۲۴ ساعت در وین

Vienna

گشت و گذار در وین

وین، پایتخت کشور اتریش را می توان یکی از قدیمی ترین؛ با شکوه ترین و بزرگ ترین پایتخت ها در قاره اروپا محسوب کرد. من طی یک سال گذشته این شهر زیبا را برای ۵ بار بازدید کرده و تقریبا بیشتر قسمت های آن را می شناسم. آخرین دیدار من از وین در حین برنامه قایق رانی از شهر بوداپست در مجارستان به سمت نورنبرگ در آلمان بود که با کشتی هایی به سبک وایکینگ های باستان سفر می کردیم. در طول این سفر، کشتی ما یک روز تمام در وین توقف داشت و من از دوست و همسفرم خواستم در این مدت کوتاه یک تور پیاده روی در شهر وین داشته باشیم و آثار و جاذبه های این شهر را بازدید کنیم. با الی گشت همراه باشید تا با هم پای صحبت های سفر گردشگری به وین بنشینیم. «قسمت اول«

مطالب مرتبط:
پارک پراتر، شهربازی هیجان انگیز وین
رستوران های معروف وین
church

برنامه پیاده روی ما از ایستگاه (Karlsplatz U-Bahn) آغاز شده و در طول این مسیر ما از مهم ترین دیدنی های شهر وین از جمله بخش موزه ها، هافبورگ (Hofburg)، کلیسای جامع سنت استفان (St. Stephens Cathedral) و … بازدید کرده و در پایان به یکی از از محبوب ترین بخش های شهر از نظر من یعنی آبراهه دانوب (Danube Canal) رفتیم. این مسیر در حدود ۱۲ کیلومتر بوده و به راحتی در طول یک روز قابل پیمایش است.

کمربندی و بخش موزه های شهر وین (The Ring and Museum Quarter)

برنامه گشت پیاده ما در وین، از ایستگاه متروی (Karlsplatz U-Bahn) شروع شده و نخستین توقف ما در خانه اپرا (Opera House) بود. این مجموعه در اصل با عنوان بارگاه و دربار اپرای وین (Vienna Court Opera) شناخته شده و دارای ساختمانی با معماری شگفت انگیز بوده و تاریخ آن به اواسط قرن ۱۹ میلادی بازمی گردد. اگر زمان کافی در اختیار دارید پیشنهاد می کنیم بلیط تورهای داخلی مجموعه را تهیه کرده و و حتی بلیطی برای یکی از برنامه هایی که در آن اجرا می شود را تهیه کنید. این برنامه بدون شک برای شما خاطره انگیز خواهد بود. چرا که شما می توانید با دیدار از این مجموعه سفری به دنیای گذشتگان خود داشته باشید.
در ادامه ما از خیابان کمربندی اپرا (Opera Ring road) به حرکت خود ادامه داده و به بخش باغ های برگ (Burggarten) وارد شدیم. در این باغ یکی از کافه های بسیار خوب شهر وین که مورد علاقه من است، قرار گرفته که (Palmenhaus) نام دارد. در این کافه هر کدام از ما یک فنجان (Einspänner) سفارش دادیم که نوعی قهوه مخصوص وین محسوب می شود که مرکب از اسپرسوی غلیظ و خامه است. در ادامه به مسیر خود به سمت بخش موزه ها ادامه دادیم.
توقف بعدی ما در میدان ناریا ترزا (Maria-Theresienplatz) بود که مجسمه بزرگی از وی در مرکز میدان قرار داشته و موزه تاریخ هنر و تاریخ طبیعی وین نیز در کنار میدان قرار دارد. پس از این موزه ها به موزه هنرهای معاصر (Mumok) رفته و سپس به جاده کمربندی بازگشتیم. در ادامه گذر از این جاده از کنار ساختمان مجلس عبور کرده و محل بعدی توقف ما تالار شهر (Rathaus) بود. این ساختمان را می توان یکی از زیباترین بناها تاریخی شهر وین محسوب کرد. در میدان روبروی این ساختمان، تعداد زیادی اغذیه فروشی قرار دارد. بنابراین ما هم از فرصت استفاده کرده و در این محل از سوسیس های مشهور وینی یعنی (bratwurst) سفارش دادیم. در این میدان انواع غذاها و نوشیدنی های مختلف ارائه شده و شما تنوع زیاد و حق انتخاب گسترده ای خواهید داشت و می توانید از این حق انتخاب خود لذت وافر را ببرید.

