاریخی خیلی اتفاقی در سال ۱۹۷۲ کشف شد و در آن بیشتر از ۳ هزار اشیا طلا با قدمتی حدود ۶۰۰۰ سال کشف شد. جالب است بدانید این ۳ هزار شی در قبرهای متفاوت و به گفته باستان شناسان در ۲۹۴ قبر مرموز جدا از هم قرار داشته اند اما امروزه این اشیا در موزه ای در شهر وارنا نگهداری می شوند. با ورود به مجموعه، با چند مقبره که روی صفحه های طلایی قرار گرفته اند روبرو می شوید. در یکی از قبرها، ۲ ظرف بسیار خاص که روی آن ها بطور سمبلیک نقاشی هایی شده بود، کشف شد. این نقاشیها همگی با طلا روی ظرف حک شده اند. در یکی از قبرها هم بیشتر از ۸۵۰ شی طلایی کشف کرده اند، که از روی ظاهر آنها تایید کرده اند که این شی ها را در ان زمان به افراد بزرگشان اهدا می کرده اند.

گنجینه طلایی وارنا

شی ای از گنجینه طلایی وارنا

وارنا شهر زیباییست و علاوه بر مکانهای تاریخی، جاذبه های طبیعی هم کم ندارد اما به طور کلی یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب شهر وارنا توسط گردشگران، دریا و سواحل آن است. اقامت هم یکی از مهم ترین مسایل در هر سفری است و رزرو هتل مناسب می تواند به آرامش افراد در مقصد سفر کمک زیادی کند. یکی از بهترین هتلهای این شهر، Grand hotel London نام دارد که هتلی ۵ ستاره، کوچک و البته لوکس در قلب وارنا است. این هتل دسترسی بسیار مناسبی دارد و تا سیستم های حمل و نقل شهر با پای پیاده، چند متری فاصله دارد. در تمام اتاق های هتل اممکناتی مانند سشوار، حمام، یخچال، تلفن، تلویزیون کابلی، سالن استراحت، سیستم تهویه، وسایل گرمایشی سرمایشی به چشم می خورد. Grand hotel London در سال ۱۹۱۲ ساخته شده است و در سال ۲۰۰۴ هم بازسازی شده است و همچنان یکی از لوکس ترین هتلهای شهر است.

منبع: gpsmycity.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code