restaurant
Capital of Austria

ماجرای علاقه و عشق شدید شهر وین به قهوه

پس از بازدید از تالار شهر، کمربندی را پشت سر گذاشته و به سمت بخش تاریخی شهر حرکت کردیم. در این مسیر تعدادی از مشهورترین کافه های شهر وین از جمله (Burgtheater) و (Café Landtmann) قرار دارد. ماجرای علاقه مردم وین به قهوه، به قرن ۱۷ میلادی و زمانی که نیروهای عثمانی از شهر اخراج شدند، باز می گردد. تلاش دوباره ارتش عثمانی برای تصرف شهر وین موجب شد تا مبدا جدیدی در تاریخ قاره اروپا آغاز شده و در حین شکست آن ها، کیسه های حاوی گیاه قهوه باقی ماند. این موضوع آغاز علاقه مردم وین و گره خوردن نام این شهر با قهوه بود. اندکی بعد مردم وین توانستند سبک ها و طعم های منحصر به فرد خود را در قهوه ایجاد کنند که مشهورترین آن قهوه (Melange) و انواع کیک از جمله (Sacher Torte) بود.
ما به پیاده روی خود به سمت هافبورگ (Hofburg) ادامه داده و چند کافه مشهور دیگر را از جمله (Café Central) که یکی از بزرگ ترین کافه های هافبورگ و شهر وین محسوب می شود را پشت سر گذاشتیم. بنای عمارت امپراتوری در این منطقه قرار دارد که در قرن ۱۳ میلادی ساخته شده و امروزه به عنوان دفتر ریاست جمهوری اتریش از آن استفاده می شود. در نزدیکی این محل، یکی دیگر از جاذبه های شهر وین، یعنی مدرسه سوارکاری اسپانیایی(Spanish Riding School) قرار دارد.
پس از این بخش ما در مسیر خود با خیابان های متعددی که دارای مغازه ها و مراکز خرید بودند، از قبیل خیابان (Graben) گذشته و به میدان زیبای (Am Hof) رسیدیم. سپس و پیش از ورود به منطقه مرکزی و قلب تاریخی وین، سری به کلیسای سنت پیتر(St. Peter’s Church) که در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است زده و سپس به میدان استفان (Stephansplatz) که ترکیبی زیبا معماری گوتیک و رومی است، رسیدیم. این محل را می توان یکی از مهم ترین جاذبه های شهر وین محسوب کرد.
پس از پشت سر گذاشتن (Stephansdom) در مسیری غیرمستقیم و زیگزاگ که سرشار از خیابان های باریک، گالری های هنری ؛ مراکز تاریخی، کافه ها و رستوران های متعددی بود، گذشتیم. در این محل در رستوران مشهور (Figlmüller Wollzeile) توقف کرده و کمی از شنیسل های خوشمزه و شناخته شده آن خوردیم چون برای شام برنامه ویژه ای تدارک دیده و نمی خواستم که خود را کاملا سیر کنیم. پس از یک وعده غذایی مختصر، به سمت محله قدیمی یهودی ها در نزدیکی کلیسای (St. Rupert’s Church) و (Stadttempel) ادامه مسیر داده و به سمت آبراهه دانوب حرکت کردیم.

restaurants in Vienna
art
معرفی هتل ۳ ستاره آلگرو در وین
راهنمای سفر به اتریش
معرفی فرودگاه وین اتریش
۸ شهر کوچک اما دیدنی در کشور اتریش

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code